Tchýně si přivlastňuje moje dítě

Anonymní
29.10.20 12:04

Tchyně si privlastnuje moje dítě

Ahoj, s manželem máme měsíční holčičku. Než se dcerka narodila, tchyně byla jako moje kamarádka, měly jsme společne názory, často jsme se návštěvovaly, chodily spolu na kávu.

Od manžela vím, že vždycky chtěla další dítě, ale další už mít nemohla. Taky vím, že jejím snem byla holčička. A od doby co se holčička narodila nám, je to s ní k nevydrzeni.

Volá asi 7× denně, aby se zeptala, co malá. Pořád si vynucuje návštěvy, byla by nejšťastnější, kdybychom u ni byli každý den. (jezdíme tam 3× týdne, což je podle ní moc málo :zed:).
Minulý týden si dokonce koupila postýlku i monitor dechu, aby u ni dcera mohla prespavat. S čímž samozřejmě nesouhlasíme. Kupuje malé hračky, ale nechává je u sebe. Dalo by se říct, že u sebe vytvořila malé dětský pokojíček naukor své pracovny. :roll:
Její fotky ma po celém domě snad ve všech velikostech, oblečení, které má jen u sebe ma taky plnou skříň. Dokonce ma i svůj nový kočárek, který stál přes 10 000.

Vlastně vždycky, když o ni přijedeme na návštěvu si nás s manželem ani nevšímá. Hned popadne malou a věnuje se jen ji. Nám nenabídne například ani kávu, ani s námi nekomunikuje. Sedne si na druhou stranu sedačky a věnuje se jen malé. :nevim:.
Chápu, že je to její vnučka a že ji ma ráda, ale toto mi přijde už opravdu přehnané, moje mamka je taky přece její babička, malou ma hrozně ráda. Ale toto opravdu nedělá.

Chtěla bych si o tom s tchyni promluvit, ale nevím, jestli jen nejsem zbytečně přecitlivěla. Jaký na to máte názor vy? Přijde vám toto normální?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
234
29.10.20 12:10

Při nejmenším je to hodně zvláštní a promluvit si s ní je na místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.20 12:12

Až do té pasáže o kočárku mi to přišlo jako „klasícká babička poprděná z prvního vnoučete“. Po kočárku už to začalo bejt poněkud podivný. Myslím, že byste se měli domluvit s manželem na organizačních věcech a on by pak měl s mámou probrat, že miminko k ní nebudete dávat na spaní a tak podobně. Snad to půjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
29.10.20 12:12

Jejda…
jeden extrém, kdy se tchýně nestará, je špatně, ale toto už je fakt druhý extrém.. achjo..
jakoby si tím kompenzovala vlastní dítě, co?
s měsíčním dítětem máš jako šestinedělka právo ani nikam nejezdit, ne malou v době korony tahat 3× týdně po návštěvách, to bych teda nedělala..
co si ona koupí či nekoupí neovlivníš, ale asi bych jí řekla, že se mi to zdá přehnané a MOC a že budu ráda za její pomoc i radu, ale frekvenci styku vám prostě nařizovat nebude… Kafe bych si u ní uvařila klidně i sama, to by mi nevadilo.. Chce si malou užít, no.. musíte holt spolu najít kompromis. A že budeš mít hlídání, za to buď fakt ráda a vděčná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
655
29.10.20 12:16

S měsíčním miminkem bych, obzvlášť v tuhle dobu, nikam nejezdila, natož 3× týdně. Řekla bych jí, že teď návštěvy omezíte (a klidně to svedla na „současnou situaci“) a pak postupně navyšovala, ale max na 2× týdně. A promluvit si s ní taky není od věci.
Hlavně pořád dávejte najevo, že je to vaše dítě a že o něm rozhodujete vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1524
29.10.20 12:19

Jako kdybych viděla svojí tchynit, až na to, že mi to nevadí, jsem ráda jak si maličkou užívá. A to je její první vnouče? Jako od věci to, že si pořídila postýlku a monitor by mi rozhodně nevadilo. Tchýně má taky pro malou doma, kdyby jsme náhodou potřebovali. Což už bylo třeba když jsem ležela v nemocnici, manžel spal u ní, takže fakt velké plus, opravdu nikdy nevíš. S tim kočárkem noo :-).
Jinak taky když k ní přijdeme, hned bere malou, má s ní nevyslovnou radost, já mám ruce udělám mi i manželovi kafe, ať si babička pohraje, malá s ní vždy žvatlá..
Každopádně pokud ti to taak vadí, tak je potřeba to řešit hlavně s ní. Promluvit si, nastavit hranice tak aby si byla ty spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8212
29.10.20 12:21

S měsíčním dítětem se pořád courate po návštěvách? A proč jako? Tchyně nechodí do práce, že má tolik času? Jinak za mě-troll.

Příspěvek upraven 29.10.20 v 12:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
29.10.20 12:26

Nevím, ale text mi vyznívá celkově dost zvláštně. Tipuji, že opět příprava pro článek nebo pro nějakou časopiseckou „psychologickou poradnu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
29.10.20 12:28

Mně to teda normální vůbec nepřijde a řekla bych, že je zralá na psychiatra. Tohle je už podle mě nějaká diagnóza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1524
29.10.20 12:29
@renduli píše:
Nevím, ale text mi vyznívá celkově dost zvláštně. Tipuji, že opět příprava pro článek nebo pro nějakou časopiseckou „psychologickou poradnu“.

Mi to přišlo trošku přibarvené, ale asi je to jen můj pocit. Ono řekla bych, že to spíše zakladatelce vadí. Ale zase kdyby neměla zájem, tak by příspěvek byl - tchýně se nezajímá o vnouče. Tady si člověk nevybere buď je to moc a nebo málo, obojí je špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11532
29.10.20 12:29

Něco podobnýho jsem už četla, možná to bylo dokonce tady. Nuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8932
29.10.20 12:35

S tím kočárkem je to ujetý. Asi by si s ní měl promluvit partner. Jinak nechápu, proč se tam tahate takhle často s takovým miminkem. Copak ona nemůže dojet k vám? Ať ti raději povozí kočárek u vás a máš chvíli volno. Takhle zabiješ 2h na návštěvě sezením a nic z toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6345
29.10.20 12:36

Je to o vás, jak si to nastavíte. V současné době bych jako šestineděka s novorozencem nikam necourala, mají se omezovat sociální kontakty. To že má doma fotky a postýlku mi přijde v pohodě. Ten kočárek, tam by asi záleželo, jak daleko a jakým způsobem k ní cestujete. Třeba kamarádka má jeden kočárek doma a u každé babičky taky po jednom (ty mají tedy buď z bazaru, nebo jim ho někdo daroval), mají to na obě strany daleko, tak jezdí na delší návštěvy a nemuset s sebou brát kočárek je pro ně velká úspora místa v autě. Jinak telefonáty 7× denně bych rozhodně netolerovala. Pro mě by bylo i jednou denně moc (ale já jsem introvert a mám malý kontakt i s vlastní rodinou i když je mám ráda a vztahy máme dobré), takže bych babičce nastavila tiché vyzvánění, a potom jí dle vlastního uvážení zavolala podle toho, jak vám to bude vyhovovat. Ono je možné, že se časem babička trochu uklidní, ale musíte si hned teď nastavit hranice a trvat na nich. Později už by to nebylo k ničemu. A mimochodem, to že má hračky pro malou u sebe, berte jako VELIKÉ plus, nebo dopadnete jako většina rodin, co mají díky prarodičům v pokojíčku obsah tak tří hračkářských velkoobchodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 12:43

Zažila jsem něco hodně podobného..máme tu nevýhodu, že bydlíme spolu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 12:43

@karkarka pracuje, ale z domova ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama