Tchýně nakoupila ty nejhorší přesnídávky
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@Danilan píše:
Podle mě jsi nevděčná. Tipuji že dítěti bude do jednoho roku tak? Kapsičku dej občas a prokladej to kvalitními. To dítě fakt neumře po Hello kapsičce. Když mě tyhle koupili, tak jsem to střídala s kapsičkama z DM, ale hlavně jsem poděkovala, lehce se zmínila o kvalitnějších a dál už neřešila. Když tchýně nepřinese nic, je to špatně když přinese kapsičky HEllo taky špatně. Nebuď nevděčná… Taky jsem řešila kvalitu ale co za rok až začnou kyselé žížalky, BeBe brumiky a kupované sladké buchty? To se z toho pak zblaznis a proti tomu HEllo je slabý odvar…
Nikdo není povinnen krmit své dítě tak, jak chce někdo jiný, proti svému vlastnímu přesvědčení, aby „neurazil“. Tchýně jistě měla dobrý úmysl, ale nikdo se jí o přesnídávky neprosil. Když se neporadíš a koupíš cizímu dítěti něco, co mu jeho rodiče nedávají, tak jsi prostě dala nevhodný dar, to se stává, máš se poradit. Když se mi něco nehodí, fakt to nemusím jíst/používat jen proto, že mi to někdo nevyžádaně dal.
Ano, právě proto, že dítě bude mít v životě sladkého určitě dostatek, není nutné ho na to zvykat odmalička. A co může být vhodné pro batole, nemusí být stejně vhodné pro kojence.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@VitaminC píše:
@Danilan Jasne, nacpeme decko cukrem a skrobem, hlavne aby se tchyne neurazila.Ja bych se urazila, ze chce nekdo setrit na mych detech i za cenu zdravi.
Zas to nepřeháněj. Zakladatelky tchýně to rozhodně nemyslela zle.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Taky jsem tak hellou obdržela, když zjistila, že už klukovi kapsičky davam, vzala jsem je, poděkovala a řekla, že tyhle jsou nic moc a ukázala, který kupovat. sice už nikdy žádný nekoupila, protože ty naše nejsou v akci za 6,50, ale aspon už nikdy nekoupila ani ty hellou. zas kluka zasobuji čokoladou a gumovýma dobrotama, ale už je větší a dávají to nám, at mu to dáme, takže jsme rádi, že ušetříme a nemusíme to kupovat.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Danilan píše:
Ale notak…tady nejde o urážení. Tady jde o to, že je to kapsička…prostě kapsičkajo není extra kvality, ale těch věcí je mraky… Ve školce zahuštěné polívky, ovocné knedlíky posypane grankem, BeBe brumiky a lízátka, lentilky… mě by nikdy nenapadlo někoho urazit kvůli kapsičce. Kdyby to byla maminka a ne tchýně, tak se taky založí diskuze? Nemyslím si… Já tyhle taky dostala a věnovala jsem tomu asi 3 minuty mě pozornosti, poprosila jsem o kupování kvalitnějších a fertig…
Jojo, jako se me deti ptaly, proc jim taky doma nemazu housku s cokoladou, protoze ve skolce casta svacina a - prekvapive
- jim to chutnalo.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Danilan píše:
Podle mě jsi nevděčná. Tipuji že dítěti bude do jednoho roku tak? Kapsičku dej občas a prokladej to kvalitními. To dítě fakt neumře po Hello kapsičce. Když mě tyhle koupili, tak jsem to střídala s kapsičkama z DM, ale hlavně jsem poděkovala, lehce se zmínila o kvalitnějších a dál už neřešila. Když tchýně nepřinese nic, je to špatně když přinese kapsičky HEllo taky špatně. Nebuď nevděčná… Taky jsem řešila kvalitu ale co za rok až začnou kyselé žížalky, BeBe brumiky a kupované sladké buchty? To se z toho pak zblaznis a proti tomu HEllo je slabý odvar…
Svatá pravda. Trvanlivost to nějakou má, tak to dám sem tam. Jako kdysi jsem byla taková uzkostliva na složení a tak. Ale pak jsem si uvědomila, že když to není denně..A ona prostě od roka chce vážně všechno, má opravu apetiiiiit
Tak už to prdim. Pokud to není ostré, tučné, přesolene apod.tak nemám problém. At si vezme.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Danilan píše:
Ale notak…tady nejde o urážení. Tady jde o to, že je to kapsička…prostě kapsičkajo není extra kvality, ale těch věcí je mraky… Ve školce zahuštěné polívky, ovocné knedlíky posypane grankem, BeBe brumiky a lízátka, lentilky… mě by nikdy nenapadlo někoho urazit kvůli kapsičce. Kdyby to byla maminka a ne tchýně, tak se taky založí diskuze? Nemyslím si… Já tyhle taky dostala a věnovala jsem tomu asi 3 minuty mě pozornosti, poprosila jsem o kupování kvalitnějších a fertig…
A zakladatelka někde píše, že se urazila? Prostě je nechce používat a radí se, jak to tchýni říct, to je snad normální. Ty tvoje argumenty, že „ve školce stejně dostane“, jsou úplně mimo. To, že ve školce dostane, neznamená, že je to pro něj vhodné před prvním rokem života, a že když ve školce za pár let něco dostane, musí se tím ládovat horem spodem.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Paoloska píše:
Zas to nepřeháněj. Zakladatelky tchýně to rozhodně nemyslela zle.
Určitě myslela. Kdyby tchyně koupila dítěti kilovou zlatou cihlu, tak jen proto, aby ukázala, že na to na rozdíl od snachy má. Vůbec ne proto, aby dala dítěti něco, co neztratí na hodnotě. Jen prudi.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@VitaminC píše:
@Danilan Jasne, nacpeme decko cukrem a skrobem, hlavne aby se tchyne neurazila.Ja bych se urazila, ze chce nekdo setrit na mych detech i za cenu zdravi.
aspon by od tebe mela tchyne pokoj
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@SlečnaDahlia Co jí to říct úplně normálně? Něco jako děkuju, jste hodná, ale tyhle mají cukr, malá ho ještě nesmí. My kupujeme tyto. Takže když budete tak hodná a budete chtít něco koupit, tak tablety, ona je miluje. Tchyně vůbec nemusí tušit, že udělala botu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Hobitka Ježíši Nutella! Neznám nic prisernejsiho. A vnoučata na to jdou jako vosy. Bohužel, já ji vyhodím a děda hned kupuje další, protože,,Došla Nutella!"
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ja jsem vzdy daval jen bio a bez cukru. Takze jsem se proste jen rekla, ze kupujeme kvuli zubum bez cukru a kvuli pesticidum bio. A priste koupila bio bez cukru
Nic zvlastniho na tom nevidim. Presnidavky jsem snedla sama ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Řekla bych že malé nechutnaji a že mě to mrzí 😄. Že je to škoda, ať příště koupi takové a makove (prostě co si vybereš). Tyhle si snez sama nebo swap i za něco co užijete… Tchyně to myslela určitě dobře ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Venetia píše:
fakt je problem to rict na rovinu, ale musíš vymyslet takové blbosti?
Tak já bych to řekla rovnou. Ale někdo si nechce dělat zle nebo neumí tchýni říct rovnou to a ono se mi nelíbí.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Payus píše: Řekla bych že malé nechutnaji a že mě to mrzí 😄. Že je to škoda, ať příště koupi takové a makove (prostě co si vybereš). Tyhle si snez sama nebo swap i za něco co užijete… Tchyně to myslela určitě dobře
Jasně, a příště by tchyně na chvilku hlídala a pak nadšeně s úsměvem řekla „Já tu měla tu jednu přesnídávku a malé chutnala, snědla ji celou“… a je tam, kde byla.
Lidi, opravdu je takový problém říkat pravdu? To je fakt tak těžký říct „Nezlob se na mě, ale já jsem si přečetla něco o závislosti na cukru, a vím, že se to mu v budoucnu asi nevyhnu, ale do věku X měsíců opravdu nechci dávat malé nic s přidaným cukrem. Děkuju, že na malou myslíš, ale jestli je sníte nebo je využiješ pro někoho jiného, tak si je prosím vezmi zpátky.“
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Sněz je, použij do pečení nebo je nabidni nějaké mamince třeba za kus čerstvého ovoce ![]()
A řekni, že presnidavky kupujete, ale mate radši jinou značku, protože ma lepší složení ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit