Suchá drsná pokožka u kojence

162
8.1.20 15:23

Sucha drzna pokožka u kojence

Ahoj mám dotaz mám 4m holcicku používáme od narození Johns už posledních pár dní má malá suchou pokožku na obličeji bříšku a i na zádech se ji dělají takové malé mapicky suché když je po koupání tak to má červené!! Koupem Johns mažu infadolanem někdy i lékařskou vazelinou,,,přijde my že Johns ji nedal dobře teď cim je straší..ale je ještě mimco a jako hebkou pokožku vůbec nema :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61
8.1.20 15:41

Při péči o takto malé miminko je nejlépe používat přírodní kosmetiku (např. Weleda - je sice dražší, ale vydrží opravdu dlouho). Infadolan obsahuje vazelínu a vazelína se vyrábí z ropy (!) a výrobky z ropy ucpávají póry pokožky :(
Také jsem v porodnici mazala malého Infadolanem (sestřičky nám jej doporučily a já nevěděla, že je tato mast pro miminko nevhodná)… Po návratu z porodnice jsem malého okoupala v koupeli s modrým heřmánkem (narozdíl od heřmánku pravého nevysušuje pokožku), ale i přesto se pak celý oloupal - kůže se prostě potřebovala zbavit té neprodyšné vrstvy… Takže od té doby jsem přešla k Weledě a jsem s ní maximálně spokojená :)
P. S.: Na ošetřování pokožky, která je ve styku s plenkami, se mi osvědčila emulze s olivovým olejem Gilbert (480ml balení vydrží cca 1 rok). Jednoduše malého omyju čistou vodou, osuším a namažu tamponkem s emulzí a za celou dobu nebyl ani jednou opruzený :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
8.1.20 16:08

Já nepoužívala kosmetiku u syna vůbec, jen olej do koupele, pár kapek, od weledy, a na zadek taky weledu, žádné ubrousky, jen umýt vodou a trošku namazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
8.1.20 16:54

Malou, 9m, nemažu ničím. Do koupele dávám Sebamed, na otírání v oblasti pleny používám perlan namočený ve vodě s čistícím olejíčkem taky od Sebamedu. Pak mažu ráno a večer Bepanthenem a přes den Rybilkou. Ruce a nohy se ji oloupaly v prvním měsíci. Od té doby má stále krásnou hebkou pleť bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
8.1.20 19:33

Koupala jsem v ciste vode, namazat pak max lehounce Mandlovym mlekem, az s vekem se pridavalo neco do koupele :) neni potreba tak malinke miminko zatezovat od zacatku chemii :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
8.1.20 22:01

Měli jsme to samé. Zacali jsme pouzivat kosmetiku La Roche- Posay typ Lipikar. Pred koupanim namazeme relipidacnim gelem a po davam hydratační mleko. Do 14dni bylo po problemu. Ted se to objevi jednou za cas, kdyz ho tim dlouho nenamazu a kdyz se opakovane dlouho cachta ve vane. Normální venkovní koupání nevadi, ale je to reakce na složení vody z vodovodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
8.1.20 22:13

Ještě omezte koupání (délku). Ty mapy způsobuje právě styk s vodou.
Kosmetika je celkem drahá (cca 400/kus), ale zase často se dá narazit na akci např. 1+1 zdarma. A jedno balení obojího jsem měla minimálně na rok. Spíš víc. Jak ty hlavní problémy ustoupí, budete používat spíš občas, takže to tak drahé zas není. Kdybych to neměla pozitivně vyzkoušené, nedoporučila bych. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
8.1.20 22:47

Tak male mimi jen vodou a obcas gelem od weledy. Kup si v lekarne mast Leniens na suchou pokozku. Ja jsem ji pouzivala uz od porodnice. Opravdu vam pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
8.1.20 22:50

A na zadek po kakani rozhodne ne vlhcene ubrousky ale Medvidek ktery se smicha s vodou a nalije do lahvicky (sprej) a perlan. Na netu koupis tuto sadu. Toho Medvidka je tam hodne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat