Téměř 5leté dítě a názor

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
8730
26.11.21 19:57
@Kitia1 píše:
Dodržování pravidel vyžaduji, neustupuji a pokud cítím, že chce být generálem, tak to hned utinam ve smyslu, že tady doma platí pravidla, co řeknu já. Snažím se ho respektovat, ale vzhledem k tomu, že se toho občas snaží využít, tak pritvrdim.
Názory si vyslechnu, snažím se najít kompromis. Syn chtěl otci říct, že k němu nechce, protože mu mu říká že je hlupáček a ještě chtěl něco říct, ale to už ho ex začal dupad a nepustil ho ke slovu.
Vím, že jsou pro syna přechody těžké a nemá to jednoduchý, tak mu pomáhám s oblékáním, což se nelíbí ex, ktery si ho přebírá ve dveřích, vaší mu i to, že ho doprovázím k autu, ale pro syna je ten přechod tak jednodušší

To mi prijde okey :palec: kazdopadne, ty tatkovy vejsplechty kluk zcela jiste prezije, fakt bych to nastavila, ze ‚sorry, jedes, bez diskuze, vyjadri se, jestli mam s tebou chodit k autu nebo v zajmu zachovani pohody ti dat pusu ve dverich‘

On citi, ze jsi nejista, tak do toho vraží klín, ale jakmile bude v te situaci, tak to zvladne. Predpokladam, ze otec neni Herodes a ty pindy spiš vychazej z tohi, ze si neni tak jistej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
26.11.21 19:59
@Sany80s píše:
Dítě může určitě mít svůj názor, ovšem nemělo by být drzé. To, co říká tvůj muž mi přijde poněkud nešťastně vyjádřené.
Ovšem pokud by mi děcko reagovalo drze, tak ho zadupu taky názor nenázor.
Diskuze se u nás v mnohém vedla, je mi to i příjemnější, ale pořád jsem rodič a když určím, že teď se diskutovat nebude, tak se prostě diskutovat nebude. A je to tak proto, že dospělá jsem tu já.

Chtěl mu to říct, ale mluvil u toho normálně, neodsekaval, nerval na něj.
Prostě mu jenom chtěl něco normálně říct. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
26.11.21 20:06
@Lojzísek píše:
Týjo, no, tak to je těžká situace, a asi bych taky nalítla na otce, jenže to nemívá efekt.. Nevím, jak poradit, nevím, jak to řešit, ale u dítěte bych takové chování netolerovala. Myslím, že skoro v 5 letech by už mohlo vnímat, co je za hranicí. Navíc toho tátu (oproti Tobě) vidí málo, máš na něj dominantní vliv. No, je to boj.

Bohužel je to jediný mužský vzor, se kterým tráví více dní v kuse beze mě. Když byla mamka v nemocnici (jediné hlídání co mám) a já musela do práce, byl u otce ještě jeden nebo dva dny v tydnu, pak si i stěžovaly i učitelky ze školky na jeho zhoršené chování :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41866
26.11.21 20:07
@Kitia1 píše:
Zdravím všechny maminky…
Měla bych jeden dotaz ohledně názoru na téměř 5-ti leté dítě…
Dneska si ex přijel pro syna, ale syn k němu nechce jezdit… V kontaktu nebráním, naopak se syna snažím motivovat, aby tam jel, nicméně se mu tam nikdy nechce… Jezdí k otci pravidelně 1× za 14dní na víkend a reakce syna jsou +- stejné už víc jak 2roky. Když jsem se ptala, proč tam nechce jezdit, tak mi řekl, že mu tatínek říká, že na něj nemluví hezky (používá slovní výrazy nevhodné pro děti, mluvi s ním jak s dospělým)…
Ale teď k věci. Dneska si ex syna přebíral a syn se tvářil „zaprdle "… Pak se chtěl syn k něčemu vyjádřit a ex mu řekl, že on nemá nárok se zlobit na dospělý, že je na to ještě malý, že se můžou zlobit jen dospělí na děti, když neposlouchají. Vůbec ho nepustil ke slovu, když chtěl ještě něco říct, takže syna pak vlastně "slovně zadupal“ vynadáním 8o
Můj dotaz zní : Myslíte si, že dítě 4roky a 10 měsíců se opravdu na dospělé nemůže zlobit (nemyslím tím teď, že by na někoho ječel, nebo mu nějak ubližovat apod., spíš výrazem v obličeji a občas zavrčí a odejde ) a nemůže říct svůj názor?
Já si to totiž nemyslím…
Já osobně se se synem spíš pokouším na pravidlech domluvit, než aby to byl diktátorský styl výchovy typu já jsem velký, můžu všechno a děti musí poslouchat bez možnosti názoru a vyjádření. :think:
Možná je to ale chyba do budoucna :nevim: proto by mě zajímal vás názor
Díky za každou reakci :mavam:

Proč se pro něj nezastaví i v týdnu, nejdou třeba na pohár nebo do kina? Skoro ho nezná. Jakého otce sis pro své dítě vybrala, takového máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
26.11.21 20:10
@Svistice píše:
@Kitia1 Koho jsi si vybrala, toho má dítě za otce. :nevim:

Byli jsme spolu 10 let, změnil se půl roku po tom, co jsme měli malého. Obrátil o 360°. Kdybych věděla, že to tak dopadne, našla bych si jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
26.11.21 20:20
@FlorenceF Jenkins píše:
No, hele, my mame s taťkou taky ruzny nazor na vychovu a klid, to dite se naučí s každym rodičem komunikovat tak, aby to bylo pro nej co nejvyhodnejší. A pokud bude citit, ze ho ma otec rad, tak se prizpusobi. Pozdeji bude jak tve, tak otcovy nektere vylevy stejne považovat za hrozny hlody, takze bych se v zajmu zachovani vlastniho dusevniho zdravi pokud mozno zdrzela psychologickych rozebiraček ;)

Co se tyče ‚nazoru‘, tak osobne s tebou souhlasim. Jak jinak se ma dite naučit kriticky myslet, když bude okamzite, jakmile neco placne, umlčeno? Takze jo, v me rodinne vetvi neexistuje ‚drž hubu a ignor‘, naopak diskutujeme a argumentujeme. Problem takoveho pristupu je, ze vetsinova společnost ho moc nesdili a človek (ano, mluvim o sobe) byva vniman jako potížista. A fakt nejsem večnej pindal, hledam argumenty, kompromisy, sendvičova metoda je mi vlastni, řešeni, přesto kolikrat narazim na ‚formalni‘ autoritu, ktera je z toho v šoku :nevim: :lol:

A náš taťka je opak, celoživotne zastava pozici, že nejdřív se človek musí vyšplhat a teprve potom svobodne šířit sve myšlenky :lol:

Jsem si jista, ze tahle kombinace bude pro synka not bad :lol:

Jeste poznamka: určite bych se vyhnula tomu, delat si z ditete rovnocenneho partnera, hrozi, ze budes mit doma premoudreleho mudrlanta. Diskuze jo, ale do urciteho veku je rozhodnuti veci rodicu, a to vyhradne! A dite to musi vedet!

jednou za čas se snaží prolomit ledy, ale ví, že rozhodné slovo je na mě, jinak z toho plynou jisté nevýhody a těch si je moc dobře vědom :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
26.11.21 20:28
@FlorenceF Jenkins píše:
To mi prijde okey :palec: kazdopadne, ty tatkovy vejsplechty kluk zcela jiste prezije, fakt bych to nastavila, ze ‚sorry, jedes, bez diskuze, vyjadri se, jestli mam s tebou chodit k autu nebo v zajmu zachovani pohody ti dat pusu ve dverich‘On citi, ze jsi nejista, tak do toho vraží klín, ale jakmile bude v te situaci, tak to zvladne. Predpokladam, ze otec neni Herodes a ty pindy spiš vychazej z tohi, ze si neni tak jistej

Právě že on sám to vyžaduje a chce abych ho vyprovázela. Kdyby to tak nebylo, tak bych to nedělala. Jenže když ex přijde s tím, že šup šup, oblikat a jedeme, co máš dělat jako první, snad mě přivítat, když mi syn minule říkal před ním, že k němu nechce, tak hned na něj spustil, že jestli neví kdo je apod, že mu m arikaz tatínek, že táta říkají jen cikáni… Tak se synovi na jednu stranu ani nedivím… Proto se mu snažím alespoň ten přechod ulehčit. Nicméně ještě ex prohlásil, že ho bude mít syn radši než mě, tak mu vadí i to, když se ke mě syn má
Zřejmě nepochopil, že to není žádná soutěž :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
26.11.21 20:30
@Russet píše:
Proč se pro něj nezastaví i v týdnu, nejdou třeba na pohár nebo do kina? Skoro ho nezná. Jakého otce sis pro své dítě vybrala, takového máš.

Byli jsme spolu 10 let a v pohodě, změnil se půl roku po tom, co jsme měli malého, zarlil, že už není na prvním místě a život s dítětem není jak v telenovelach. Obrátil o 360°. Kdybych věděla, že to tak dopadne, našla bych si jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
26.11.21 20:32
@Russet píše:
Proč se pro něj nezastaví i v týdnu, nejdou třeba na pohár nebo do kina? Skoro ho nezná. Jakého otce sis pro své dítě vybrala, takového máš.

V týdnu na něj nemá čas, dělá dvanáctky, krátký dlouhý týden a má svůj život, takže nemá zájem si ho brát v týdnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
26.11.21 20:33

Všem díky za reakce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8730
26.11.21 21:48
@Kitia1 píše:
Právě že on sám to vyžaduje a chce abych ho vyprovázela. Kdyby to tak nebylo, tak bych to nedělala. Jenže když ex přijde s tím, že šup šup, oblikat a jedeme, co máš dělat jako první, snad mě přivítat, když mi syn minule říkal před ním, že k němu nechce, tak hned na něj spustil, že jestli neví kdo je apod, že mu m arikaz tatínek, že táta říkají jen cikáni… Tak se synovi na jednu stranu ani nedivím… Proto se mu snažím alespoň ten přechod ulehčit. Nicméně ještě ex prohlásil, že ho bude mít syn radši než mě, tak mu vadí i to, když se ke mě syn má
Zřejmě nepochopil, že to není žádná soutěž :zed:

No, je to teda dobry pako… :roll: samozrejme ho vyprovazej, to je jasny :palec: jeho bych pred klukem moc nekritizovala, ale ani zbytecne neomlouvala. Az bude starsi, tak rozlisi plky a skutecny problem. Neboooj, mam stridavku s potizistou od synkovych 3 let a je to rok od roku lepsi a lepsi, ac teda huste zaseky se najdou porad :hug: drž se, vypada to, ze mas mozek v hlave, věř si, ty deti vubec nejsou blbe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
26.11.21 22:14

@Kitia1 Tak za mne má právo se na dospělého zlobit jakkoli staré dítě. Naopak u těch menších dětí bych měla více pochopení pro nějaké to ne úplně vhodné daní toho naštvání najevo. Vždyť se teprve učí, jak o svých emocích mluvit a jak je zvládat. A také pro to, že se můžou zlobit kvůli věcem, které dospělý a starší dítě pochopí. Za samozřejmé považuji i to, že i malé dítě má svůj názor. Druhá věc je pak tak, že jsou věci, které dítě v žádném případě nerozhoduje. A věci, o kterých rozhodovat může. Ale to neznamená, že dítě nemá právo být naštvane. Ono to snad ani nejde chtít po někom, aby se cítil jinak. Já osobně bych dítěti řekla, že má právo se zlobit. Ale že táta se pak taky může zlobit. A říkat věci, které myslí trochu jinak, než jak je řekl, protože v rozčilení řekne něco jiného, než by řekl v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
26.11.21 22:22
@FlorenceF Jenkins píše:
No, je to teda dobry pako… :roll: samozrejme ho vyprovazej, to je jasny :palec: jeho bych pred klukem moc nekritizovala, ale ani zbytecne neomlouvala. Az bude starsi, tak rozlisi plky a skutecny problem. Neboooj, mam stridavku s potizistou od synkovych 3 let a je to rok od roku lepsi a lepsi, ac teda huste zaseky se najdou porad :hug: drž se, vypada to, ze mas mozek v hlave, věř si, ty deti vubec nejsou blbe :hug:

Akorát teda už nevím, jak reagovat na to, když se vrátí od ex a říká mi, že mu tatínek říkal že je hlupáček, že tatínek pořád říká ty v. ole (to jsem mu řekla, ať teda dělá, že to neslyší) apod… Na to už mi docházejí síly, protože je to poslední dobou dost často a pořád dokola… Syn to má v hlavě a pořád o tom mluví a já už nevím co mu na to říct. Jsem mu na to řekla, že je chytrý a šikovný kluk, ale prostě se to v něm nějak usadilo a nemůže to dostat z hlavy. Říká to i moji mamce a dokonce i na logopedii. :oops:
Nějaká rada co víc můžu dělat, aby to z té hlavy pustil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41866
26.11.21 22:23
@Kitia1 píše:
V týdnu na něj nemá čas, dělá dvanáctky, krátký dlouhý týden a má svůj život, takže nemá zájem si ho brát v týdnu

On by měl být jeho život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41866
26.11.21 22:24
@Kitia1 píše:
Akorát teda už nevím, jak reagovat na to, když se vrátí od ex a říká mi, že mu tatínek říkal že je hlupáček, že tatínek pořád říká ty v. ole (to jsem mu řekla, ať teda dělá, že to neslyší) apod… Na to už mi docházejí síly, protože je to poslední dobou dost často a pořád dokola… Syn to má v hlavě a pořád o tom mluví a já už nevím co mu na to říct. Jsem mu na to řekla, že je chytrý a šikovný kluk, ale prostě se to v něm nějak usadilo a nemůže to dostat z hlavy. Říká to i moji mamce a dokonce i na logopedii. :oops:
Nějaká rada co víc můžu dělat, aby to z té hlavy pustil?

A na koho teď žárlí, že je tak sprostý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat