Uspávání - 6 týdenní drobek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Báčovka
Nováček 2 příspěvky 29.07.09 16:09
Uspávání - 6 týdenní drobek

Dobrý den, prosím o Vaše zkušenosti ohledně uspávání 6 týdenního drobka - chlapečka. Jeho čas uspávání je velmi proměnlivý - jednou položíme do postýlky a spí, jednou to trvá i hodinu s vytrvalým pláčem. Prosím o Vaše zkušenosti a postřehy. Usne většinou kolem 22 hodiny a spí v kuse do 03 hodin - potom se probere, nají z láhve (bohužel nekojím, nemám mléko) a už většinou do rána nezabere - jen kňourá a je neklidný.

Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 29.07.09 16:36

Mates mi usne někdy v 7 někdy v 10, nebo kdykoli mezitím, má to tak od narození.
Já si he vezmu k sobě do postele, on tu leží, ještě se trochu hemží a jak ubývá světlo, tak se mu začnou klížit očka, pak ho dám do postýlky.
V noci, pokud nemůže zabrat si ho též vezmu do postele, pokud se pak ještě vzbudím a on spí, tak ho přenesu do postýlky.
Nikdy jsem ho nepoložila do postýlky čilého s tím, že teď má spát, za to je na mě hodnej a večer neječí. :wink:

Laya
Kelišová 6492 příspěvků 29.07.09 18:22

Tak mě Lucka spí od narození krásně, dám do postýlky dostane dudlíka a chvilku ještě kouká a pak si v klidu usne. Neznám brečení před spaním, každý den usíná kolem osmé a budí se na jídlo tak ve tři, pak v půl šesté a spinká do půl osmé, osmi. Tak jen doufám že jí to vydrží :)

davmi
Kelišová 5252 příspěvků 29.07.09 20:02

Ahoj,tak myslím,že je ještě na nějaký režim maličký,já jsem teda typ,co neumí nechat dítě vyřvat,takže u nás položím malou do košíku,zapnu kolotoč a košíkem pohupuju,u nás usne tak do 5-10minut,ale to je i tím,že přes den toho moc nenaspí,takže je už v 7 fakt hotová a usíná.Vydrž,první 3 měsíce stojí opravdu za prd :wink:

suvik
Nadpozemská drbna 26527 příspěvků 29.07.09 20:10

My taky bojujem. Přijde mi, že zezačátku usínal i líp než teď. Teď je to skoro vždycky tyátr. První dva měsíce jsem dávala do postýlky a někdy usnul sám a jindy se neklidně vrtěl, tak jsem já nebo muž uhoupávali v náručí - usnutí v rozmezí hodiny a půl (mezi půl osmou až devátou) tak cca během půl hodiny, někdy ale i dýl. Příčitali jsme řev prdům apod. Teď začínáme mít pocit, že si nás už malej začíná vymrčovat, pozorujem to i během dne. Tak jsme zase v čoudu :-) a přemýšlíme, jestli to na nás jen hraje nebo ho fakt ještě bolí to bříško. Uvidíme, nerada bych skákala na balónu ještě s desetikilovým drobkem :twisted:

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 30.07.09 09:33

my se spaním bojovali do 6tého měsíce stejně jako s kolikami. Asi bych zkoušela aby usínal sám, ale rozhodně ne za cenu řevu, na to je opravdu ještě maličký :wink:

asha
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 1 inzerát 30.07.09 12:23

Ahoj,
6 tydnu je jeste brzo na nejaky rezim. Vetsinou do tri mesicu je to mladatko, kteremu je nejlip u mamy. Zkousela jsi ho mit u sebe? Ja s malym spim a pokud rve, tak jen kvuli brisku, hodne na to chudak trpi. Jinak se da poznat privolavaci plac „opusteneho mladete“…jestli to u vas neni ono. Nektere deti jsou v klidu od narozeni treba na druhym konci bytu a samy, nektere musi citit blizkost mamy. A rozmazlit se tim jeste nedaji, to az pozdejs ;)

Mmch. u vsech tri jsme praktikovali a praktikujem spolecny vecery. Mrnous je s nami v obyvaku, dokud nejdem spat, asi do pulnoci. Vetsinou to prospi jednomu z nas na brise :D To jde ale tak do dvou mesicu, nekdy dyl, pak se uz zacinaji vic zajimat o rozruch.

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 04.08.09 09:10

Já myslím taky, že je ještě maličký na režim a pravidelné usínání. Zuzka začla chodit spát pravidelně až kolem 3. měsíce. Markétce teď bude 5 týdnů, jednou usne v 8, jindy v 10, rekord bylo vyvádění do půl třetí. My ji většinou uspáváme v náruči nebo vožením v košíku v obýváku, v ložnici by nám budila křikem Zuzku.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 12.08.09 19:57

Ahoj tak my jsme cca do konce šestinedělí taky uspávali v náručí, malá taky večer trpěla na prdíky a tak pomohla zavinka pevně objemout a uhoupat většinou teda stačilo tak 10 minut, pak do postýlky a dobrý. Přestala jsem uhoupávat když ráno po nakrmení měla kukadla dokořán a že teda spát nebude. Zkusila jsem jí dát do postýlky, neplakala a za chvíli sama zabrala. Od té doby nehoupeme a položíme do postýlky, maximálně vracíme dudlana a za chvíli si usne sama. Doufám, že jí to tak dlouho vydrží.

Takže neboj rozmazlit nemůžeš a mimčo si časem řekne samo. :wink:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >