Těhotenská cukrovka (sladké)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miskaa91
Stálice 85 příspěvků 13.07.19 21:41
Tehotenska cukrovka(sladké)

Ahoj mám dotaz byla sem na testu tehu. cukrovky u prvního odběru 4,5 druhý 15,1a třetí za 4,5 Dr. My řekla že je jen zvysena a nebude mě posílat do poradny pro Diab. Jen se mám hlidat z cukrem takze mene sladkého…ja na sladky jsem hodne a nemůžu si pomoct přestat že sladkym :? Ale. hrozne se bojím aby pak nebyli nake komplikace :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Bubla Bůčková
Kelišová 7121 příspěvků 13.07.19 21:44

S takovým výsledkem bych se bála taky :roll: nejsou to hodnoty z prstu?

Russet
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 13.07.19 21:47

Já nevím, ale do poradny bych teda šla. Já měla překročený ten třetí o jednu desetinu a musela jsem tam docházet. Držela jsem klasickou diabetickou dietu a kontrolovala si cukr po jídle glukometrem.
Miminko 3,5 kila a rodila jsem na termín porodu dle ultrazvuku.

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 13.07.19 21:53

@Miskaa91 Tak za prvé, ta prostřední je celkem raketa. Já skončila taky v dia pořádně s výsledkem 4,4-9,6-8,6. A za druhé, glykemii ti můžou zvedat i naprosto nečekané věci jako je třeba mléko nebo rýže, kde je kvanta sacharidů, takže na čisté omezení sladkého bych se nespoléhala.

nozu
Extra třída :D 12577 příspěvků 13.07.19 21:56

@Miskaa91 víš, tohle je hodně nezodpovědné. Pokud máš hraniční hodnoty, limity si teda že zátěžového testu nepamatuji, tak prostě to sladké přestaň jíst. S postupujícím těhotenstvím se cukrovka většinou zhoršuje. To chceš riskovat nemocné či postižené dítě? Vysoká porodní hmotnost je ta menší z možných komplikací, i když se každý ohání právě jí.
Já měla cukrovku u obou dětí, jsem člověk, co dá v pohodě tabulku čokolády na posezení. Ale zdravé dítě je velmi silná motivace, aby to člověk chvilku bez sladkého vydržel.

Russet
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 13.07.19 21:56
@Miskaa91 píše:
Ahoj mám dotaz byla sem na testu tehu. cukrovky u prvního odběru 4,5 druhý 15,1a třetí za 4,5 Dr. My řekla že je jen zvysena a nebude mě posílat do poradny pro Diab. Jen se mám hlidat z cukrem takze mene sladkého…ja na sladky jsem hodne a nemůžu si pomoct přestat že sladkym :? Ale. hrozne se bojím aby pak nebyli nake komplikace :(

Mně třeba cukr zvedal nevinný cottage snědený k snídani. Odpoledne jsem mléčný výrobek mohla.

ugluk
Hvězda diskuse 46990 příspěvků 13.07.19 21:56

Do poradny bych cinkla sama a vysvětlila jim situaci. A s hodnotou přes 15 po hodině bych tam teda naklusala hodně rychle.

lachtanice86
Echt Kelišová 8307 příspěvků 13.07.19 21:57

@Miskaa91 ten druhý fakt není jen lehce zvýšený. Já měla 4,9-10,1-7,6 a musela jsem docházet. A s tím sladkym okamžitě přestaň. I když nejde jen o sladké ale taky přílohy a ovoce

Cenarius
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 13.07.19 22:03

@Miskaa91 jak nemuzu prestat zrat sladky? Mate mozek? Evidentne ne. Casem se to muze zhorsovat a muzete se krasne sladkym prozrat ke komplikacim. Ale to vam evidentne vadit nebude, budete mit nervy obaleny sladkym. Dobrou chut!

Miskaa91
Stálice 85 příspěvků 13.07.19 22:03

Je pravda že jsem teď dost nabrala hrůza cejtim se jak. vagon plný něčeho sotva se hybu..dělám tedy vše na co jsem v domácnosti byla zvykla takže ten pohyb tam.je ale to sladký je hrozný.. už nevím co jist..jsem.ve 26tt co doporucujete jíst aby ten cukr nebyl zvýšený? Mě teď už před týden bolí ledviny takže teď dost piju brusinkovy caj z a zatím si do čaje i sušené bursinky..Mám snad smůlu hrůza u první dcery vše v pohodě a teď? :pensive: :pensive:

ugluk
Hvězda diskuse 46990 příspěvků 13.07.19 22:05

Do poradny cinkni hned v pondělí ráno a do té doby studuj tady:
www.tehotenskacukrovka.cz

Russet
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 13.07.19 22:06
@Miskaa91 píše:
Je pravda že jsem teď dost nabrala hrůza cejtim se jak. vagon plný něčeho sotva se hybu..dělám tedy vše na co jsem v domácnosti byla zvykla takže ten pohyb tam.je ale to sladký je hrozný.. už nevím co jist..jsem.ve 26tt co doporucujete jíst aby ten cukr nebyl zvýšený? Mě teď už před týden bolí ledviny takže teď dost piju brusinkovy caj z a zatím si do čaje i sušené bursinky..Mám snad smůlu hrůza u první dcery vše v pohodě a teď? :pensive: :pensive:

Neexperimentuj a zkus se objednat na diabetologii.

Miskaa91
Stálice 85 příspěvků 13.07.19 22:08

Určitě budu..už jsem toho četla a jemi z toho blbé když čtu co vše je riziko :pensive: ale na druhou stránku jsem ráda že vše vím…snažím se aspoň o ten pohyb ale s tema ledvinama a bolesti zad ro je fakt těžké!! Navíc mám stitnou zlazu takže jsem.hned unavená hrůza des

Russet
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 13.07.19 22:11
@Miskaa91 píše:
Určitě budu..už jsem toho četla a jemi z toho blbé když čtu co vše je riziko :pensive: ale na druhou stránku jsem ráda že vše vím…snažím se aspoň o ten pohyb ale s tema ledvinama a bolesti zad ro je fakt těžké!! Navíc mám stitnou zlazu takže jsem.hned unavená hrůza des
Štínou žlázu máme krom těch operovaných všechny. Docházíš na endokrinologii? Máš výsledky v pořádku?
jaaaninda
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 13.07.19 22:13

Vzhledem k tomu, že se cukrovka většinou s přibývajícími týdny těhotenství zhoršuje, tak bych taky radši šla do dia poradny. A nejde jen o sladké, ale i o omezení sacharidů. Taky jsem na sladké, ale se zjištěním cukrovky jsem se přemohla a začala poctivě vážit, počítat sacharidy a jíst pravidelně. Co šlo nahradit zdravější variantou jsem nahradila, přidala zeleninu a byla jsem spokojená. Co můžeš a co ne vychytáš časem, když budeš kontrolovat glukometrem. Mě třeba po ránu zvyšovalo cukr cokoliv mléčného, ale na večeři jsem mohla skoro cokoliv v rozumném množství (i něco sladšího). Je to rok co jsem otěhotněla a já mám díky změně jídelníčku 20kg dole (hubla jsem už v těhu). Malej je naprosto zdravý a měl 3220g. To zvládneš, jde o tvoje dítě :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama