Syn chodí často na velkou

947
20.6.20 13:03

Syn chodí často na velkou

Ahoj holky, syn 7.let chodí často na velkou a to každý den 4-5×..
Všimla jsem si toho za posledních 14.dní, dříve chodil max.2 x denně.
Když jsem mluvila s lékařkou, ptala se mě jaká je stolice, řekla jsem že normální, ale je toho pokaždé hodně.(promiňte mi ten výraz)
Kdyby alespoň hodně jedl a vše jedl, je hodně vybíravý, jí jen své jídla a nic jiného nevezme do pusy. Mladší bratr skoro 3.roky sní toho o hodně více a ten chodí na velkou 1-2 denně. Takhle vypadá jídelníček 7.letého syna: ráno plátek veky se šunkou a sýrem, k tomu malý hrneček mléka, svačina půlka banánu nebo jablka. Oběd polévka vývar nebo rajská polévka, rýže nebo knedlík s troškou omáčky, svačina2 kousek ovoce, kousek koláče nebo termix jahodový, večeře opět plátek veky s máslem, šunkou a sýrem, někdy to změní a chce míchaná vajíčka nebo malý vídeňský páreček. A takto je jídelníček stejný každý den. Žádná zelenina, žádné luštěniny, maso(krom párku). Ovoce jí jen jahody, borůvky, jablko, banán a maliny.
Jinak je syn hodně drobnej na svůj věk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6455
20.6.20 13:14

Napada me, zda nahodou nemuze mit celiakii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
20.6.20 13:50

Sní toho docela málo, moje ani ne 5 leta sní tak dvakrát tolik a je hubená. Každopádně každé dítě je jiné, někomu opravdu stačí méně. Já bych si asi zažádala pro klid duše o testy na alergo a inumo. Také mě napadla ta výše zmíněná celiakie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5660
20.6.20 13:52

Ji strasne malo a nevyvazene, jak se hybe? Ma energii z toho mala, co sni?
Muj skoro 3,5 lety toho sni za den vyrazne lepe, je stihly a vysoky, ma silu, cely den v pohybu, a na velkou jde kazdy den, takrka i ve stejny cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1531
20.6.20 14:00

Zašla bych na testy na celiakii. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4970
20.6.20 20:38

A jak prospívá (uvádíte, že je drobný). Udržuje si stejné pásmo (hmotnostní, výškové), nebo došlo k propadu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
947
20.6.20 21:20

Celiakie myslíte? potraviny obsahující lepek jí už od miminka, Je to tak 14.dní co chodí 4-5× denně na velkou. Celiakie by se projevila už dříve ne? Váhově i výškově je podle lékařů pod čarou, ale energie má plno. Celý den se nezastaví, pořád běhá, hýbe se..
KDyž ale příjde na řadu jídlo, problém je ho zastavit, aby si sednul a odpočinul si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4970
21.6.20 22:07

@pocker
Pod jakou čarou? Pod 3. percentilem? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
947
21.6.20 23:17

@Doctus Ano přesně tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16560
21.6.20 23:33

Nechala bych ho vyšetřit na gastrologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4970
22.6.20 01:10

@pocker
Tak to bych celiakii vyšetřil určitě, stejně jako hormony štítné žlázy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6455
23.6.20 21:15
@pocker píše:
Celiakie myslíte? potraviny obsahující lepek jí už od miminka, Je to tak 14.dní co chodí 4-5× denně na velkou. Celiakie by se projevila už dříve ne? Váhově i výškově je podle lékařů pod čarou, ale energie má plno. Celý den se nezastaví, pořád běhá, hýbe se..
KDyž ale příjde na řadu jídlo, problém je ho zastavit, aby si sednul a odpočinul si.

Celiakie se muze projevit v jakemkoliv veku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama