Styk s babičkou - nárok

Anonymní
6.11.20 22:08

Styk s babičkou-nárok

Hezký večer, mám jen dotaz za mou mámu, zda má stále jako babička nárok na své vnouče. Můj bratr je nezodpovědný člověk, má sedmiletého syna a s jeho matkou spolu byli ani ne první rok jeho života. Později si jeho ex našla jiného. Můj bratr o malého zájem nemá, vidí ho tak dvakrát za rok na chvilku. Naše máma ho omlouvá a říká, že je takový proto, že ho opustila jeho ex. Není to pravda, on byl flákač vždycky. Proto se taky rozpadl jejich vztah, udělal jí dítě, když byla poslední rok na střední, bydleli u jejich rodičů, pak šli na chvíli do podnájmu, on neplatil, tak se vrátila domů a s bratrem to ukončila. Teď má několik let hodného pracovitého kluka a žijí šťastně. Je to fajn holka, akorát naletěla mému bratrovi. Naše máma to ale tak nevidí, mezitím mu nevyšlo dalších několik vztahů, naštěstí bezdětných a máma ho přesto omlouvá dokolečka. Přesto má moc ráda svého vnuka, platí za bratra i alimenty a přesto, že mezi bratrovou ex a naší mámou nejsou dobré vztahy, její nnynější dnes už manžel malého k mámě vozí tak dvakrát do měsíce na sobotu. Občas u ní i přespí. Jenže teď se máma dozvěděla, že se souhlasem mého bratra, který s tím souhlasí a malý ho absolutně nezajímá si malého adoptuje ten manžel. A naše máma to hrozně špatně nese, já si nemyslím, že by se něco změnilo malý má babičku rád a oni jsou normální, tak si nemyslím, že by začali bránit v kontaktu, přece jen už je velký a sám k ni bude určitě občas chtít, ale máma je z toho hotová, proto se ptám, bude mít máma nadále jako vilologická babička na vnuka nějaký nárok. Já se v tomhle vůbec nevyznám, miminko teprve čekám a s manželem. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1780
6.11.20 22:15

Ne, pak už dítě ztrácí vazbu k biorodine, tak bude záležet na ex, zda to umožní.. Je na babičce, aby se pokusila vzájemné vztahy zlepsit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1956
6.11.20 22:16

Pokud ho adoptuje nový manžel jeho matky, tak babička už nebude babička. Nicméně ať se zkusí domluvit s matkou. Babiček není nikdy dost a pro dítě to může být jen výhoda, když bude mít další osobu, co ho má ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
6.11.20 22:17

Ano narok mit bude. To zase bratr čeka dalsi s manzelkou? No potes. Jste povedena rodinka :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 22:20

@migmina Prosím? Můj bratr žádný dítě nečeká, asi neumíš čist. Že mám bratra flákače není má ostuda, my se sestrou jsme slušné a normální.

• Citovat
  • Nahlásit
255
6.11.20 22:22

Jsem laik a tohle chce spis pravni nazor, ale pokud ja vim, tak soud prihlizi predevsim na zajmy ditete a tim je stykat se s biologickou babickou, zvlast když je na ni dite citove vazane a zvykle, takze si nemyslim, ze otcovymi ciny by toto bylo ovlivneno. Takze imo pravo by stale mela a u soudu uspela, ale konkretne poradi opravdu jen právník v pripade prusvihu. A ty se synovcem v kontaktu nejsi, ze bys na jeho mamu mohla trochu zapusobit v tomto ohledu? Ocividne na to mas na rozdil od mamy zralejsi pohled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9333
6.11.20 22:23

@migmina zakladatelka píše o sobě, že s manželem čeká dítě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
6.11.20 22:26
@Anonymní píše:
@migmina Prosím? Můj bratr žádný dítě nečeká, asi neumíš čist. Že mám bratra flákače není má ostuda, my se sestrou jsme slušné a normální.

Aha tak pardon. Nechapu tedy tvoji souvislost bratr flakac se vzdal vlastniho ditete a tebou, ze cekas dite a s manzelem a nevyznas se v tom :D treba jednou vyznas. k tvemu dotazu, narok mit bude aspon si myslim, ale spis dotaz smeruj pravnikovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
6.11.20 22:27
:think:

Příspěvek upraven 06.11.20 v 22:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 22:27

@carsa To se jí snažím říct, ale to ona nepochopí, nemůže jí zapomenout, že nechala bratra a nechápe, že k tomu měla pásma důvody a nevidí, že není jediná. Pro naší mámu jsou všichni špatní, ale synáček je chudáček. Vychovávala ho tak vždy, proto je absolutně nepoužitelný. Ex švagrová se snažila, ale máma si stoji za svým a nemá pro ní dobrého slova, přesto posílá manžela a ten kluka k babičce vozí. Mají spolu ještě mladšího kluka a občas tam jsou oba. Jak říkám oni jsou rozumní, ale upřímně bych se nedivila, kdyby je to přestalo bavit. Ale zase bych to nepřála mámě, ať je jaká je a umí být dost tvrdá, hlavně na ženy, tak kluka má moc ráda, vlastně oba i toho mladšího.

• Citovat
  • Nahlásit
1191
6.11.20 22:28
@Aduš8 píše:
@migmina zakladatelka píše o sobě, že s manželem čeká dítě :nevim:

Uz vim ;) Tak rychle jsem cetla a byl tam na konci v mysli bratr :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 22:29

@Aletheia Píšu zde uplně poprvé, dozvěděla jsem se to včera.

• Citovat
  • Nahlásit
6772
6.11.20 22:33
@Anonymní píše:
@Aletheia Píšu zde uplně poprvé, dozvěděla jsem se to včera.

Asi jsem si to spletla ale ono zase tolik babiček co platí alimenty za své syny není. :think: No snad dopadne tvoje diskuze dle tvého očekávání :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29098
6.11.20 22:39
@Anonymní píše:
@carsa To se jí snažím říct, ale to ona nepochopí, nemůže jí zapomenout, že nechala bratra a nechápe, že k tomu měla pásma důvody a nevidí, že není jediná. Pro naší mámu jsou všichni špatní, ale synáček je chudáček. Vychovávala ho tak vždy, proto je absolutně nepoužitelný. Ex švagrová se snažila, ale máma si stoji za svým a nemá pro ní dobrého slova, přesto posílá manžela a ten kluka k babičce vozí. Mají spolu ještě mladšího kluka a občas tam jsou oba. Jak říkám oni jsou rozumní, ale upřímně bych se nedivila, kdyby je to přestalo bavit. Ale zase bych to nepřála mámě, ať je jaká je a umí být dost tvrdá, hlavně na ženy, tak kluka má moc ráda, vlastně oba i toho mladšího.

Pokud soud rozhodne, že je to v zájmu dítěte, bude mít dítě právo se s babičkou stýkat. I když podle zákona už to technicky babička nebude.

Ovšem pokud je tvoje mamka ten typ, co kluky ve všem omlouvá,.je z nich úplně vypleskla a holky/ženy drti a pomlouvá, je otázka, jestli je to v zájmu toho kluka. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
6.11.20 22:39

Myslím, že babička by měla být ráda, že její vnouče získá hodného tátu (tedy, už ho má, ale po adopci ho bude mít i podle papírů). Také by měla „držet hubu“, že má takového syna (neobviňuji ji za to, že takový je, to pozor) - ale měla by si sypat popol na hlavu, že má takového syna, a ne ho bránit. Pak se diví, že jí ho nevěsta nechce dávat.
Přeji nové rodince hodně štěstí. A pokud bude mít babča, tak si může užívat vnouče, pokud ne a bude omílat ty sprostosti, tak ne…

Zadavatelka to napsala hezky, takže si zřejmě myslí to, co jsem napsala v prvním odseku. Myslím, zadavatelko, podle Tvého popisu, že Tvá matka si nevidí na konec nosu. Pokud nasere i Toho dobrého muže, nového manžela nevěsty, tak bude mít utrum. Pro svou blbost!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama