Syn pláče ve školce - po milionteprvé

Anonymní
1.10.19 08:11

Syn pláče ve školce - po milionteprvé

Ahoj, vím, že tohle téma je tu pořád dokola, ale potřebovala bych slyšet názor na naši situaci, jak jinak. :) Syn (3,5 r.) začal chodit v září do školky. První dva dny nějaká ta slzička, nic velkého, pak tři týdny pohoda - těšil se, hlásil, že neplakal, hračky se mu líbily, školka taky. Je pouze na zvykání - od 1 hod. první týden, pak 1,5 h., pak 2 h., 2,5 h… Jenže teď poslední týden začal strašně vyvádět, doslova ho musejí ode mě odtrhnout, řve jak pominutý, abych ho vzala pryč, že tam nechce být, je úplně bez sebe. Doma se o tom bavíme a říká, že je velký kluk, že už plakat nebude. Jenže ráno, když ho budím, začíná pofňukávat. V šatně brečet a ve třídě je hysterický. Takže znovu 1,5 h., přesto prý celou dobu propláče, spíš prořve. Vím, že pí učitelkám to leze na nervy a nějak se mě snaží přesvědčit, abych si ho nechala doma - dělám home office. Ale to nechci! Za 3 m. nastupuji zpět do práce a potřebuju, aby si zvyknul, ne že brečí = zůstane doma. Jsem odhodlaná vytrvat, ale rve mi to srdce a učitelky jsou asi naštvané, že jim tam vyloženě řve!!!, zatímco já jsem doma. Co dělat?? Jsem fakt tak hrozná matka? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1.10.19 08:15

Zkus se poradit s učitelkami, jak na synka, aby se mu s Tebou lépe loučilo.
Můj syn taky brečel každý den, tak paní učitelka vymyslela rituál, že mi děti (dvojčata) ráno zamávají z okna. Realizovali jsme to tak poměrně dlouho. Za tmy jsme to měli vymyšlené tak, že jsem nosila v kapse malou kapesní baterku a svítila jsem na ně baterkou (světlo na pěšině, odkud jsme na sebe viděli, nebylo).
Děti chodily ráno na sedmou a nakonec to bylo tak, že mi ráno mávalo víc dětí :P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17059
1.10.19 08:17

Tak, vubec neres ucitelky. Proboha jak vi, ze jsi doma? Res syna, nikoho jineho. Pokud do prace musis, tak to bude muset vydrzet. A to, zda skutecne musis nebo ne, je na tobe, tvych moznostech, tvem svedomi… Ja moc nechapu tento zpusob zvykani, to po mesici jste na 2,5 hod? A takto jsou tam vsechny deti nebo syn se v pulce programu sbali a jde domu? Je hloupe, ze syn vi, ze ma zadni vratka. Tudiz ani nezkousi, zda nahodou ta skolka neni bezva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10306
1.10.19 08:25

Zvykání po hodině je nesmysl, možná by po hodině dvou přestal brečet a zapojoval by se a už by byl dávno zvyklý, nedivím se, že to učitelkám vadí a je to hodně nadstandartní, že to tak povolí
dcera chodila do miniškolky 1 měsíc na 4 dny v týdnu od 8-12, pak 3 měsíce na 4 dny v týdnu od 8-15.30, a 2 měsíce každý den od 8-15,30
pak 1. září státní školka od 7.00 - 15.40 a naprostá pohoda
po jedné hodině si nemůže žádné dítě zvyknout, navíc když ví, že za chvíli přiletíš a vyzvedneš ho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2212
1.10.19 08:25

Myslíš že jsi ho něměla takto dávat na 1 hodinu pak na 1,5 a tak… prostě měl hned od rána případně bez spaní zatím, má v tom chaos. A pak půjdeš do práce najednou a bude tam celý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.10.19 08:28

Domluvily jsme se tak s paní učitelkami. Samy tento systém navrhly. Údajně se jim osvědčil u jiných dětí. Naopak teď právě chtějí čas ještě zkrátit, což je pekelné, nic nestíhám, jen běhám do školky, ale celé dopoledne nehrozí.

• Nahlásit
  • Citovat
17059
1.10.19 08:30

A to je obecni skolka? Jine deti jsou tam jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2212
1.10.19 08:34
@Anonymní píše:
Domluvily jsme se tak s paní učitelkami. Samy tento systém navrhly. Údajně se jim osvědčil u jiných dětí. Naopak teď právě chtějí čas ještě zkrátit, což je pekelné, nic nestíhám, jen běhám do školky, ale celé dopoledne nehrozí.

Mi to příjde nesmysl, hodina a půl, dvě hodiny… to se ani nerozkouká. Po hodině děti přestavají brečet a začne se něco dít. Dcera byla ráda jak chodili ven. Ted už vykládá že tancovali apod. Taky je od záři ve školce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.10.19 08:35

@Cuddy Různě. Mrňousové si většinou zvykají, takže záleží na domluvě. Někdo musí být rovnou celý den, někdo dopoledne, někdo jede režim jako my. Ano, je to státní školka.

• Nahlásit
  • Citovat
2212
1.10.19 08:37
@Anonymní píše:
@Cuddy Různě. Mrňousové si většinou zvykají, takže záleží na domluvě. Někdo musí být rovnou celý den, někdo dopoledne, někdo jede režim jako my. Ano, je to státní školka.

Kolik maminek si může dovolit takový systém celý měsíc… 1hod… a na konci záři 2,5hod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10306
1.10.19 08:43
@Anonymní píše:

mně se to zdá úplně ujeté, to můžeš zrovna sedět za dveřmi školky a ani nechodit domů, takový systém jsem teda ještě od nikoho neslyšela - dítě ve školce brečí a pak ho maminka odvede :zed: ale tu zábavu, program, hraní a procházku tam vlastně neužije, mi to přijde úplně ujeté, pardon

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17059
1.10.19 08:46
@Anonymní píše:

No to je cirkus. To jim opravdu funguje? I kdyz ne, nefunguje, jak je videt u Tveho syna. I pro ty ostatni musi byt divne, ze jim kamarad v pulce hrani odejde, nebo rsp. pro ty nespolupracujici deti, ze ten druhy jiz muze domu a on jeste ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17059
1.10.19 08:48

A jeste, proc to zkraceni kdyz breci celou dobu. Chapala bych, ze by brecel az ke konci, ze se mu to zda dlouhe. Ale tak to neni, bereci celou dobu, takze akorat nebude brecet 2,5 hod, ale jen 1,5 hod. Pravda, ostatni deti a ucitelky si oddechnou, ale pro dite to vyznam nema.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.19 08:51

Mladší dcera taky ve školce prvních 14dnů probrečela. První týden chodila na 2h, druhý šla po obědě. Třetí týden normálně chodila už po spaní, ale to už se tam těšila. Myslim si, že ví, že brzo doraziš a zkouší co vydržíš, asi bych byla nekompromisní. U nás ve školce, co vím, se takhle dlouho žádné dítě neadaptovalo, max těch 14dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
1.10.19 08:52

Mně to teda přijde taky jako absolut i blbost. Takhle si nezvykne nikdy, protože tam prostě přijde, řve a pak jde za hodinu domu. To se mu nediv, že se mu tam nelíbí. Nech ho do oběda, bude hodinu řvát, pak ho to přestane bavit a začne si hrát. Půjdou ven, bude jídlo… najednou tam bude spousta věcí, která se mu může líbit. Jo, nebude to že dne na den, ale když tam zažije i něco jiného, než řev, tak si časem zvykne, najde kamarády, najde si něco na co se bude moct těšit. Ale to se nestane za hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama