Poradna duly
Jana Čurdová
@Misel02 jj, já bych to ráda stihla do konce mateřský, tu mám do 3 let, tak je ještě čas ![]()
@raddka87 no mě je to celkem jedno pač stejne druhá materska bude z platu mojeho vypočet pac ja nemam smlouvu na dobu neurcitou
Holk, můžu se pozeptat, jak vám chodí v 18ti měsících spát?
Malá spí přes noc skorem 12 hodin, ale budí na kojení, nikdy často
A donedávna spala i po obědě. Mám ještě starší holčinu, ta odbourala polední spánek hodně brzy.. byť je mi jasné, že každé dítě potřebuje spánku jinak..
@Magdaleeena no malej mi spava cca 1až 3hodinky poobede ted je nemocny tak spi porad
@Misel02 A kolik spí v noci? Já právě tak nějak myslila, že bych malou dávala později spát, protože mi přijde, že z ničeho nic (mně přijde, že u dětí mi přicházejí změny ve vlnách:) začíná mít menší potřebu spánku, ale ona poslední dobou nechce spát po obědě.. Ale to mi přijde ještě dlouhé, aby byla tak dlouho vzhůru.. byť starší od 2 let odpolední spánek odbourala..
@Magdaleeena tak malej jde spat o ctvrt na 9 spat někdy už v 8 a někdy až o pul 9 a zbudí se kolem 2či 3 na mléko a spi dal do pul 7 někdy do pul8 jak kdy
A někdy ma stavy že se zbudí v 1 a do 5 nespi ![]()
@Misel02 Mě nestraš
Tak malá chodí v 7 večer, vstává v 7 ráno.. plus to odpolední spaní.. které aktuální moc nemusí.. ale když odmyslí zřejmě občasnou noční nespavost Tvého malého, tak časově stejně.. Jen tedy že mi to přijde dlouhé nepsat celý den v 1,5 roku
Ale známým děti nespali skorem vůbec a prý dle dr. OK. Tož uvidíme. Teď ji pozoruji, je zabraná do hry se starší, tak mi je vysloveně líto ji vytrhávat, když tak v pohodě. Díky moc..
@Magdaleeena naše malá chodí spát ve 20h a ráno vstává v 8h a pak chodí spát ve 12h a spí tak 1,5-3hodiny.
Ale je pravda, že každé dítě má jiné potřeby. Třeba kamarádka je ráda, že jí přes poledne spí půl hodiny (to už má 3 měsíce a když měl 2 spaní přes den, tak jí spal 2× 0,5h
).
@Magdaleeena U nás se spí od 8 do 7 až 8, přes den jednu hodinu, výjimečně dvě. Starší mi už od roka a půl ve dne nespal vůbec, to malá naštěstí zatím vypadá, že jí ten odpolední spánek ještě nějakou dobu vydrží
Každý dítě to má jinak a hlavně se to může najednou z ničeho nic změnit ![]()
Tak holky u nas to vypada tak že brzo odbouráme odpoledni spanek pac pak v noci nespi hlavne ted co byl nemocny no uvidíme co udela cas
Holky dneska jsme byli kupovat botičky - tenisky super výběr ve sportisimu, koupili jsme adidas za 470,–
můžete si projít nabídku na webu
http://www.sportisimo.cz/detske-boty/?…
a pak v CCC neskutečný výběr holčičích sandálků, koupili jsme za 400,–
tak snad nám z toho vopice nevyroste, teď má 20, tak jsem koupili oboje 21
jo jinak na prohlídce v roce a půl měla 81 cm a 10,8 kg takže lehkej podprůměr
až jsem se divila na to jak se přes den furt něčím láduje, je ale pravda, že jí vůbec nedáváme cukr