Syn mi spadl z postele

299
4.7.20 16:39

Syn mi spadnul z postele

Ahoj holky. Muj 7 mesicni syn mi spadnul z postele cca 40 cm na zem, na koberec a na drevenou podlahu, takze ne az na moc tvrde. Pod okem ma odreninu, malou boulicku. Chvili plakal a pak se zase smal, povidal. Ja bohuzel trochu usnula, ano jsem na sebe nastava, ze jsem tak blbá. Byla jsem s nim na pohotovosti, tam jim taky vykecal jak jsem blbá asi, štěbetal, prohlidli ho a rekli, ze to vypada dobre, jen ho mam pozorovat, ze to byva zradne. Spadl nejspis na oblicej. Stalo se to ve 2h a nema spinkat. Nez skonci na pohotovosti mame prijet se ukazat, tak za hodku. Normalne jedl, hraje si. Jsem vyplasena. Myslite, ze to bude ok? Je to uz zhruba pres 2h a zatim vypada vse dobre. Leze, hraje si, zkoumá, neplače. Dekuji
Nemuze se v noci neco stat az usne? Mam prvni dite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8361
4.7.20 16:42

Zrovna nedávno jsme se s holkama ve vedlejší diskusi shodly, že pád z postele patří k normálnímu dětskému vývoji :D Ale vážně, klid, tohle se prostě stane. Bude v pohodě. Máš monitor dechu, abys v noci byla v klidu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8008
4.7.20 16:43

S takovou banalitou bych na pohotovost fakt nejezdila… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
4.7.20 16:43

Neboj se, jestli se u něho nezměnilo chování tak bude všechno dobrý. Jenom ho pozoruj a když se ti něco nebude zdát tak jdi na pohotovost. Mám 10 měsíční dceru a taky se nám stávají karamboli. Ještě jich bude. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17403
4.7.20 16:45

Me takhle spadl syn ve 3 měsících, ani sem nikam nejela, jen ho pozorovala. V 7 měsících uz sam lezl a padal všude možně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5013
4.7.20 17:18

Pravděpodobnost vážného nitrolebního poranění je zcela minimální. Jestliže nebyl v bezvědomí, tak bych se ničeho nebál. Nyní tedy posledovat nápadnou spavot či dráždivost, hybnost končetin, opakované explozivní zvracení, na zornice se moc nedívejte, kdyby byla šířka zornic rozdílná natolik, že byste si jí lehce všimla, tak už by byl dávno v bezvědomí.

Kdybyste i jeli na pohotovost, tak se na dítě jen podívají, RTG snímek lebky je nevytěžný. Ani při „čárové zlomenině“ (fisuře) lebky se volí konzervativní postup.

Nyní ovšem dávat velký pozor na další úrazy hlavy, na zvířecích modelech bylo vypozorováno, že opakovaná zhmoždění hlavy v krátkém časovém intervalu vedla pak k trvalým následkům. Když se toto stalo u poměrně jednoduchého (snad myšího?) mozku, dá se předpokládat, že u lidského mozku by změny nebyly určitě menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3206
4.7.20 17:22

Já bych ani na pohotovost nejela, natož aby mě tam viděli 2× :lol: jestli hned plakal, bude to na 98% v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 17:39
@dog.s píše:
Ahoj holky. Muj 7 mesicni syn mi spadnul z postele cca 40 cm na zem, na koberec a na drevenou podlahu, takze ne az na moc tvrde. Pod okem ma odreninu, malou boulicku. Chvili plakal a pak se zase smal, povidal. Ja bohuzel trochu usnula, ano jsem na sebe nastava, ze jsem tak blbá. Byla jsem s nim na pohotovosti, tam jim taky vykecal jak jsem blbá asi, štěbetal, prohlidli ho a rekli, ze to vypada dobre, jen ho mam pozorovat, ze to byva zradne. Spadl nejspis na oblicej. Stalo se to ve 2h a nema spinkat. Nez skonci na pohotovosti mame prijet se ukazat, tak za hodku. Normalne jedl, hraje si. Jsem vyplasena. Myslite, ze to bude ok? Je to uz zhruba pres 2h a zatim vypada vse dobre. Leze, hraje si, zkoumá, neplače. Dekuji
Nemuze se v noci neco stat az usne? Mam prvni dite

Me spadl 2 tydenni syn z cca stejne vysky na drevenou podlahu. Bouli nemel zadnou, plakal jenom chvilku, na pohotovosti byl uplne v pohode. Nic mu nebylo. Ale sok to byl poradny.

A pro rejpalky, nebyla to moje chyba. Starsi ditko mi nespadlo nikdy odnikud ani jednou, jsem neuroticka matka, ktera sve deti hlida jako ostriz. A ejhle, stalo se. Pry se to stane kazde matce alespon jednou. Dokud jsem mela jenom starsi a nedelenou pozornost, tak jsem si placala na rameno, jak by se to mne nikdy nestalo. No ale prave to starsi ditko je u druhatka nepredvidatelny element.

• Nahlásit
  • Citovat
4279
4.7.20 17:58

Nic sa mu nestane. Moje deti padali z postele pravidelne. Spavalu so.mnou na velkej a v spanku lezli a prezezli aj zatarasy. Ale pamatuji si 1× u nasich este bez pojisteni. padla na celo z vacsi vysky cca 50/60 cm. Docela sme vtedy uvazocalu ze pojedeme. Pitom raz pri zlidani sa neco stalo. A pi 2 dnich som jela i ked bola v poho. tak ma naopak uklidnovala ze detska lebka je pruzna a fakt sa bat nemusim. Hkavne ked padne na celo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2772
4.7.20 18:37
@Šmoulice píše:
S takovou banalitou bych na pohotovost fakt nejezdila… :roll:

Mně syn spadl z postele taky když měl 7 měsíců. Uhodil se vpravo vzadu. Chvilku plakal, ale pak nic nenasvědčovalo tomu, že by něco mělo být špatně. Měl na hlavě jenom bouli. Ale já jsem cítila, že něco špatně je. Tchýně mi tehdy řekla, ať nejezdím s každou blbostí na pohotovost. Já jsem přesto jela. Tam se na rentgenu ukázala 3cm prasklina lebky. Takže já bych tyto pády rozhodně nebagatelizovala. U zakladatelky si ale myslím, že úder šel do oblasti oka, takže to bude v pořádku. Jinak by dítě nechali v nemocnici na pozorování. Věřila bych doktorům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6784
4.7.20 18:50
@Veveří píše:
Mně syn spadl z postele taky když měl 7 měsíců. Uhodil se vpravo vzadu. Chvilku plakal, ale pak nic nenasvědčovalo tomu, že by něco mělo být špatně. Měl na hlavě jenom bouli. Ale já jsem cítila, že něco špatně je. Tchýně mi tehdy řekla, ať nejezdím s každou blbostí na pohotovost. Já jsem přesto jela. Tam se na rentgenu ukázala 3cm prasklina lebky. Takže já bych tyto pády rozhodně nebagatelizovala. U zakladatelky si ale myslím, že úder šel do oblasti oka, takže to bude v pořádku. Jinak by dítě nechali v nemocnici na pozorování. Věřila bych doktorům.

No a jak to léčili…? Nic než klid stejně nejde, ne..?
Jinak ta intuice „něco je špatně“ funguje.

Těch pádů ještě bude, to se uhlídat bohužel nedá. Takto podle popisu mi to připadá ok. Na pohotovost bych ani nejela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24543
4.7.20 20:44

Mě spadl 7m v pondělí, prostě se najednou otočil hned jak se vzbudil, usnuli jsme ráno u kojení. Vedle postele máme postýlku, takže zapadl mezi. Postel máme dost vysokou, ale byl ok. Ten samý den o pár hodin později na sebe strhnul za kabel lampičku, přímo doprostřed čela :roll: vypadalo to chvíli dost hrozně, ale nemá ani bouli. Ale na pohotovost jsme teda nejeli :nevim: ale já jsem teda vycvičená od první, ta pořád někde padala, v roce sletěla schody, že si ulomila zub, zlomená klíční kost atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8361
4.7.20 21:21
@pikola píše:
Mě spadl 7m v pondělí, prostě se najednou otočil hned jak se vzbudil, usnuli jsme ráno u kojení. Vedle postele máme postýlku, takže zapadl mezi. Postel máme dost vysokou, ale byl ok. Ten samý den o pár hodin později na sebe strhnul za kabel lampičku, přímo doprostřed čela :roll: vypadalo to chvíli dost hrozně, ale nemá ani bouli. Ale na pohotovost jsme teda nejeli :nevim: ale já jsem teda vycvičená od první, ta pořád někde padala, v roce sletěla schody, že si ulomila zub, zlomená klíční kost atd…

Zrovna dneska někdo obnovil Tvou diskusi Batole bez pudu sebezáchovy. Ty musíš mít nervy z oceli :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2772
4.7.20 21:32
@Lucie_Sx píše:
No a jak to léčili…? Nic než klid stejně nejde, ne..?
Jinak ta intuice „něco je špatně“ funguje.Těch pádů ještě bude, to se uhlídat bohužel nedá. Takto podle popisu mi to připadá ok. Na pohotovost bych ani nejela.

Byli jsme ještě na sonu, aby se vyloučilo krvácení do mozku. Naštěstí to bylo v pořádku. Byli jsme v nemocnici na pozorování, nedělalo se s tím nic. Prasklina není tak závažná jako vpáčená zlomenina, to už by byl průšvih, protože může dojít k otoku mozku. Ale i tak, jakákoliv zlomenina lebky není asi v pořádku. Jinak zážitek to byl hrozný, jedná sestra v nemocnici mi řekla, že takové matky má nejradši - jako ty co neuhlídají dítě. Tak jsem se cítila ještě hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24543
4.7.20 22:23
@Ba-stet píše:
Zrovna dneska někdo obnovil Tvou diskusi Batole bez pudu sebezáchovy. Ty musíš mít nervy z oceli :hug:

Bude jí 7 a žije :mrgreen: už to není tak hrozný, teď je z ní takový spíš poleno nešikovný co se bojí :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama