Tchyně a dluhy

39
30.5.11 23:26

Tchyně a dluhy

Ahojte maminky, moc vás prosím o radu. Jak byste se zachovaly, kdyby se vaše tchyně dostala do dluhů - vlastní vinou, napůjčovala si všude možně. Přestala být schopná splácet, soud jí povolil splátkový kalendář, s tím, že jí s manželem budeme dávat 2 tis. měsíčně po dobu 5 let, tedy 120tis. ! Podotýkám, že jsem na mateřské, a nedovedu si představit, jak to budeme zvládat finančně. Manžel platit chce, chce pomáhat, staví se spíše na její stranu. Já jsem zásadně proti, protože všechny kolem sebe podváděla, dluhy zatajovala, a kradla i peníze svému manželovi. Momentálně je náš vztah s mužem na bodě mrazu. Chápu, že to má těžké, ale myslím si, že by se měl hlavně starat o svoji rodinu, 2 malé děti. Co myslíte? Děkuji moc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24324
30.5.11 23:32

Neplatila neprispivala.Jeji blbost ze se do nich dostala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.11 23:33

8-o 8-o :roll: :roll: no tak to já bych byla proti!! Co si nadrobila, to ať si hezky vyzobe!!

A pokud má manžel na rozdávání, tak bych zvýšila požadavky. :oops: 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1456
30.5.11 23:35

Ahoj, tvůj názor je správný. tchýně nepracuje?a co tchán/ostatní sourozenci? Byl by manžel ochoten platit dluhy i tvoji rodiny?Myslim, že ne..Ona ho o to prosila, nebo to vvymyslel sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
30.5.11 23:39

Díky za podporu:-) dluhy se blíží 1 mil. Manželovy 2 sestry taky chtějí platit, rozdíl je v tom, že ony a jejich děti tam v podstatě bydlí - chodí tam na jídlo, tráví tam víkendy, ty dluhy v podstatě vznikly kvůli nim. Bohužel manžel to nechce slyšet, a ta špatná jsem já, nechce pochopit, že musím především myslet na naše děti. Jak mu to vysvětlit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30421
30.5.11 23:42

Jako bys psala o mé matce. Tolikrát jsme ji pomáhali a vždycky to bylo k ničemu a bylo to pořád dokola a dokola. Lhala, všude si půjčovala a dělala dluhy a já blbec za ní platila až jsem si jednoho dne řekla dost, blba ze sebe dál dělat nebudu a neviděla ode mě ani korunu a už se rok neukázala. Apoň vím, za co jsem ji stála :poblion:
Takže za mě, já bych jí nedala ani korunu. Co si nadrobila to má, je svéprávná tak ať se z toho vylíže sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1456
30.5.11 23:43

nechápu, jak se dopracovala k takové částce??? ona hraje hazardní hry??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
30.5.11 23:49

to taky nikdo nechápeme, brala si další a další půjčky, podepsala i půjčku s RPSN 300% , týdenní splátky. Přišlo se na to až po 6 Letech! a to jen díky tomu, že jejímu bratrovi přišlo rozhodnutí o exekuci na barák po babičce. Tak se začalo jednat. Chápete, 6 let podváděla, nikdo nic nepostřehl. Manžel je na její straně, já bych ji nejradši …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
30.5.11 23:52

ještě dodávám, že 2 roky neplatila nájem, takže o byt zřejmě přijdou. Určitě byste na ní nic nepoznaly -vždy upravená, nalíčená dáma. A nikdo jí nebyl dobrý, zvlášť mě nemohla přijít na jméno. A teď jí mám pomáhat. Za co tohle všechno? Takže buď držet hubu a platit nebo bojovat a mít konflikty s manželem, zatím se mi daří to druhé :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1456
30.5.11 23:55

Nevím, co za práci dělá tvůj muž, že chce být tak velkorysý, ale dala bych mu podmínky:

• chci jezdit na dovolenou v létě i zimě
  • aspoň jednou za týden večeře v restauraci
  • příspěvek na kadeřníka
  • děti mají různé kroužky
  • … prostě bych zvýšila nároky, jestli nijak ty a děti nepocítíte následky, ať si klidně platí. v žádném případě bych se neuskromnila a neomezovala s dětma.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30421
30.5.11 23:56

Co zkusit si v klidu sednout a všechno probrat? U nás to vždycky zabralo :nevim: Takovému člověku čím víc pomáháš tak víc chce :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15811
31.5.11 00:00
Pavlaaa píše:
ještě dodávám, že 2 roky neplatila nájem, takže o byt zřejmě přijdou. Určitě byste na ní nic nepoznaly -vždy upravená, nalíčená dáma. A nikdo jí nebyl dobrý, zvlášť mě nemohla přijít na jméno. A teď jí mám pomáhat. Za co tohle všechno? Takže buď držet hubu a platit nebo bojovat a mít konflikty s manželem, zatím se mi daří to druhé :-(

v zadnem pripade, penize v SJM jsou spolecne - pokud ma nejake penize nasetrene manzel z doby pred uzavrenim vaseho manzelstvi, tak at je velkoryse matince venuje, ale za spolecneho ani prd 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
31.5.11 00:01

Dnes jsem se z toho všeho úplně složila, a postěžovala si mamce. Ta zavolala tchyni, která zase lhala. Ale důležité je, že se to dotklo maž. a řekl mi dost zásadní věci:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15811
31.5.11 00:01
burgundy píše:
Nevím, co za práci dělá tvůj muž, že chce být tak velkorysý, ale dala bych mu podmínky:
  • chci jezdit na dovolenou v létě i zimě
  • aspoň jednou za týden večeře v restauraci
  • příspěvek na kadeřníka
  • děti mají různé kroužky
  • … prostě bych zvýšila nároky, jestli nijak ty a děti nepocítíte následky, ať si klidně platí. v žádném případě bych se neuskromnila a neomezovala s dětma.

:potlesk:
:palec:
presne tohle bych prednesla, aby nemel manzel pocit, ze ma na rozdavani nezodpovedne matince :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7203
31.5.11 00:04

Blbá situace…taky bych to nestrávila, a byla zásadně proti, nejhorší je, že v tom nezabráníš, peníze jsou vaše a tvůj manžel jí z těch vašich vždy tu dvoutisícovku dá. Defacto vezme 2tis. vašim dětem a dá je mámě…to se mohlo takto spořit jim, viď?
U nás by to takto nešlo, máme co dělat,abychom každý měsíc vyšli.
Rozhodně tyhle peníze budou dělat peklo ve vašem vztahu do budoucna dál, ikdyž on to myslí dobře, jak mámě pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama