Suchozemská želva

227
5.8.13 11:40

Suchozemská želva

Ahoj, pěkný den všem.
Děti by si moc přáli zvíře a po dlouhém váhání jsme se domluvili na suchozemské želvě. Máte někdo s nimi zkušenosti, prosím? Jaká je asi pořizovací cena malé želvičky, co je ještě potřeba pořídit a je něco, na co bychom si měli dát pozor? Moc děkuji za odpovědi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Klare
5.8.13 12:05

Želvu bych osobně jako první zvíře nevolila, podle mě je dost náročná a spoustu věcí budete muset řešit vy jako rodiče. Krmení apod. je v pohodě, dají se koupit kompletní granulky, přilepšit jí zeleninou, pampelišky milujou… Jinak dostatečně velké terárko, světlo, konstantní teplota… a dobře nastudovat zimování. My ji pouštěli po bytě, v létě se pásla venku. Ztroskotali jsme právě na zimování, neprobudila se nám. Jinak je taky třeba si uvědomit, že je to dlouhověké zvíře, musíte mít jasno, kdo se o ni postará, až děti budou na škole etc… A rozhodně bych hledala chovatele, ne zverimex, ale to platí u všech zvířat…

• Nahlásit
  • Citovat
3322
5.8.13 12:10

@Štěpina Ahoj my máme suchozemskou želvu tři roky a je to super nenáročné zvířátko. Koupila jsem jí od chovatele za 1500.Z těchto stránek http://www.euzelva.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
5.8.13 12:17

Zimování není až tak důležité, pokud nechcete rozmnožovat, ale kolik je dětem let, není to zvířátko moc na hraní. V létě je vhodný letní výběh, želva potřebuje sluníčko.
V létě je pro želvu vhodný sezoní ovoce, jinak mlíčí a jitrocel je základ. V zimě čínské zelí.
A koupě přímo od chovatele je nejlepší :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
5.8.13 12:20

Ahojky želvičku mám 3 roky a řekla bych že je pro děti nevhodná :nevim: a i co se týče staráni si myslím, že je to moc bavit nebude. Pořizovací cena plus/mínus 2000 kč plus další peníze za terárko, potřebná světla…nejlepší bude zavolat, či navštívit chovatele, vzít i děti a pak to ještě promyslet. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
joaska
5.8.13 13:08

Ahoj, mám suchozemskou želvu pět let a dvě malé děti. Želvu jsem měla dřív. Tak záleží kolik je Tvým dětem. Ale mně osobně pro menší děti přijde taky jako zvíře nevhodná. Pokud jste ale rozhodnutí, určitě kontaktujte chovatele. On vám poradí nejlépe. ve zverimexu spíš nekupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
682
19.12.13 18:37

Ahoj všem. Chtěla bych pokecat o suchozemských želvičkách :-) Já mám jednu stepní a páreček kloubnatých :-)Chcete taky pokecat? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sandra752
19.12.13 18:40

Mám zelenavou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
128
19.12.13 19:51

Pravda je, že jsou „jednodušší“ zvířátka a s želvou se tak nepomazlíš…ale jsou fajn. Vím, že ji měla kamarádka, mooc dlouho, na zimu ji strkali do ledničky, mazali ji krunýř indulonou a měli velký terárko, to je důležitý. Nedávno jsem se ve zverimexu kdesi v Brně dívala na cenu - 1200 Kč. Za jednu. Už nevím, co to bylo přesně za druh. Faktem zůstává, že je méně náročná než ta vodní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2182
19.12.13 19:53

Máme doma dvě marginaty :-) Máme je rok a půl, jsou to ještě miminka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
19.12.13 19:53

Já mám momentálně jen 6 zelenavek. Zrovna chrupkaji ve sklepě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5226
19.12.13 19:57

My jsme měli suchozemskou želvu a po půl roce nám umřela…už nikdy více :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2182
19.12.13 19:58

My teda zazimované nemáme. Pan chovatel nám říkal, že je letos ještě dávat nemáme, jestli se na to necítíme. A já se teda fakt bojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1268
19.12.13 21:18

Ja mam zelvu ctyrprstou. Je ji uz 18 let. :mrgreen: Momentalne je zazimovana ve sklepe, delame to tak kazdy rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2588
19.12.13 21:25

My máme želvu pardálí je to africká želva a nezimuje jen se jí přes zimu musí svítit UV lampou v létě se pase na zahrádce. Žere jen mlíčáky a salát sem tam okurku. Kadí tak jednou za tejden a je uplně nenáročná. Jediný že měla vysokou pořizovací cenu a že dost vyroste podle chytrých knížej až 40cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama