Strie - prvotní projevy vzniku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 27.01.17 17:27
Strie - prvotní projevy vzniku??

Ahoj,

chci se zeptat, jak to vypadá, když vznikají na břiše strie?

V prvním těhotenství jsem žádné strie neměla, takže to vůbec neznám.

Teď jsem na konci druhého těhotenství. Už mám strašně napjatou kůži na břiše. Dneska jsem přišla z venku, svlékla jsem se a na celém břiše se mi postupně objevily takové čáry od shora dolů - úplně po celém břiše - zepředu, po stranách, např. jako bych si celé břicho poškrábala. Ale kůže není nijak suchá ani popraskaná. Je to jakoby to jen prosvítalo z pod kůže. Pak to v teple začalo postupně mizet. Myslíte, že by to mohly být začínající strie? Nebo to byla jen reakce kůže, jak jsem přišla ze zimy do tepla? Ale oblečená jsem byla dost. A co s tím? Nebo strie vzniká, že přímo praskne vrchní vrstva kůže?

Děkuji.

Reakce:

Aletheia
Kelišová 6315 příspěvků 27.01.17 17:33

A svědí to? Jedním z prvotních příznaků je svědění té napnuté kůže.
Podle tvého popisu těžko říct, ale jestli ty čáry hned zmizely tak to strie nejsou, to je právě to že ti pukne vrchní část kůže a udělá se jizva cca 1 cm široká (pak až není břicho tak je menší).

Sany80s
Kelišová 6533 příspěvků 27.01.17 17:34

Svědí to.

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 27.01.17 17:37

Právě že, jak jsem přišla z venku, tak mě hrozně svědilo břicho. Jenže já mám i trochu lupénku, tak nevím, čím to zrovna bylo. Břicho jsem si trochu poškrábala, ale ne nijak, že bych si ho rozškrábala - jen trochu, aby mě to nesvědilo. Pak jsem se podívala do zrcadla a koukala jak blázen, co to mám za čáry na břiše.

Sany80s
Kelišová 6533 příspěvků 27.01.17 17:43

Někdy ty strie naplno ukážou svoji plnou velikost až po porodu, až to napětí povolí.
Tak pak uvidíš. Řekla bych, že je asi budeš mít. Dle popisu.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 2 inzeráty 27.01.17 17:45

Ja bych rekla, ze to nema cenu moc resit. Jestli se ti maji strie ted udelat, tak se ti udelaji, i kdyby ses zacala mazat treba pozlacenym kremem nebo se u toho stavela na hlavu…

lampicka11
Závislačka 3413 příspěvků 2 inzeráty 27.01.17 18:08

Svedeni, z cervenani

smudlinky
Závislačka 2548 příspěvků 347 inzerátů 27.01.17 18:35

Strie se často ukážou až ke konci těhotenství, nebo po porodu, jsou bohužel dědičné, takže návod jak je nemít asi není. Jediná možnost je pokožku promazávat.

Kriss Tina
Kelišová 5382 příspěvků 27.01.17 18:51

Me se udelali prakticky najednou, ale jenom na bokach, proste sem se v 9 mesici natahla nahoru a ta kuze mi jakoby praskla, ne ze by to bolelo, jenom mi tam zustali takovy ruzovy svisly krivy pruhy, nastesti po porodu nebyli moc videt a zbavila sem se jich kremama na strie :)

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 27.01.17 19:28
@Kriss Tina píše:
Me se udelali prakticky najednou, ale jenom na bokach, proste sem se v 9 mesici natahla nahoru a ta kuze mi jakoby praskla, ne ze by to bolelo, jenom mi tam zustali takovy ruzovy svisly krivy pruhy, nastesti po porodu nebyli moc videt a zbavila sem se jich kremama na strie :)

A jakýma přesně krémama na strie?

dickys
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 27.01.17 20:44

Jestli sis to poškrábala, tak to je určitě z toho, já se taky vždycky na břiše poškrábu (jenom lehce prstama, ne nehtama) a vyskočí tam čáry, které následně zmizí :D mažu se poctivě 2× denně krémem ElastiQ už od prvního trimestru a momentálně v 39tt jsem bez strií a snad to tak zůstane, ťuk ťuk :)

Kriss Tina
Kelišová 5382 příspěvků 27.01.17 21:01

@Yarisek mela sem nejaky serum na strie z avonu, ale moc sem jich nemela, jenom par na boku.

Yarisek
Kecalka 446 příspěvků 29.01.17 20:57
@dickys píše:
Jestli sis to poškrábala, tak to je určitě z toho, já se taky vždycky na břiše poškrábu (jenom lehce prstama, ne nehtama) a vyskočí tam čáry, které následně zmizí :D mažu se poctivě 2× denně krémem ElastiQ už od prvního trimestru a momentálně v 39tt jsem bez strií a snad to tak zůstane, ťuk ťuk :)

Díky. Snad je to to samý. Ty čáry zmizely asi za čtvrt hodiny. Od té doby jsem je neviděla. Já se kvůli té lupénce moc nemažu, protože se mi to po krémech zhoršuje. Teď jsem taky 39 tt, tak snad bez strií vydržím. Ťuk, ťuk, ťuk.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >