Těhu cukrovka - odmítnutí zapůjčení glukometru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terísek13
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 25.04.19 18:20
Těhu cukrovka-odmítnutí zapůjčení glukometru

Ahojte :mavam:
Jsem v 36.týdnu těhotenství a mám zjištěnou těhu cukrovku.Jsem zatím na dietě.
Problém je v tom, že paní doktorka na diabetologii mi odmítá zapůjčit glukometr-prý se dává jen pacientům na inzulínu a měření se s ním je jen hodně orientační. Místo toho si mám sama doma odebírat šestkrát denně z prstu krev, nasávat do takových minitrubiček a odevzdat do laboratoří. Vůbec mi to nešlo. Krve musí být docela dost, ne jen kapka, rozpíchaný celý prst :roll: Proto jsem ji dnes znovu požádala o zapůjčení glukometru a bohužel nic…Vybavila mě zase novými minitrubičkami, píchátkem a nazdar, zkuste to znovu. Uvažuji nad koupí vlastního glukometru nebo výměnou diabetoložky, ale říkám si-má to ještě cenu, když jsem v 36.týdnu???

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jannina1
Závislačka 4574 příspěvků 25.04.19 18:22

Proc si ho nekoupis? Neni to tak drahe, vetsinou jsou akce za 500 komplet.

jannina1
Závislačka 4574 příspěvků 25.04.19 18:24

Tady to mas se vsim, vyborna cena!

https://www.alfarescue.cz/…mpletni-set/

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2179 příspěvků 25.04.19 18:26

Tak si ho kup. Stojí to pár korun.

terísek13
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 25.04.19 18:27

@jannina1 jsem jí to říkala a ona na to, že je to pouze jen doplňkem k léčbě cukrovky, že je to měření na něm nepřesné.

terísek13
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 25.04.19 18:29

Ještě jsem jí požádala, zda jí výsledky nemohu zasílat třeba emailem, protože mám teď navíc nemocnou 5letou dcerku s neštovicemi a neexistuje.

ugluk
Hvězda diskuse 46285 příspěvků 25.04.19 18:34

Paní doktorka pěkně kecá, s těhotenskou cukrovkou máš nárok na glukometr i příslušný počet proužků. Koupila bych vlastní a řešila to s pojišťovnou. Konzultace mailem sice není její povinnost, ale nic by jí to neudělalo, v prvém těhotenství jsem jednou týdně hlásila hodnoty telefonicky, ve druhém mailem, osobní kontola byla jednou za delší dobu i s odběrama.

Zanet-Z1
Povídálka 15 příspěvků 25.04.19 18:35

Panejo, to jsem jednou mela štěstí na dobrou ordinaci - cukr měřím jednou týdně, glukometr jsme na vypůjčení dostaly vsechny, co jsme byly na povídání o dietnejsim stravování. Kontrolu stihnu maximálně jednu, předtím si mam skočit na odběry a to by snad mělo byt všechno. Každopádně jsem moc rada, ze tohle řeším az ke konci těhotenství a ne v celém průběhu :).

terísek13
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 25.04.19 18:35

@ugluk nejradši bych si našla jinou, ale jsem 36.týden a to už se mi shánět fakt nechce.

09Veronika09
Kecalka 396 příspěvků 25.04.19 18:37

@terísek13 Já jsem ho dostala zapůjčený, ale ve 36. týdnu už bych ho nekupovala a vyprdla se na to.

terísek13
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 25.04.19 18:48

@09Veronika09 taky bych se na to nejradši vyprdla, ale odebírat si krev do těch minitrubiček se mi teda znova nechce a nějak se ta glykemka hlídat přece musí :nevim: Podle toho glukometru bych aspoň věděla co a jak-i když teda asi ne úplně přesně, jak říká paní doktorka. Můžete mi nějaký doporučit?

Zpavlí
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 25.04.19 18:52

Cukrovku jsem měla u obou dětí a glukometr jsem dostala u obou. Dostaly ho všechny holky. Vrátit po mě nechtěli ani jeden. Je divné že jste ho nedostala. Dostala jsem k oboum proužky i jehly (ty jsou nějak na pocet, jelikož jsem dostala později i inzulín, tak mi přidali vše až do konce těhotenství)

terísek13
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 25.04.19 18:57

@Zpavlí a chodila jste ještě na nějaké odběry nebo jste se měřila pouze jen tím glukometrem a donesla nebo hlásila výsledky?

terísek13
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 25.04.19 19:06

Jinak na minulé kontrole vše ok. Lačná glykemka 5,0 a 2hodiny po jídle 5,6…
Na gynekologii taky vše ok, malý je prý spíše menší. Odhad váhy 2000g v 33.týdnu.

kaiserin
Povídálka 36 příspěvků 25.04.19 20:02

Ahoj, mne na dia normalne glukometr pujcili. Merila jsem 3× tydne 4 glykemie denne (lacnou + po jídlech). Odbery jsem mela pri zjisteni cukrovky a mela jsem mit v 36+, ale to uz jsem nestihla, protoze jsem porodila :). Mela jsem tento - https://www.benu.cz/…et-ii-jakost?… a ten byl uplne v pohode, nedelal problemy, krev se nabrala primo do prouzku, ktery se tam strcil.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama