Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ivaxy píše:
A jméno Vítek.. dali jste někdo oficiálně tuhle podobu jména, nebo klasicky Vít? Vítek se mě líbí víc,ale až bude starší, aby to nepůsobilo divně- Vítek, jak malý kluk
Taky se mi víc líbí podoba Vítek, ale když jsem o tom víc přemýšlela, přišlo mi to zbytečný. Stejně mu oficiálně VÍTE asi nikdo říkat nebude, každý mu buď říká Vítku a nebo Víťo a přesně jak píšeš v 50 letech, když by se někde podepsal Vítek, tak by si asi lidi ťukali na čelo, že se rodiče zbláznili a v 15 by nás nenáviděl, za to, že jsme mu dali stupidní jméno, pro malý kluky.
Takže za mně v rodným listě Vít a říkat mu můžete jakkoli.
Ja jsem chtela Vitka a nakonec to vyhral Tadeas
jinak Tadeas zas tak in neni, ano je davany vic, ale ne tak zhurta jako klasika David apod.
Rikame mu Tajdo, Tajdulo, tajdulko hlavne ja tam cpu to „j“ ale nejak to k nemu sedi ![]()
Aladina píše:
Máme Víta. Říkáme Vítku a Víťo.Když můžou dospělýmu Pavlovi všichni v mém okolí říkat „Pájo“ ........ nezdá se mi nic divnýho na Vítkovi.
A Víťa se vám pro dospělýho zdá taky divný?
Nezdá, bráchovi říkají všichni Víťa a nikomu se to nezdá divné
Má tu výhodu, že v širokém okolí je jedinej, takže je jasné hned, o koho jde ![]()
Vít se zdrobňuje Vítek, Víteček. A Vítek klidně i pro dospělého chlapa. Rozhodně je to zajímavější než Tadeáš. Těch je už tolik, že mi z toho jde hlava kolem. Není dne, abych když jedu kolem pískoviště neslyšelá Táááďo,Tadeášku, Tadeáááši!…
Všeobecně se mi nelíbí, když jsou dávána nějaká „trendy“ jména. Ale když se to někomu tak strašně líbí, tak jasně proč ne! To je samozřejmě každého věc ![]()
@Ivaxy píše:
Ahoj, ráda bych se zeptala, jak říkáte Tadeášovi? Uvažujeme o tomto jméně, a Tadeáši je pěkné, ale dlouhé. Tadíku, Tádo, to mě připadne zvláštní..A jméno Vítek.. dali jste někdo oficiálně tuhle podobu jména, nebo klasicky Vít? Vítek se mě líbí víc,ale až bude starší, aby to nepůsobilo divně- Vítek, jak malý kluk
Když může být Eliška, Anežka atd proč ne Vítek?