Taky nesnasite mykání??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Annabela11
Závislačka 2558 příspěvků 28.12.17 14:52
Taky nesnasite mykání??

Mě osobně to rve uši a ženský mi připadají jako praštěný…jedu z kočárem a známá říká…teeeeeda vy už jste velký nebo už vám rostou zoubky? kolik už vám je? je zajímavé že to ženský přestanou říkat v určitém věku dítěte…

Příspěvek upraven 03.05.18 v 18:31

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

Levandulina
Kelišová 5713 příspěvků 18 inzerátů 28.12.17 14:56

V životě jsem takhle nemluvila. Nemám to ráda, rve mi to uši.

Limi123
Závislačka 3644 příspěvků 28.12.17 14:56
@Annabela11 píše:
Mě osobně to řve uší a ženský mi připadají jako praštěny…jedu z kočárem a známá říká…teeeeeda vy už jste velký nebo už vám rostou zoubky? kolik už vám je? je zajímavé že to ženský přestanou říkat v určitém věku dítěte…

Take mi to prislo divne a pak jsem to se synem do urciteho veku take delala. A nevim proc, i tehdy jsem o tom premyslela.

Nejlepsi na tom je, ze mi ho pak jeden den hlidala sestra, ktera se mi za mykani smala (malemu byly asi 2 mesice). A vola mi, ze „my tady ted vesime pradlo a pak se jdeme prebalit“.

Take nevim, cim to je, ale proste v urcitem veku ditete je to z nejakeho duvodu prirozene..

Emimin7
Echt Kelišová 9357 příspěvků 28.12.17 14:57

Já sice děti nemam, ale spoustu kamarádů ano a nikdo to nedělá. Celkově jsem to ani nikdy nezaslech.

AlenaPi
Stálice 66 příspěvků 28.12.17 14:59

Diskusi jsem rozklikla, protoze jsem nazev vubec nechapala :lol:
Ano, taky nemam „mykání“ rada. Mam dvouleteho syna a nikdy jsem to nepouzivala. Bohuzel ho pouziva moje mama a to je teprve ujety. :lol: Tak se vyzivam v tom, ze ji posilam „spinkat, kakat a papat“ kdyz zacne. 8)

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 28.12.17 15:01

Já to nedělám, ale obecně mi to příjde spíš vtipný. Např. když se mě sestra u dětské doktorky ptá „Kolik vám je?“ nebo „Takže vy máte průjem?“ :pankac:

Markéta80
Hvězda diskuse 40398 příspěvků 28.12.17 15:01

Je to pár let co k nám přišel kamarád a říká tak jsme těhotný 8o tak jsme mu řekla Ty taky :mrgreen: a za chvilku jak budou rodit tak se ho ptam ty to zvládneš spodem :mrgreen:

GabinkaCh
Závislačka 2505 příspěvků 28.12.17 15:06
@Therushka píše:
Já to nedělám, ale obecně mi to příjde spíš vtipný. Např. když se mě sestra u dětské doktorky ptá „Kolik vám je?“ nebo „Takže vy máte průjem?“ :pankac:
:mrgreen:

Jahru
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 28.12.17 15:09

U mimina se to ještě vcelku dá pochopit, ale znám maminku, která používá mateřský plurál i když mluví o svém 9letém klukovi :mrgreen: Čekám jen, až prohlásí, že měli v noci poluci :mrgreen:

tulipán
Závislačka 3302 příspěvků 28.12.17 15:10
@Limi123 píše:
Take mi to prislo divne a pak jsem to se synem do urciteho veku take delala. A nevim proc, i tehdy jsem o tom premyslela.

Nejlepsi na tom je, ze mi ho pak jeden den hlidala sestra, ktera se mi za mykani smala (malemu byly asi 2 mesice). A vola mi, ze „my tady ted vesime pradlo a pak se jdeme prebalit“.

Take nevim, cim to je, ale proste v urcitem veku ditete je to z nejakeho duvodu prirozene..

Tak tato veta mi prijde celkem normalni. Proste ona vesi pradlo a dite je s ni, co ma taky delat, kdyz je mimino. Me prislo, ze se tim dite uci chapat cinnosti, co se jak pojmenovava, uci se slova a “pomaha”. Ale vety typu kolik mame zubu a jak chodime na nocnik jsou desny a trapny.
Ja v tom vidim rozdil.

Annabela11
Závislačka 2558 příspěvků 28.12.17 15:12

@Jahru no to je mazec teda :zed: :zed:

Heivka
Závislačka 3237 příspěvků 28.12.17 15:15

Já to množné číslo občas používala když byl syn maličký a jenom když jsem „komunikovala“ s ním, taková ta samomluva typu: " teď půjdeme spinkat". Přešlo mě to asi po šestinedělí. Ale znám ženské, které mají 4-5 leté děti a asi ještě neutnuly pupeční šňůru.

mau-mau
Závislačka 3214 příspěvků 28.12.17 15:15

Asi je to tím, že je miminko tolik spojené s maminkou, resp. vychovávající osobou.. pokud se to užívá s mírou, tak mi to nevadí. Když to někdo používá příliš často, už to tahá za uši. Zejm.od chlapa slyšet „my jsme těhotný od listopadu..“ atp., tak to je děs. :mrgreen:

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 28.12.17 15:20

Ale jo, vlastně to občas taky dělám, třeba na podzim, když měl náš malý kojenec prdíky jsem s ním půl dne cvičila nožkama a nahřívala a natřásala a pak hrdě hlásila mámě do telefomu, že tady prdíme, protože to byla fakt týmová práce ;)

GabinkaCh
Závislačka 2505 příspěvků 28.12.17 15:25

Já takhle nemluvila

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Dokonalý polibek Vondráčkové sepsuli i v Americe. Fraška a katastrofa, píše se!

Opravdu česká distribuční společnost Luna Stanislava Dvořáka poškodila snímek... číst dále >

Pánové, těšte se: V ženské formuli 1 bude závodit bývalá playmate!

Fanoušci rychlých strojů si mohou mnout ruce. Formule 1 totiž oznámila, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >