Těhotenství a časté kojení

Anonymni
2.9.09 17:25

Těhotenství a časté kojení

Ahoj, prosím máte někdo zkušenost? Já teda těhotná nejsem, ale tak mě napadlo, kdybych byla :) jak je to s kojením půlročního mimina a těhotenstvím. Zvyšuje se riziko potratu (já třeba konkrétně jsem před porodom prodělala jeden MA) kvůli zvýšenému prolaktinu?

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35465
2.9.09 17:45

podle me se akorat snizuje pravdepodobnost poceti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
2.9.09 17:51

Koukni a čti-nic není nemožné http://kojeni.arcs.cz/index.php?… a konec konců i tady https://www.emimino.cz/pages/story/640 .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.9.09 18:19

ahoj, stejne tak ale tento dotaz (a odpoved) z www.kojeni.net

9. Těhotnění a kojení - už jsem jednou potratila, mám se dále při kojení pokoušet o těhotenství?
Dotaz: Vážené maminky, ráda bych znala Váš názor. Mám 18-ti měsíční dceru, kterou stále 3-4×/24 hodin kojím. Kojení mě neobtěžuje, jsem naopak ráda, neboť já i manžel jsme alergici. Když bylo dceři 15 měsíců, tak jsem otěhotněla. Gynekoložka se velmi podivovala, jak je možné, že jsem těhotná, když kojím, prý to nejde (asi tu gynekologii studovala z rychlíku). Bohužel těhotenství skončilo to tzv. missed ab v 10 tt. Gynekologové na klinice mi říkali,že to mohlo být způsobeno kojením, resp. zvýšenou hladinou prolaktinu a před dalšími pokusy o těhotnění mě doporučovali dceru odstavit. Teď tedy mám dilema - odstavit dceru, i když ta o MM stále stojí a pokoušet se těhotnět, nebo kojit a těhotnět. Rozhodně bych tedy nechtěla zažít opětovný spontánní potrat. Co si o tom myslíte? Děkuji.

Odpověď: Jitko, dobrý večer, kojení v průběhu nekomplikovaného těhotenství není problémem, ale pokud již máte za sebou jeden spontánní potrat, tak bych byla obezřetná a skutečně v těhotenství nekojila. Záleží jen na Vás, zda ještě dáte dcerce třeba půl roku na kojení prostor a nebo dáte přednost dalšímu těhotenství. Kdybych byla na Vašem místě, tak bych již kojení během těhotenství raději neriskovala, protože u žen s citlivější dělohou může dojít k potratu v důsledku určitého výlevu hormonu oxytocinu (k němuž dochází při spouštění mléka), který způsobuje děložní stahy a může embryo vypudit. S hormonem prolaktinem by abort souvisel neměl, jeho zvýšená hladina bývá spíše problémem při samotném otěhotnění, ne tak už v těhotenství.

já myslela jestli nekdo nema osobní zkušenost.

Tedy že dost kojí, přesto otěhotněla, a na plod to němělo vliv.

Každopadne díky.

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
11724
2.9.09 18:30

Re: Těhotenství a časté kojení

Ahoj,
já jsem plánovaně otěhotněla půl roku po porodu a to při plném kojení. Sice jsem nepočítala s tím, že se zadaří hned první měsíc,ale jak vidíš tak to jde:-) Dcera byla víc jak 10× za den kojená, teď už má v poledne příkrmy a odpoledne svačinku,ale jinak ji stále jen kojím a problém není.

Jinak co se týká zvýšeného prolaktinu, pokud by jsi prolaktin měla při kojení zvýšený, máš velmi malou pravděpodobnost otěhotnět. U kojení se vylučuje oxytocin,ale tak v malé dávce, že pro zdravou dělohu to nemá žádný vliv. Takové mám informace od lékaře. Jen nevím jak je to u maminek co mají zkušenost ze zamklým těhu nebo potratem.Možná tam jsou lékaři opatrnější.
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.9.09 19:42

jůda Jitule, to je super…to budou teda fakt skoro dvojčata 8O 8O

:wink:
  • Nahlásit
  • Citovat
4338
2.9.09 20:11

Ahoj

segra planovane otehotnela rok po porode.Snažili sa 2 mesiace.Dr jej povedal aby prestala kojiť,že može potratiť :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
3.9.09 08:08

Ahoj, já jsem neplánovaně otěhotněla když byl synovi rok a byl stále hodně kojený ( a to ho máme z CARu protože jsem nemohla přirozeně otěhotnět :lol: ). Bohužel jsem v smém týdnu skončila v nemocnici s velkým krvácením a tam mi přímo zakázali kojit. Ne že y mi hematom způsobilo kojení, ale mohlo celou situaci dost zhoršovat.Takže já už bych to rozhodně znovu neriskovala :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
3.9.09 08:14

Ahojky!

Já otěhotněla v době, kdy jsem malou kojila 3× denně (v noci jsem to zrušila měsíc před otěhotněním) - moje Gyndr mi doporučila do 20tt ukončit kojení, kvůli tomu, že oxytocin by mohl vyvolat předčasný porod. Ale během těhotenství se složení MM mění a většina dětí se kolem 4.,5. měsíce těhu odstaví samo - tak to bylo i u malé.

Z mého okolí taky maminy otěhotněly už během prvního půl roku po porodu, i když plně kojili a děti se jim pak kolem toho 5m odstavili sami. Si myslím, že příroda ví, jak si to zařídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama