Stydím se za svůj dům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 13:40
Stydím se za svůj dům

Dobry den. Chtěla bych radu.Uz několik let mě trápí plíseň na záchodě a v koupelně, vůbec nic nepomáhá. Zkusila jsem smad všechno. Jak oškrabanim omytky až při umývání zdi takovou houbou která to požírá nebo vymalovanim hašenym vápnem…nic nepomáhá jsem z tihlu zoufalá a stydím se tady někoho pozvat

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11416 příspěvků 08.05.19 13:42

Tak si pozvi odborníka, který ti poradí.

Lalelale
Závislačka 4746 příspěvků 08.05.19 13:45

Je to tvůj dům nebo jsi v nájmu? Pokud v nájmu, radím ti prchat mílovými kroky. Pokud je tvůj, tak si pozvi odborníka. Savo atd nic neřeší, protože jen odstranuješ viditelnou plíseň, a ne příčinu. Nemluvě o tom, jak strašně nezdravé je v tom žít.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 08.05.19 13:46

My taky meli trapeni s plisni kdysi davno u mamky na starem dome, pamatuju, ze se navrtaly diry do zdi a nalil se tam nejaky sajrajt a zadelalo se to a od te doby klid.zkus pohledat, ja nevim jak se to jmenovalo

Kriss Tina
Extra třída :D 10715 příspěvků 08.05.19 13:47

Předpokládám rodinný dům. Nezateka vám tam někudy? Existují i takové odvlhcovace, ségra měla plíseň a vlhkou stěnu v ložnici, ten odvlhcovac ji tam přes noc ze zdi vytáhnul snad 2 litry vody, pak to tam pouštěla pravidelně a plísně se zbavila. Ale nějaké nátěry a škrábání je jenom povrchové zakryvani problému. Ale spíš bude problém někde „uvnitř“. Izolace domu, prosakujici trubka ve zdi, nedostatečné odvětrávání :nevim:

Pvln34
Stálice 79 příspěvků 08.05.19 13:48

My sme mali plisen v ložnici (prízemí, vedľa toho pokoja už nič nie je). Pomohlo hodne topiť a hodne vetrať (jedno bez druhého nefunguje). Keďže sa jedná o kúpeľňu, máš šancu nejak vyvetrať? Máš tam okno poprípade vetrak? Susis tam prádlo, alebo máš susak v inej časti domu? Nam sa oplatilo kúpiť si merač na vlhkosť a vždy keď je hodnota nad 55, tak vetrsme a pritopime.

Lu1234
Kecalka 382 příspěvků 1 inzerát 08.05.19 14:03

Může vám prosakovat vlhkost z venku nebo od základů, nebo kondenzovat vzdušná vlhkost v místě, kde je tenká zeď nebo nějaký stinný kout vně domu (to by bylo hlavně v zimě, pak by pomohlo třeba zateplení), nebo může prosakovat odpad nebo vodovod uvnitř zdi nebo pod domem. To by bylo asi na větší stavební úpravy. Někoho si na to zavolejte, savo to nespraví

sediza
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 08.05.19 14:20

Dneska se pliseň da krasne vyresit. Stačí si pozvat firmu, kteri odizoluji dum a jak se tu pise, navrtaji se diry do sten, nalije se sajrajt a je klid. Vic nez co si mysli návštěvy by mi vadilo mit alergenni a karcinogenni zdroj v byte. Plisne totiz zpusobuji u lidi alergie, astma a dokonce rakovinu, tak s tim neco udělejte.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17185 příspěvků 08.05.19 14:28
@Anonymní píše:
Dobry den. Chtěla bych radu.Uz několik let mě trápí plíseň na záchodě a v koupelně, vůbec nic nepomáhá. Zkusila jsem smad všechno. Jak oškrabanim omytky až při umývání zdi takovou houbou která to požírá nebo vymalovanim hašenym vápnem…nic nepomáhá jsem z tihlu zoufalá a stydím se tady někoho pozvat

Větrat a topit, větrat a topit. Nehorší je po mytí nechat ten prostor uzavřený a nechat tam tu páru. Máme starý statek, vím, o čem mluvíš a problémy byly veliké. Pomohla nová okna a stále větrat, hlavně po sprše, do toho vždy pustím i větrání u záchoda a nechat tu místnost provzdušnit. A nemít tam chladno.
Jestli ale nemáte v koupelně okno, tak je to průšvih, to pak nevím, jak na to. Větrat jsem myslela samozřejmě oknem, ne že otevřeš dveře a necháš tu páru „odejít“ do ostatních částí bytu.
A rozhodně v bytě, který má k plísni náchylnost, NIKDY A NIKDE nesušit prádlo!!! Sušička je nezbytná nutnost.

Zabatko
Závislačka 4710 příspěvků 08.05.19 14:36

Budeš mít asi špatnou hydroizolaci / nebo žádnou u domu, pravděpodobně se jedná o starší dům. Plno lidí takto i třeba zjistí, že dům nemá vůbec základy. V případě, že základy jsou, lze dům podříznout, ale to je celkem náročné, protože je potřeba odhalit ty základy, tj. jednalo by se o kompletní rekonstrukci. Pokud to není možné, nebo nejsou-li základy, používá se tzv. chemická injektáž, jak tady psaly holky, to bude schůdnější. Ten chemický „srajrajt“ zabrání vzlínání vody ze základů nebo ze země. Obojí je cenově celkem náročné. Všechno ostatní - jako větrat, nesušit prádlo atd. atd. je v podstatě k ničemu, pokud se neodstraní příčina. Samozřejmě větráním se tomu pomáhá trošku, ale opravdu neřeší důvod plesnivých stěn.

Zabatko
Závislačka 4710 příspěvků 08.05.19 14:38
@Zabatko píše:
Budeš mít asi špatnou hydroizolaci / nebo žádnou u domu, pravděpodobně se jedná o starší dům. Plno lidí takto i třeba zjistí, že dům nemá vůbec základy. V případě, že základy jsou, lze dům podříznout, ale to je celkem náročné, protože je potřeba odhalit ty základy, tj. jednalo by se o kompletní rekonstrukci. Pokud to není možné, nebo nejsou-li základy, používá se tzv. chemická injektáž, jak tady psaly holky, to bude schůdnější. Ten chemický „srajrajt“ zabrání vzlínání vody ze základů nebo ze země. Obojí je cenově celkem náročné. Všechno ostatní - jako větrat, nesušit prádlo atd. atd. je v podstatě k ničemu, pokud se neodstraní příčina. Samozřejmě větráním se tomu pomáhá trošku, ale opravdu neřeší důvod plesnivých stěn.

Jo ještě bych dodala, že taky můžou chybět izolace v podlaze, tam pomůže fakt jedině vykopat 40 - 50 cm do hloubky a udělat novou skladbu včetně tepelné izolace. A to jsou všechno fakt finančně a provozně náročné věci. Prošli jsme si tím vším, tak vím, o čem píšu, rekonstrukce staršího domu, vzali jsme to z gruntu a nelitujeme, dům vypadá a slouží jako nový.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17185 příspěvků 08.05.19 14:46
@Zabatko píše:
Budeš mít asi špatnou hydroizolaci / nebo žádnou u domu, pravděpodobně se jedná o starší dům. Plno lidí takto i třeba zjistí, že dům nemá vůbec základy. V případě, že základy jsou, lze dům podříznout, ale to je celkem náročné, protože je potřeba odhalit ty základy, tj. jednalo by se o kompletní rekonstrukci. Pokud to není možné, nebo nejsou-li základy, používá se tzv. chemická injektáž, jak tady psaly holky, to bude schůdnější. Ten chemický „srajrajt“ zabrání vzlínání vody ze základů nebo ze země. Obojí je cenově celkem náročné. Všechno ostatní - jako větrat, nesušit prádlo atd. atd. je v podstatě k ničemu, pokud se neodstraní příčina. Samozřejmě větráním se tomu pomáhá trošku, ale opravdu neřeší důvod plesnivých stěn.

Ona nikde nepíše, kde v tom baráku bydlí. My třeba u statku neměli problém s plísní v prvním patře u země, ale v druhém v rozích. A dříve ve starém bytě taky - bylo to v patře.

malákráličice
Závislačka 2540 příspěvků 08.05.19 15:52

A co tam pridat dalsi topeni? Pokud mate jen zebrik, ten nic moc nevytopi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 18:38

Přidám se. Rodinný dům. Máme plíseň v ložnici a v koupelně. Sprchový kout vypadá hrozně, spáry fuj, ať to drhnu jak chci, na zdech plíseň, prostě hrůza :roll:. Okno v koupelně není, tak alespoň vždy nechávám otevřené dveře dokořán.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17185 příspěvků 08.05.19 19:58
@Anonymní píše:
Přidám se. Rodinný dům. Máme plíseň v ložnici a v koupelně. Sprchový kout vypadá hrozně, spáry fuj, ať to drhnu jak chci, na zdech plíseň, prostě hrůza :roll:. Okno v koupelně není, tak alespoň vždy nechávám otevřené dveře dokořán.

To je na houby bez okna. Máš aspoň větračku u WC (pokud máte WC v koupelně a ne zvlášť)? Kdyžtak tu aspoň vždycky pusť. Z koupelny si takhle vlhkost akorát pouštíš do ostatních částí domu, taky vlhkých. Kde jsou okna, větrat pořád, opakovaně, v zimě 5 minut naplno otvírat tak jednou za dvě hodiny minimálně. A topit. Mám vyzkoušeno, že jakmile je u nás teplota pod 20, vlhkost stoupá. Mám vlhkoměr. Ten určitě taky pořiďte, plíseň se tvoří při větší než 60% vlhkosti. Já to pořád srážím pod těch 60, jakmile vidím, že to má tendenci lézt výš. Opravdu to na plíseň zabírá, už jí tu nemáme a to jsme měli fakt problém. Hlavně to prádlo nikde nesušit, stačí jeden malý sušák v pokoji a normálně jsem tam naměřila 85%!!! 8o 8o
Pokud to nepůjde jinak řešit, tak investovat do KVALITNÍHO odvlhčovače, žádné Ceresity a podobné malé kravinky na tohle nejsou dobré.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama