Studium Učitelství 1. stupně v Polsku

Anonymní
21.9.20 09:19

Studium Učitelství 1. stupně v Polsku

Ahoj! Uvažují, že bych se vrhla má studium učitelství pro 1. Stupeň Zs a MS v Polsku. V ČR lze studovat pouze 5 let, v Polsku navazující magisterské 2 roky. Nemá někdo zkušenost? Našla jsem navazující Specku ve Wroclawi, což je šílená dálka, neumím si představit jet sama autem či busem a vlakem a pak přímo učitelství Sosnowec - to je pro mě sice blíž, ale i tak mazec!! Budu rada za všechny podněty, zkušenosti, názory… Rada bych začla studovat příští rok, tzn 2021/2022. Třeba se mi tu podaří najít parťáka :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
M-A
685
21.9.20 09:35

Taky sem o tom jednu dobu uvažovala, ale ta vzdálenost mě vždycky odradila. Radši bych šla na navazující tady a pak zkusila přes celozivotko dodělat rozšiřující aprobaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.20 15:17

Mě právě taky odrazuje ta vzdálenost. Jinak mě ta možnost dost láká. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
30.9.20 09:59

Měla jsem zájem studovat Polskou VS v Česku. Česky podle polského studijního programu. Pro MS a ZŠ. Od ředitele jsem se dozvěděla, že i když jsou tituly navzájem uznavany, nedoporučuje. Většina reditelu že raději vybere zaměstnance s českou VŠ než Polskou. A nejspíš je to vážně tak. Když potřebuješ titul jen tak, asi to nevadí. Pro učitele ve škole je česká VŠ určitě vhodnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1530
19.10.20 08:57

Odkud jsi? Po A4 do Wroclawi je to pohoda, za 2h od hranic, krásná, nová dálnice. U nás ve školce učí přímo Polky (pohraničí, školky s pol.jaz. vyučovacím) a všechny jsou úžasné, dcera je má radši, než ty „naše“. Takže záleží, kde budeš hledat práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama