Stříhání ovocných stromů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
947
31.8.15 14:58

Stříhání ovocných stromů

Minulý rok na podzim jsme zasadili hrušeň. V zahradnictví nám bylo řečeno, že neni třeba zastřihávat. Já ale v „chytré“ knížce vyčetla, že by se měla zastřihnout už na jaře po podzimní výsadbě což jsme neudělali. Máme tedy zasřihnout po zimě tak jak jsme to měli udělat již na jaře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1294
31.8.15 15:55
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24392
31.8.15 16:01
@Mikina píše:
@mína77
odkaz

nejde spustit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
31.8.15 16:02
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
31.8.15 20:48

Tak asi tak nejak to píšou v té knize. Jenže jsem si to přečetla až teď, tudíž jsme řez na jaře neudělali. Jak tedy pokračovat. Asi tedy jako bychom prováděli řez podle prvním rokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
31.8.15 22:08
@mína77 píše:
Minulý rok na podzim jsme zasadili hrušeň. V zahradnictví nám bylo řečeno, že neni třeba zastřihávat. Já ale v „chytré“ knížce vyčetla, že by se měla zastřihnout už na jaře po podzimní výsadbě což jsme neudělali. Máme tedy zasřihnout po zimě tak jak jsme to měli udělat již na jaře?

Prvni tri roky mas v predjari zkracovat letorosty o 1/3-1/2, tak bych to udelala. V zahradnictvi casto radi nezastrihovat kontejnerovane stromky, ale na to bych teda nedala - specialne pokud koupite kontejnerovany stromek v zahradnictvi flos v rezi, tak to je normalne prostokorenna sazenice zasytapa v kvetinaci nejakou mulci, videla jsem, jak to vyrabej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26294
31.8.15 22:20
@mína77 píše:
Minulý rok na podzim jsme zasadili hrušeň. V zahradnictví nám bylo řečeno, že neni třeba zastřihávat. Já ale v „chytré“ knížce vyčetla, že by se měla zastřihnout už na jaře po podzimní výsadbě což jsme neudělali. Máme tedy zasřihnout po zimě tak jak jsme to měli udělat již na jaře?

Teď ještě můžete zaštípnout výhonky za 4. listem, které na jaře ucvaknete ve větevním kroužku. Na jaře udělejte řez, ale nezakládejte dutou korunu jako u jabloní, jen seřízněte víc ten terminální výhon - lépe se otevře koruna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
1.9.15 12:17

@Malaga Myslíte tím zaštípnout za čtvrtým listem všechny větve? A když pak na jaře ten list uštípnu, k čemu to slouží? Jsem v tomto úplný začátečník tak se omlouvám za možná hloupý dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
4.9.15 12:35
@mína77 píše:
@Malaga Myslíte tím zaštípnout za čtvrtým listem všechny větve? A když pak na jaře ten list uštípnu, k čemu to slouží? Jsem v tomto úplný začátečník tak se omlouvám za možná hloupý dotaz.

ony ty rezne rany v zime trpi, takze je lepsi nechat delsi vetve, abys pak mohla na jare odriznout poskozene konce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
5.9.15 10:20

A nebude tedy lepší nechat to stříhání rovnou na jaro?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
16.9.15 20:56
@mína77 píše:
A nebude tedy lepší nechat to stříhání rovnou na jaro?

ja bych to nechala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat