Těhotenství a práce
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Těhotenství a práce potřebují poradit
Ahoj, prosím Vás mám veliký dotaz. Nyní mám odpracovaných 5 měsíců do práce jsem nastoupila 4.5.2017 a včera jsem zjistila že jsem těhotná, ale smlouvu v práci mám do 31.1.2018. A myslím si že smlouvu mi v lednu už neprodlouží jak zjistí že jsem těhotná. Tak nevím co budu dělat, jestli mám nárok na nějaký peníze když budu mít odpracovaných jenom 8 měsíců. A kdybych hned od 1.2.2018 nastoupila do května do jiné prace budu mít nárok potom na mateřskou? děkuji
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Musíš mít odpracováno 270 dnů, spočítej to přesně na dny, kolik je to dnů včetně 4.5. a 31.1. se mi to nechce počítat, myslím, že by ses s chlupem mohla vejít, pak bys měla nárok na mateřskou
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Měla by jsi mít odpracovano 270 dní. Což si myslím že to budeš mít na knop. A pokud na ppm nastoupis do 180 dní v ochranné lhůtě budeš mít podle mne nárok i na ppm. Ale určitě se ještě někdo ozve. Samozřejmě záleží kolikátý si tt a kdy máš termín porodu
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ano, myslím, že to splníš, jsem to rychle spočetla, o den nebo dva, budeš mít odpracováno 270 dnů, takže budeš mít nárok na mateřskou
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
270 dnů splníš a do ochranné lhůty 180 dnů se taky vejdeš. Nastoupit na PPM můžeš v rozmezí 6-8 týdnů před porodem, do té doby se můžeš zkusit domluvit se zaměstnavatelem, jestli by ti neprodloužil smlouvu třeba jen o tu dobu do nástupu na PPM.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A samozřejmě pokud bys nastoupila od února do jiné práce, tak se nic nemění, nárok na PPM bys měla, ale její výše by se počítala z nového zaměstnání. Ale je málo pravděpodobné, že by tě jako těhotnou někam vzali.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj holky potřebuji poradit prosím. Teď jsem měla nastoupit do nové práce ale nemůžu protože jsem otehotnela a mám rizikové těhotenství, takže úplně bez peněz. K tomu tady v Čechách nemám nárok na žádné peníze z pracáku. Jak se to tedy jinak řeší. Musí mě jako živit můj přítel? Prý už ani pojišťovny neproplaci rizikové těh…
![]()
Příspěvek upraven 04.10.17 v 20:08
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Elalipa můžeš také nastoupít na nemocenskou. Já myslím, že i ta se počítá a v mezidobí nez bude mateřská budeš mít penízky.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
To mě fakt pobavilo:
Musí mě jako živit můj přítel?…To jako fakt?
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Kata M1 píše:
Ahoj holky potřebuji poradit prosím. Teď jsem měla nastoupit do nové práce ale nemůžu protože jsem otehotnela a mám rizikové těhotenství, takže úplně bez peněz. K tomu tady v Čechách nemám nárok na žádné peníze z pracáku. Jak se to tedy jinak řeší. Musí mě jako živit můj přítel? Prý už ani pojišťovny neproplaci rizikové těh…![]()
Příspěvek upraven 04.10.17 v 20:08
Jak to myslis, ze pojistovny neproplaci rizikova tehotenstvi? Co drive proplacely a dnes uz ne?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Kdo jiný by tě měl živit než tvůj přítel, otec dítěte? To jako myslíš tuhle otázku vážně??
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Musí mě jako živit můj přítel?
Teď jsem se opravdu pobavila.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit