Tchyně a tykání

Anonymní
12.1.21 00:28

Tchyně a tykání

Ahoj, prosím o nestranný názor na mou situaci.

Před prvním seznámením s jejími rodiči mi přítelkyně řekla, že nemám být zaskočená, že její rodiče nabízejí tykání ihned při prvním setkání a zatím to udělali u všech jejích partnerek, se kterými byla přede mnou.

„Haha, OK. Připravím se na to.“

Zatím to ovšem vypadá tak, že jsem první, komu to nenabídli. Od prvního setkání uplynuly dva roky, plánujeme registrované partnerství, otevřeně se k tom bavíme s celou širou rodinou, ale rodičům přítelkyně pořád vykám. Vídáme se cca 1× měsíčně a nemám pocit, že by vznikalo nějaké tření.

Asi by mi to ani nepřišlo divné, kdybych nebyla přímo upozorněna na to, že to není běžná praxe. Jsem přecitlivělá a beru si osobně kraviny, nebo myslíte, že jsem skorotchánovcům nějak skrytě nesympatická? 🙃

Do toho si skorošvagr asi před půl rokem přivedl novou přítelkyni a té opět nabídli tykání ihned, problém je asi jen se mnou. Tak já nevím. 😀

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2480
12.1.21 00:33

Ano, vypadá to tak… Můj tchán to tak taky delaval a všem partnerům svých dětí hned nabízel tykání, ale ted si jeho dcera přivedla nového přítele, je s ním od září, a tomu zatím tykání nenabidl, a to příležitost měl.
Ptala jsem se ho na to, a zatím se mu tykání nabídnout nechystá, chlapec je pro něj moc mladý a nečeka, že by vztah vyšel.
U vás je to ale jiné, když se chcete registrovat… Tak přeji, at brzy tykání nabidnou, třeba po obřadu :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
12.1.21 00:47

Co mě napadlo, tak jestli třeba nejsi takový ten mužský typ lesby… Nevím, jak to vysvětlit, ale nějaké lesbické páry jsem viděla ve Výměně manželek, a tam obvykle jedna byla taková drobnější, více ženská a ta druhá větší, ostrihana na krátko, třeba s výrazným tetováním… Myslím, že to tak není vždy, ale nemám vlastní zkušenosti ze svého okolí… Tak mě jen napadlo, jestli nejsi třeba na první pohled více extravagantní, to by mohlo těm rodičům vadit…
Nebo jim může vadit něco jiného, třeba povolání, finanční situace, vzdělání… To jen střílím, nevím, jak na tom jsi, ale projev máš příjemný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 01:00
@Beckyttine5 píše:
Co mě napadlo, tak jestli třeba nejsi takový ten mužský typ lesby… Nevím, jak to vysvětlit, ale nějaké lesbické páry jsem viděla ve Výměně manželek, a tam obvykle jedna byla taková drobnější, více ženská a ta druhá větší, ostrihana na krátko, třeba s výrazným tetováním… Myslím, že to tak není vždy, ale nemám vlastní zkušenosti ze svého okolí… Tak mě jen napadlo, jestli nejsi třeba na první pohled více extravagantní, to by mohlo těm rodičům vadit…
Nebo jim může vadit něco jiného, třeba povolání, finanční situace, vzdělání… To jen střílím, nevím, jak na tom jsi, ale projev máš příjemný…

😀 😀

Zajímavý nápad, ale tohle se mě netýká. Mám dlouhé blond vlasy, typicky ženskou postavu, normálně se maluju, taková ta stereotypní krátkovlasá lesbička-chlap je můj pravý opak. 😊 Tetování mám, ale takovou malou kytku, opět nic chlapského. 🤔 Přítelkyně přede mnou přivedla domů už několik holek a s pohlavím a orientací taky nikdy problém nebyl. Aspoň doteď.

Jestli vadí povolání, původ nebo cokoliv jiného, to nevím, nikdy se nějak kriticky nevyjadřovali. Ale někde ten zakopaný pes být musí. Tak asi v něčem z toho, co jsi jmenovala. Díky za názor. :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
1579
12.1.21 03:26

Mám to podobně s tchánem. Tchán je ten typ, co nabízí tykání opravdi každému na potkání. Tykají mu všichni na vesnici (i mladší než já), i manželovi známí, ale mě to nikdy nenabídl. Jsme spolu 6 let, skoro 2 roky manželé, máme dítě. Manžel to taky nechápe. Říkal, že si vždycky myslel, že mi jeho táta nabídne tykání dřív než máma (ta mi to nabídla po zasnoubení).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
12.1.21 05:08

Já jsem s manželem 10 let a s jeho rodici si vykam, to bydlíme i v jednom domě. On s mými si už nějakou dobu týká s oběma. Neřeším to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
689
12.1.21 06:20

Bud rada za vykani, ukazuje to i jakousi uctu k nim, ikdyz to je vlastne tak trochu nedobrovolne. Jeden moudry profesor nam na gymplu vykal, my jako telata hroznou bzundu z toho, a on jen rekl, paamtujte si, hur se rika Vy voe, nez ty voe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5341
12.1.21 06:29
@Anonymní píše: 😀 😀

Zajímavý nápad, ale tohle se mě netýká. Mám dlouhé blond vlasy, typicky ženskou postavu, normálně se maluju, taková ta stereotypní krátkovlasá lesbička-chlap je můj pravý opak. 😊 Tetování mám, ale takovou malou kytku, opět nic chlapského. 🤔 Přítelkyně přede mnou přivedla domů už několik holek a s pohlavím a orientací taky nikdy problém nebyl. Aspoň doteď.

Jestli vadí povolání, původ nebo cokoliv jiného, to nevím, nikdy se nějak kriticky nevyjadřovali. Ale někde ten zakopaný pes být musí. Tak asi v něčem z toho, co jsi jmenovala. Díky za názor. :wink:

Prosím tě a jak to mají oni? Doufám, že ti netykají? :roll: Zkusila bych, ať to partnerka prostrčí :palec: Mě by to vadilo, zejm. kdybych si nějakým nedopatřením zavedla, že oni mi tykaj :oops: Naši nabízeli taky hned všem, tchyně se naopak zeptala, jestli mi může tykat, a když jsem se začala kroutit, tak manžel řekl "jako myslíš, že byste si tykaly ".. :D tchyně řekla, že myslí tak a já řekla jo :mrgreen:. Nechtěla jsem si zavést to jednostranné tykání. To ani svým dětem jednou neudělám, že bych ty jejich partnery tímto stavěla na nižší level. Jsou to přeci dospělé osoby. :palec: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 06:41

Moje tchyně mi nabídla tykani ihned, manželovi nabídla moje mamka až při svatbě, do té doby on ji vykal, ona jemu tykala, a vůbec mi to nepřišlo divné.
Ale na tvoji otázku, hlavně si myslím, že se tvoje přítelkyně musí bít do hlavy že to vůbec řekla :lol: Zkusila bych to přes ní, jestli z nich nevytahne duvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1819
12.1.21 06:42

Já jsem asi ze staré školy oni mi tykají a já jim vykám ( i když mi říkali, že jim tykat můžu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
12.1.21 07:01

Skoro tchýně si týká pomalu s každým (muž přítelovy sestřenice, kamarad souseda, :zed:..), ale mně to také nenabídla. A to jsme spolu 8 let a máme 4m miminko.

U nás je to tím, že přítel sám nemá s mámou blízký vztah, jednu dobu to mezi nimi bylo hodně napjaté (ona úmyslně lže a ráda manipuluje). - Nemůže to tak být i u vás?
A i když jsem se hodně snažila se sblížit (teda s lehkým sebezapřením, stavila jedna minineshoda s mým partnerem a odstup byl zpátky. :pocitac:

Co máme malého, snaží se hrát si na pohodovou babičku, ale stejně z toho oba cítíme neupřímnost. A posledně nám zase lhala. :roll: Ale kvůli malému to alespoň já nedávám moc najevo.

Je ale pravda, že ji nechci pořád říkat dobrý den, babi. Je to zvláštní a jakoby cizí. Takže mám v plánu postouchnout přítele, ať jí to prostě řekne. ;)
Kdybychom ale neměli děti, neřešila bych to. Možná pokud by mi týkání nenabídli po svatbě. Ve tvém případě po registr. partnerství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19521
12.1.21 07:07

Divné to je, o tom žádná. Ale asi bych se v tom neštourala. Maximálně at se přítelkyně rodičů zeptá sama, kde je problém…

Jinak já jsem s manželem 14,5 roku a tchánům oběma vykám. Nabídli tykání celé mojí rodině, se všemi a to i s mladšími si tykají a já stále vykám. Přítel od švagrové jim také smí tykat a jsou spolu 3 roky. Kdybych se v tom měla štourat, asi bych se zbláznila z toho, tak to raději neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
12.1.21 07:19

Já bych byla ráda, moje tchýně i kdyby mi to nabídla, tak nikdy! Musela by být úplně jiná. A i tak bych asi slušně odmítla. Jsem k ní slušná, milá, nevadí mi, ale týkání fakt raději ne. Už vůbec tchán, oslovovat oba babi a dědo, nebo jménem. 8o
Moje sestra dostala nabídku na tykání, taky ji to nejde přes pusu, takže týká, vyká. (Ahoj, vy už jste přisla z nákupu?)- je to ujetý, děsný, ale oni jsou dost starší, takže to sestře není příjemné.
Někdy má být tykání raději vynecháno, ovšem, kdo má hodné tchánovce a nevadí mu to, tak proč ne. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9139
12.1.21 07:21

@mau-mau když ono to tykání-vykaní vzniká dost často v době, kdy je to tak prostě normální. Když mi syn přivedl sedmnáctiletou přítelkyni, zeptala jsem se jí, jestli jí můžu tykat a ona mi vykala a úplně v pohodě. Po nějakém čase bych jí oboustranné tykaní navrhla, ale hned od začátku je to, alespoň v našich končinách :mrgreen:, u takhle mladých zvláštní. Spíš si myslím, že by jí to zaskočilo a těžko lezlo z pusy.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3955
12.1.21 07:29
@podzim píše:
Já jsem asi ze staré školy oni mi tykají a já jim vykám ( i když mi říkali, že jim tykat můžu)

Já to mám taky tak a i by mi to tykání asi nešlo z huby, přece jen jsou to o generaci starší lidi. Manžel to má k mým rodičům stejně. Oboje rodiče nám tykají, babičku musíme přemlouvat, aby mu po 10 letech už nevykala :lol:

Příspěvek upraven 12.01.21 v 07:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat