Reklama

Nechutenství k jidlu u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alena bleda
Nováček 4 příspěvky 28.12.17 10:15
Nechutenství k jidlu u děti

Dobrý den mam 4 letou dcerku, mam sni vážný problém. Nechce mi jist a trvá to už delší dobu, nejí mi maso, těstoviny, rizi, Polívky, ani žádné omáčky, nejí ani nic z bílkovin, jimi pouze vše cose tyče brambor,, neji ani žádnou zeleninu, sladké taky jak stak nemusí. Z ovice míjí jen mandarinky, a banány. Docela meto trápí stravim sni u jidla několik hodin ale stejně se toho ani nedotkne. Na svhj věk váži necelich 13kilo.. Poradi těmi co mam dělat nebo co sni muže být.. Děkuji za odpovědi :,( :,( :,( :,( :,(

Reklama

Reakce:

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 28.12.17 10:30

Konzultovala bych to spíš s doktorem na preventivce. Váží málo, ale záleží taky, kolik měří…Hodiny bych s ní u jídla fakt netrávila, možná se jí to trdlování kolem jídla líbí…Nachystat, pokud nesní, tak odnést, event. pokud by měla zájem, tak klidně dokrmit, ale určitě u toho hodiny nesedět…

BB zlaticko
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 28.12.17 11:16

@kacaba379 no já mám doma podobný exemplář…ráda typu nechces- nejrz, další jídlo až za 3 hodiny… nefunguje, vydrží klidně i 3 dny!!!Takže já trvám na tom aby z oběda snědla půlku a pak si může jít po svém. Ve školce nejí vůbec, ráno snídaně a pak až doma večeře a to ještě se vztekanim.Dle Dr z toho vyroste…marně čekám od1.lzicky v 6 měsících doteď…dcerka má 4 roky a 2 měsíce.

Uživatel je onlineLimi123
Závislačka 3313 příspěvků 28.12.17 12:04

Moje teta to mela podobne. Asi v 6 letech ji poslali na nejaky vykrmovaci tabor, tam se trochu rozjedla… No, do par let mela nadvahu a ted ma urcite pres 100 kg.

Tim vlastne neumim nic poradit… Jen to, ze to pravdepodobne nebude trvale.

Alena bleda
Nováček 4 příspěvky 28.12.17 12:12

Děkuji. Jenže to trvá už rok a furt palicata a neustoupí. Klidne bude hlady tyden trebas nad jednym rohlikem. Takova proste je a ja už sem syoho strašné zoufalá :,(

Russet
Extra třída :D 11043 příspěvků 28.12.17 12:17
@Alena bleda píše:
Děkuji. Jenže to trvá už rok a furt palicata a neustoupí. Klidne bude hlady tyden trebas nad jednym rohlikem. Takova proste je a ja už sem syoho strašné zoufalá :,(

Neexistuje něco jako nutridrink pro děti? Syn občas s jídlem stávkuje, ale ne takhle. Známá prý tak v dětství fungovala do šesti let, pak se rozjedla. Dítě jí dělá to samé. Jídlo bych nenutila, nedělala bych z toho vědu, nabízela malé porce. Hodně s dítětem byla venku v pohybu. To by bylo, aby se nerozjedla.

Uživatel je onlineLimi123
Závislačka 3313 příspěvků 28.12.17 12:20
@Alena bleda píše:
Děkuji. Jenže to trvá už rok a furt palicata a neustoupí. Klidne bude hlady tyden trebas nad jednym rohlikem. Takova proste je a ja už sem syoho strašné zoufalá :,(

Ještě mě napadá… a třeba jídlo od Mekáče by si nedala? Třeba McChicken… Je to strašné, ale pořád mi připadá lepší jeden smažený McChicken týdně lepší, než aby neměla vůbec maso.
Nebo v KFC mají grilovaný Twister, ten je dokonce i zdravý. Nebo když usmažíš řízek?

Já se snažím synovi smažené nedávat, ale ve tvém případě bych to možná zvážila…

Alena bleda
Nováček 4 příspěvky 28.12.17 12:25

No to sne také zkoušeli skusila sen všechno.. Male porce nekolikrat se ptam naco bi mela chuť cobi si dala odpovi ze hlad nema… Ona dokáže byt nad nad jednym rohlikem celi den

bibie
Kecalka 345 příspěvků 28.12.17 12:48

Zkus si sepsat na papir co ji. Kazdou kravinku i plnohodnotne jidlo. Pak muzes tyhle jidla zacit tocit dokola alespon mesic, aby se situace s jidlem uklidnila. Ji pomuze, ze bude mit to co ji, a to ze se ty nenervujes u jidla. Pak muzes zacit pridavat tydne nejake nove jidlo(potravinu v ruznych obmenach) a trvat na tom, ze musi lzicku ochutnat aby ti mohla rict, jestli je to takhle dobry, nebo jinak. My doma zacinali se seznamem 8 mi jidel, plus par mlsku a snidani. Prestala jsem se nervovat, to pomohlo nejvic. Doted se dokaze u jidla zaseknout, jako pozustatek minuleho chovani. Nektere potraviny do pusy nevezme-syr, lucina a podobne, dokonce pozna v jidle i min stopu:-) ale da se zit i bez toho. Treba vajicko uz sni cele, nejenom bilek-to trvalo 2roky.. Ma i vlastni kucharku, tam si pise recepty jidel, ktere se mnou uvari a sni, seznam je to rozhodne dlouhy a ruznorody, takze jsem v klidu.

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 28.12.17 13:09

@Alena bleda mám to podobne, syn v únoru 4,vazi necelých 14kg, stačí jedna viroza a padá na 13..ma alergii na bílkovinu kravského mělká, vadí pšenice, sója, takže se náročnější vytváří jídelníček.. Spíš má smysl říkat co jí než co nejí, ji asi 5 jidel.. Můžou pomoct kapky s vitaminy skupiny B.. Dceři bych asi nechala udělat krevní obraz, jestli není anemicka, taky bylo fajn pozorovat, jestli po některých potravinách nemá trávicí obtíže..

eluv
Echt Kelišová 7966 příspěvků 28.12.17 13:10

@Alena bleda mě se syn trochu rozjedl po pangaminu dávala jsem 2× tablety 3denne. A taky ty řízky ty měl i 3×tydne. Teď je to už lepší, ale byla to bída s tím jídlem. Teď má 4roky a necelých 15kg během půl roku na tom pangaminu opravdu přibral kilo. Teď jo nedávám ale chci koupit znovu. Zkus tohle třeba to trošku pomůže.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 28.12.17 13:38
@BB zlaticko píše:
@kacaba379 no já mám doma podobný exemplář…ráda typu nechces- nejrz, další jídlo až za 3 hodiny… nefunguje, vydrží klidně i 3 dny!!!Takže já trvám na tom aby z oběda snědla půlku a pak si může jít po svém. Ve školce nejí vůbec, ráno snídaně a pak až doma večeře a to ještě se vztekanim.Dle Dr z toho vyroste…marně čekám od1.lzicky v 6 měsících doteď…dcerka má 4 roky a 2 měsíce.

Fakt ti nejedla 3 dny? Jako já věřím tomu, že děcka s jídlem blbnou, mám takovou neteř, ta nejedla už jako kojenec. Můj mladší kluk taky není kdoví jaký jedlík, ve školce podle mě moc nejí. Snídani mu víceméně dávám až do pusy, ale musí to odsejpat, kdyby mi u toho ještě dělal blbiny, tak bych mu to nedala. Nejí sýry, máslo, z mléčných výrobků jen čokoládový termix, nejí vajíčka, když těstoviny, tak suché, maso jak kdy, polívky docela jo. A má rád ovoce a zeleninu. Ale taky s ním musím u jídla posedět, není to tak, že by dostal na stůl a v klidu si to snědl. Jsou mu 3, má 104 cm a asi 16,5 kilo.Jeho starší brácha jí kromě česneku, cibule a vajíčka všechno :nevim:

BB zlaticko
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 28.12.17 15:32

@kacaba379 jo ty 3 dny vydržela když měla rok a nějaký měsíc, skončila jsem s ní v nemocnici…nic ji nebylo, jen její vrtoch…tam byla na kapackach a doma se přiznám dostala trošičku na zadek a musela sníst oběd. Doted s dámou sedím u jídla, jinak by nejedla vůbec! Ona jídlo nepotřebuje k životu, nechápu, já jsem jedlík, jim kromě jater všechno. Manzel vybíravá taky není, mladší dcerka ji za 3????Jo a nemá oblíbený jídlo, nejí sladký, hranolky, parky v rohlíku, žádná taková dětmi milovaná jídla. Mozna s chutí sni rybí prsty, ale to se stalo asi jen 3×.Kdyz jsme celý den třeba na hřišti a pridem po 3-4 hod domu já mám hlad jak vlk, ona se na jídlo podívá a řekne nechcu. :zed:

Alena bleda
Nováček 4 příspěvky 28.12.17 15:44

Myslela sem si zeto trapeni mam doma jen ja, neskouseli ste třeba nakej doplněk stravi,,? Něco co dodává chuť k jídlu? Kdys sem to řešila z doktorem řekl my ze špatně varim ???? jenže mi vtom případe vaří špatně přítel babička mamka atd… Protože neveme jidlo kdys uvaří oni. Takže me docela i naštval ten doktor ze mel takovej argument

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 28.12.17 16:43

@Alena bleda já jsem hodne štíhlá, malý nejedl už od mimina, vesměs od porodnice, a naše bývalá pediatryne taky měla takovou poznámku, že „co mu jako vařím“.ale nejí skoro nikde, u nás je i problém, že třeba jí jen jednu určitou značku jogurtu(sojového a jiný si nedá, nebo třeba nemá u něj smysl kamufláž, jako že do jídla dám něco, co on nejí, že si toho nevšimne..třeba jí jen kukuřici, když dám do jídla hrášek a kukuřici tak to nebude tak, že si hrášek dá stranou, ale odmítne celé jídlo..než začal jíst brambory, trvalo nám to 2 roky opakovaných pokusů, maso začal jíst po 2.roce, teď je masový (ale je to vesmes jediný zdroj bílkovin, nemůže vajíčka ani mléko)..nahoře jsem psala nějaké tipy, co bych doporučila..A jinak náš ted po střevní chřipce nejdel skoro týden, jen pil..pro dceru by ještě mohl být řešení nutridrink, je to kalorické, docela to dětem chutná, my nesmíme..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >