Tíživé psychické problémy

Anonymní
21.3.19 08:50

Tíživé psychické problémy

Ahoj, dobré ráno všem. Přišla jsem se svěřit, poradit vypovídat se svými problémy. Je mi 22 let, pracuji. Žádné léky neberu jen antikoncepci necelých 5 let. Nevím jak a kde začít. Bude to delší. Mám přítele jsme spolu 5 let 4 roky bydlíme společně a mě se neustále vracejí velmi tíživé psychické problémy. HA jsem začala brát v průběhu vztahu. Po 9 měsících vztahu jsem začala najednou cítit úzkost na hrudi takové to svíravé chvění, vnitřní strach. A myšlenky typu - že přítele nemiluji, že se sním rozejdu. Tyto myšlenky ve mě vyvolávají neuvěřitelný strach, úzkost, obavy hysterický pláč- deprese. Bylo mi prostě šíleně. Pocity sevřeného hrudníku mě pronásledovali neustále ve dne v noci, nevztahovalo se to na to kde jsem a ským jsem. Ve vztahu k pritelovi jsem se chovala/ chovám neustále stejně, vlastně to jsou jen myšlenky a vnitřní strachy. V tu dobu na střední škole, jsem nemohla fungovat neustálý pláč v hodinách, utikala jsem na záchod. V tu dobu jsem konzultovala něco jako se “školní psycholožkou” bylo mi řečeno, že je to z hormonu že se to srovná :nevim: toto trvalo půl roku, pak to odeznělo a já si konečně oddychla že je to všechno hnusný pryč. Jenže tyto stavy stejného charakteru se mi neustále vraceli a vrací. Nevím co je spoušteč, vždy začne pocit úzkosti a chvění na hrudníku a pak myšlenky toho stejného charakteru - ze přítele nemiluji ze se sním rozejdu = strach obavy pláč proste to stejné. Někdy to trvalo 20 dní, někdy měsíc, někdy třeba jen týden. A nyní od nového roku to mám opět ale v dost intenzivní míře. V práci nefunguji brečím, je mi hrozně opět vše stejného charakteru - ze přítele nemiluji, ze se sním rozejdu ale přidávají se další myšlenky vztahující se na přítele. Že se zamilují do někoho jiného a negativní myšlenky tohoto typu. Velmi mě to trápí, užírá nic mě netěší nebaví. Velmi jsem se uzavřela a odtrhla od světa. Jakoby mi vždy pocit lásky k pritelovi nahradila úzkost strach a já neprožívala lásku, nic necítila a z toho nejspíš ty myšlenky. Jak kdyby někdo ve mě mi mi tyto pocity a myšlenky ovládal a spustil a já to tak nechtěla a bránila se ( nevím jak to popsat aby jste mi porozuměli ). Opravdu mě to velmi ovlivňuje život a hlavně nyní je to velmi intenzivní je mi opravdu strašně. Pravdou je že mi to nyní začalo s menstruací, která byla najednou velmi silná, celkově mi bylo zle. A vše se ustálilo. Mám novou antikoncepci, kterou užívám nyní 10 měsíců a toto přišlo po půl roce, zmiňuji to proto, jak jsem psala na začátku jak mi bylo řečeno, že je to z hormonu. Zda to stim teda opravdu souvisí. Nevím si rady, co to muže být. Když mám tyto moje stavy, tak se vždy chovám porad normálně stejně k pritelovi vlastně je to jako ve mě všechno. Ale nyní jsem už i na přítele protivná, jsem jak na houpačce, jednou mi vadí doteky přítele, pak za nim hned běžím a objemu ho a pusinkuju. Když opominu tyto stavy výkyvy emocí? :nevim: tak vztah moc krásný, prostě opravdu pravá láska. Celkově jsem tyto pocity ve vztahu měla tak 5-6×. Předem děkuji kdo to dočetl až sem. :?… :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26574
21.3.19 08:56

Proc nenavstivis psychologa? 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.19 08:58

@jenny.fields protože mi to pokaždé odeznělo, a několikrát jsem i mavla nad tím rukou ze to přejde že už to znam a opravdu to odeznelo během týdne jak jsem psala a hlavně by mě už nenapadlo, že se to bude furt a furt vracet . Nyní to zažívání 3ti měsíc a já jen čekám na den , kdy to přejde . Ale nejspíš budu muset , protože se to bude asi vracet neustále . :(

  • Citovat
  • Upravit
Cizinka 999
21.3.19 08:58
@Anonymní píše:
Ahoj, dobré ráno všem. Přišla jsem se svěřit, poradit vypovídat se svými problémy. Je mi 22 let, pracuji. Žádné léky neberu jen antikoncepci necelých 5 let. Nevím jak a kde začít. Bude to delší. Mám přítele jsme spolu 5 let 4 roky bydlíme společně a mě se neustále vracejí velmi tíživé psychické problémy. HA jsem začala brát v průběhu vztahu. Po 9 měsících vztahu jsem začala najednou cítit úzkost na hrudi takové to svíravé chvění, vnitřní strach. A myšlenky typu - že přítele nemiluji, že se sním rozejdu. Tyto myšlenky ve mě vyvolávají neuvěřitelný strach, úzkost, obavy hysterický pláč- deprese. Bylo mi prostě šíleně. Pocity sevřeného hrudníku mě pronásledovali neustále ve dne v noci, nevztahovalo se to na to kde jsem a ským jsem. Ve vztahu k pritelovi jsem se chovala/ chovám neustále stejně, vlastně to jsou jen myšlenky a vnitřní strachy. V tu dobu na střední škole, jsem nemohla fungovat neustálý pláč v hodinách, utikala jsem na záchod. V tu dobu jsem konzultovala něco jako se “školní psycholožkou” bylo mi řečeno, že je to z hormonu že se to srovná :nevim: toto trvalo půl roku, pak to odeznělo a já si konečně oddychla že je to všechno hnusný pryč. Jenže tyto stavy stejného charakteru se mi neustále vraceli a vrací. Nevím co je spoušteč, vždy začne pocit úzkosti a chvění na hrudníku a pak myšlenky toho stejného charakteru - ze přítele nemiluji ze se sním rozejdu = strach obavy pláč proste to stejné. Někdy to trvalo 20 dní, někdy měsíc, někdy třeba jen týden. A nyní od nového roku to mám opět ale v dost intenzivní míře. V práci nefunguji brečím, je mi hrozně opět vše stejného charakteru - ze přítele nemiluji, ze se sním rozejdu ale přidávají se další myšlenky vztahující se na přítele. Že se zamilují do někoho jiného a negativní myšlenky tohoto typu. Velmi mě to trápí, užírá nic mě netěší nebaví. Velmi jsem se uzavřela a odtrhla od světa. Jakoby mi vždy pocit lásky k pritelovi nahradila úzkost strach a já neprožívala lásku, nic necítila a z toho nejspíš ty myšlenky. Jak kdyby někdo ve mě mi mi tyto pocity a myšlenky ovládal a spustil a já to tak nechtěla a bránila se ( nevím jak to popsat aby jste mi porozuměli ). Opravdu mě to velmi ovlivňuje život a hlavně nyní je to velmi intenzivní je mi opravdu strašně. Pravdou je že mi to nyní začalo s menstruací, která byla najednou velmi silná, celkově mi bylo zle. A vše se ustálilo. Mám novou antikoncepci, kterou užívám nyní 10 měsíců a toto přišlo po půl roce, zmiňuji to proto, jak jsem psala na začátku jak mi bylo řečeno, že je to z hormonu. Zda to stim teda opravdu souvisí. Nevím si rady, co to muže být. Když mám tyto moje stavy, tak se vždy chovám porad normálně stejně k pritelovi vlastně je to jako ve mě všechno. Ale nyní jsem už i na přítele protivná, jsem jak na houpačce, jednou mi vadí doteky přítele, pak za nim hned běžím a objemu ho a pusinkuju. Když opominu tyto stavy výkyvy emocí? :nevim: tak vztah moc krásný, prostě opravdu pravá láska. Celkově jsem tyto pocity ve vztahu měla tak 5-6×. Předem děkuji kdo to dočetl až sem. :?:kytka:

Vysad pikulky, spoustu zen se k.vuli nich dostaly az na kliniku, hlavne u horm.teliska .vim o cem mluvim,hlavne kdzy inklinujes k neg.myslenkam . S tim strachem.muzes pracovat, ale sama poprve to asi nezvladnes ,takze doporucuji psychotherapie.
Vzdyt ty stracy znas, nemusis se jich bat. Cim vic je zahabis tim casteji se budou vtirat do tve hlavy. Takze nauc se brat tvuj strach neco jako kamarada., kdyz prijde rekni ze vis ze je tady ale nema pracdu a ty strach mit nemusis ,vse je v poradku a dal nesmus s tim strachem diskutovat. Akzeptuj ho ze je v tobe ale nediskutuj jinak prohrajes. Ne vzdy se to podari ale kdyz poprve vyhrajes da ti to silu a naradi.jak se strachem pracovat. Kdyz to na tebe prijde,tak k tomu hluboce dycgej do bricha,soustreduj se jen na tvuj dech a vydech.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
21.3.19 09:02

@Cizinka 999 mě se to kolikrát podařilo , přesně to co píšeš , že jsem si právě řekla že to znam , že to odezní to bude dobrý a odeznelo . Ale nyní je to hrozný nevím jak se toho zbavit :(

  • Citovat
  • Upravit
Cizinka 999
21.3.19 09:09
@Anonymní píše:
@Cizinka 999 mě se to kolikrát podařilo , přesně to co píšeš , že jsem si právě řekla že to znam , že to odezní to bude dobrý a odeznelo . Ale nyní je to hrozný nevím jak se toho zbavit :(

Therapie

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
21.3.19 09:10

@Cizinka 999 no nic jiného mi nezbývá :nevim:  :oops:

  • Citovat
  • Upravit
44214
21.3.19 09:13

To je uzkostna porucha,je víc typů,vrací se ve vlnách,HA může být spoustec. Navstiv psychologa,případně psychiatra,začni se léčit. Nemusí být nutně léky,může stacit kvalitní psychoterapie.Míru závažnosti může posoudit jen odborník. Pokud to nechas tak,může pretrvat v chronické formě,velké riziko,ze se znovu rozjede ve velkém v těhotenství nebo sestinedeli,k vůli hormonalnim výkyvům.
Tento prubeh je úplně typický,samo navzdy do pravděpodobně neodezni.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
24138
21.3.19 09:14

Trpíš úzkostnou poruchou. To je nemoc. Léčí se vhodnou medikací, předepsanou psychiatrem a psychoterapií.

Léky pomůžou otupit nejhorší propady emocí, psychoterapie tě naučí porozumět kde se ta úzkost bere a co s ní dělat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44214
21.3.19 09:15

Ve vetsine případu je ale podpora léků vhodna,aspon ze zacatku s postupným vysazenim. Dodávají serotonin a dalsi latky,které mozku chybí.
Preji,ať je brzy líp.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.19 09:16

@Jana206 no ono to tak asi opravdu bude . Přesně je to ve vlnách nikdy to nečekam a je to z ničeho nic a délka trvání je pokaždé jiná . A i jak píšeš navždy to samo asi neodezni, když už se mi to několikrát vrátilo , moc děkuji :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
36
21.3.19 09:17

Prosim, neboj se za psychoterapeutem nebo terapeutem zajit. Muzes jich vystridat vic a vybrat si - jsou to lide, kde take funguji sympatie a nesympatie. Jsou ale skoleni v reseni techto problemu - provedou te vsim. Vybrany pak bude tvuj partak a zjisti, jestli je to jen kvuli HA nebo je za tim jeste neco dalsiho. Pohlida si te a spolecne na to prijdete. Pokud resis finance, muzes zajit za klinickym.
Jakmile ti to uz zasahuje do zivota a ty si s tim sama nepomuzes, jsou pro to idealni.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44214
21.3.19 09:20
@Anonymní píše:
@Jana206 no ono to tak asi opravdu bude . Přesně je to ve vlnách nikdy to nečekam a je to z ničeho nic a délka trvání je pokaždé jiná . A i jak píšeš navždy to samo asi neodezni, když už se mi to několikrát vrátilo , moc děkuji :kytka:

Není se za co stydet. Je to velmi častý problém dnešních lidí. Na rozvoj má urcite vliv i dnešní vynucený zrychleny životní styl,hekticka doba,snaha dobre fungovat na více frontách,vzít na sebe více povinností,nez by bylo zdrávo..Podklad je sice biologicky,ale jestli a jak se rozvine,záleží i na vnejsich příčinách.
Krome vysazení hormonů zkus popremyslet i o svém životním stylu,kde ubrat,jak se dostat do klidu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Cizinka 999
21.3.19 09:23
@Anonymní píše:
@Cizinka 999 no nic jiného mi nezbývá :nevim: :oops:

Proc tak negativne, mne ohromne pomohla, ale vraci se mi to.obcas kddyz mam velky strres,ale uz to vidim prichazet,neni.to ze dne na den. A jelikoz jsou to vetsinou stejne myslenky,tak.jsem se s nimi.naucila pracovat ,tak.ze se mi ta uzkostna porucha vubec nerozjede. Uzivam levanduli,tobolky, dostala jsem je na uvolneni.svalu, k vuli bolesti zad ale ohromne funguji a jsou hlavne davane jako medikace proti strachu.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
21.3.19 09:26

@Callirhoe no určitě zajdu … teda , já nečekala že mužů až takhle trpět poruchou :think: ono si to člověk asi neuvědomuje , jenže když pak zjisti , že to zažil už několikrát a neustále se vrací , tak je něco špatně . Moc děkuji za názory Všem :hug:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.