Take vam dite tak rve pred spanim?

13496
15.8.09 21:55

Take vam dite tak rve pred spanim?

Ahoj
jeste do zacatku tydne mala usinala naprosto bez problemu,jak po obede tak vecer,dala jsem ji do postylky a do dvou minut bez rvani spala.

Ted se to otocilo,mala je priserna,rve hned jak ji polozim,stoupne si do rohu ktery je nejbliz dverim a rve a rve a rve,ja odejdu,drive jsme nechala dvere otevrene ted zaviram,zaviram i okna a mam dojem ze si tam chce mala vyrvat hlasivky a ze ma asi amok.

Tak to trva nekdy pet minut,nekdy pul hodky nez usne.

Zmenilo se to u vas nektere take tak?Zajima me hlavne zda se to zase vrati k normalu.

Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5018
15.8.09 22:04

Já sice malou uspávám, ale to myslím není nijak zá:,–(ní rozdíl, jen chci napsat, že přesně taková období občas mívá (jinak spí od narození ukázkově)…zrovna nedávno jsme absolvovali totéž (vztekání před spaním ve dne i večer, vstávání, zahazuje dudlík, přitom je vidět, jak je unavená). Naštěstí to zatím trvalo vždycky maximálně pár dní, řekla bych, že ty problémy s usínáním většinou následují po nějakém větším vývojovém skoku (když začala lézt, pak když si začala stoupat a tak) nebo při změně režimu (když si posunula dopolední spaní na poledne a přecházela ze dvou spaní za den na jedno).Občas taky možná přetažení, když jsem dobře neodhadla, kdy dát spát, ale to je spíš vyjímka.
Takže bych tipla, že to přejde. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.09 21:11

Ahoj, taky to tak Áďa měla. Několikrát. Vždy to po nějaké době přešlo. Nejhorší je, že člověk neví, kdy. Souhlasím s Judy, u nás to souviselo s vývojovým skokem anebo zubama. Pomohlo setrvat u ní při usínání u postýlky, držet za ruku (první 3 týdny to trvalo půl hoďky, teď 3 minuty a spí…chtělo to získat v nás důvěru).
Tak ať je brzy zase usínání procházkou růžovou zahradou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
18.8.09 08:08

Dino řve před spaním snad odjakživa, nejlepší je vysvětlit, že je čas spinkat, pohladit a odejít, jakákoli snaha o utěšování se mine účinkem, houpání v náručí nebo nedejbože pohádka ho vysloveně rozběsní :lol: Prostě potřebuje klid…

Poslední dobou trochu pomáhá, když mu dám do náruče plyšáčka a nabídnu pití (je ještě kojený, ale u prsa už neusíná), to se často obejde úplně bez pláče. Pokud ho ale trápí zuby, nezabere nic a on třeba 5, 10 minut brečí, než usne :? Radím vydržet, popřípadě zkusit radikálně jiné uspávací metody, než doposud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17844
18.8.09 14:16

Ahoj,nase Ema to dela od mala,ale jen vecer..nekdy to trva 5 min,nekdy pul hodiny :roll: …pak spi celou noc..trend posledniho tydne - usne se rvanim cca kolem osmi,v devet az deset se probudi a rve..moc nevim,co delat,zuby si nemyslim,ze by to byly,spis si myslim,ze chce,aby tam s ni nekdo byl,jakmile ji vyndame,je klid,dame do postylky a odejdem-rev,takze chvili nechame,pak jdem juknout,polozime,pohladime,vysvetlime,odchazime..takto se to opakuje treba 45 min,nez zas usne..nevim,zda to delame dobre,snad ano..vim,ze kdybych zustala u postylky,bude klid,ale nikdy jsme neuspavali a prijde mi hloupe ji to ted,v tomto veku ucit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.8.09 14:41

No já už jsem ohledně tohoto bezradná, náš ječí furt ve dne v noci, můžu uspávat a odcházet jak chci, dělá to už dva měsíce a konce v nedohlednu, strašně mě tím vytáčí :evil:

Nevím co mám dělat, nervy za ty dva měsíce mám nadranc, ječí dokonce hned po probuzení, jako malej měl 4 měsíce koliky a to bylo strašný, pak měsíc klid a teď jsem zas vprdeli, mě je jedno, že nespím celou noc, mě ničí to řvaní. Dokonce řve když třeba zvýšíme s manželem hlas, protože se neslyšíme z různých místností nebo ho jen položím a to nejsem z dohledu. Nekojila jsem a UM ani kaše ho neuspí, ani společné spaní, to už byl horor, tak teď se učí spát v postýlce, do ní ho můžu dát až spícího, což je onen kámen úrazu, ale to bych přežila, jen kdyby mi do 15 minut usnul a NE AŽ ZA HODINU JEČENÍ :evil: .

No utěšuju se tím, že navěky to nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2169
7.10.09 21:25

Ahoj Taminko,

urovnalo se vám nějak spaní? Řeším teď stejný problém. Malý usínal sám bez problému a teď už 5 den při večerním usínání řve a byl by nejraději, kdybych ho choval popř. alespoň držela ruku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama