Reklama

Vysoký tlak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 11.05.09 13:02
tlak

Ahojky všem. Mám docela problém jsem ve 14 týdnu a u gynekologa mi naměřily tlak 164/80,140/80. Tak mě poslali za praktikem, kde jsem ho měla 130/85 ale raději mě poslali na internu kde jsem dostala holtra a výsledky byly, že jsem měla během dne skoro pořád vyšší než 140, když jsem byla v práci tak jsem měla tlak 150-164 a i v noci jsem ho prý měla vyšší než bych měla a v průměru jsem ho taky měla vyšší než bych měla mít. Takže jsem dostala 2×1 Dopegyt. Praktická lékařka mi řekla, že bude lepší, když mě nechá doma, než se ten tlak trochu upraví směrem dolů. A doporučili mi si měřit tlak doma. Když si ale měřím tlak doma tak mám vesměs od 98-112/68-80, u lékaře jsem zase měla 135/80 a to jsem ráno neměla prášek, protože se mi po něm chce spát a jsem hrozně unavená a jediný způsob jak se dostat k doktorovi je řídit auto, takže když jdu na ráno, tak ho beru až se vrátím domů. Kdyby nebylo toho holtru, tak bych si myslela, že je to jak jsem zde četla syndrom bílých plášťů, ale takhle nevím. :(
Máte s tímto někdo nějakou zkušenost?

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak to máte s řízením auta, protože já odřídím tak 10 km a už je mi špatně, jsem unavená a zavírají se mi oči. Musím zastavit, trochu se projít a pak můžu pokračovat. Je možné, že to přejde? Bydlím na vesnici, kde je dopravní dostupnost opravdu mizerná. O prázdninách dokonce autobus, kterým bych mohla jezdit do práce vůbec nejezdí. A zpátky musím na autobus čekat 1,5 hodiny. Tak ani nevím jak to pak budu dělat, pokud nebudu moct řídit. Nevíte jak dlouho můžu „bezpečně“ řídit auto? Jaké máte zkušenosti?
Moc děkuju za pomoc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34058 příspěvků 11.05.09 13:40

Ahoj, kdyby nebyl ten Holter, tak bych taky rekla sy. bileho plaste - ale takhle se zda spis, ze ten tvuj tlakomer ukazuje min. Ta tlaky nejsou jeste nijak alarmujici. Mozna by stalo za to Holtera zopakovat, treba uz mas na lekach tlak normalni. Tu unavu zpusobuje nizky tlak, treba ti po rannich lekach moc klesne, rekni to doktorovi, rozlozi ti to behem dne jinak .. Kdcyz se necitis dobre, radeji nerid.
Jeste pozn. lidi, co jspu zvyknuti dlouhodobe na vyysi tlak, tak se po nasazeni leku casto citi malatni - cevy nejsou zvyknute. Melo by se to casem srovnat.

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 11.05.09 13:48

Řídit bezpečně můžeš když se cítíš OK, ne že usínáš nebo ti „buší hercna“. Pracovat taky pokud jsi v pohodě, 160 v těhu v práci a neodpočinout si aní ve spánku, to není dobrý.
Podle mně si jeden z těch mála případů, kdy je opravdu lepší zůstat na nemocenské, užít si pěkné těhu léto a podzim čtením emimna a pomalými procházkami po okolí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.14 20:42

Ahojky,
byla jsem v pondělí u gynekologa kvůli předepsání antikoncepce a sestra mi naměřila tlak 120/90. Jen jsem se chtěla zeptat zda je to v pořádku? Myslla jsem, že vzhledem k věku (26) bych měla mít nižší ten spodní..?? Z doktorů strach nemám, dokonce tenhle je můj oblíbený a navíc tlak mi měřila až po schůzce s doktorem.. Neni možný, že bych ho měla vyšší kvůli té mé radosti z antikoncepce? :-P
Také mi byla tento týden nově zvednutá dávka Letroxu, na víkend mám brát 150, jinak v týdnu stále 75.. tak jestli není důvod i u té ŠŽ?
Děkuji za odpovědi
 H.

phoma
Echt Kelišová 7933 příspěvků 20.02.14 21:16

Me bylo receno ze stitna muze ovlivnovat vysoky tlak ja mivam 14090 beru leky jinak ten spodni mas vyssi konzultovala bych to z lekarem obvodakem. a ja mam jeste stres z doktoru takze doma v klidu a u doktora zvyseny jak blazen :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.14 21:23

Děkuji za tvou odpověď :) :)
Bylo to měřený tim rtuťovým, myslíš, že kyž si kopuím domů ten domácí jestli je to z něj průkazné? (Mám na mysli takový ten z Lidlu např. za 200 - 300 kaček v akci :mrgreen: ) Myslím kdyby chtěl pak třeba obvodák prubeznou kontrolu v klidu bez „bílých plášťů“? :mrgreen:
Tak takhle vysoký jako ty já teda nikdy neměla, asi by mi vypadly oči z důlků.. sem tam cítím bušení srdce, tak toto by mi ho asi vyrazilo z hrudi :mrgreen:
 H.

Andy27
Kelišová 6239 příspěvků 20.02.14 21:27

U toho dopegitu je napsano, neobsluhovat stroje atd..ja beru 1 vasokardin a pulku toho dopegitu.taky mi ho hlidaj od toho 15 tt..furt jsem mela 145/96 a pak i ten spodni 105.Ale s lekama je to ok. Tlakomer mi tedy prisel zbytecny dkorad bych se furt merila a takhle mam klid..

phoma
Echt Kelišová 7933 příspěvků 20.02.14 21:30

Tlakomer doporucuji omron z lekarny je drahy ale kvalitni

ježibaba123
Kecalka 260 příspěvků 21.02.14 09:25

Ahoj, já bych se tlakoměru z Lidlu nebránila, koupila sem ho tátovi k vánocům a on si ho vzal ke svojí doktorce aby ho poměřili s tím lékařským a ukazoval prý úplně stejně :P

Andy27
Kelišová 6239 příspěvků 21.02.14 09:30

Jj, je to pry jedno, co je dulezity tak prekalibrovat ho jednou za cas :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.17 16:32

Ahoj, prosím anonym, nechci aby někdo věděl o zdravotním stavu.
Byla jsem včera u gynekologa a sestra mi naměřila tlak 130/100.
Je pravda že v poslední době pociťuji zadýchávání a tlukot srdce,, v krku,,
Je mi 27.
Zítra jdu za obvoďákem, počítám že ten tlak mám opravdu vysoký protože to na sobě cítím. Na jaké vyšetření se mám připravit že mě pošle a jaké jsou možné příčiny?
Přešla jsem na nizkosacharidovou stravu jejímž součástí je zvýšené příjmámí tuků, i živočišných. za poslední měsíc jsem zhubnula 4 kila a tělo mám v hluboké ketóze. Vždy jsem měla nízký tlak, může to soviset s low karb keto stravou?
Prosím jen kdo se vyzná, nechci žádné spekulace typu,, na tucích se nedá hubnout,, apod. Děkuji.

luca241
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 02.11.17 16:53

Já ti nebudu psát, že na tucích se nedá hubnout. Očividně dá, ale je to k prdu.Dle mě každá dieta je k ničemu, jelikož se stejně časem dosatví jojo efekt a k tomu se ti parádně rozhodí metabolismus. Takže ano, věřím, že je možné, že je to z té diety.Je to totiž pro tělo naprosto nepřirozené.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.17 16:57
@luca241 píše:
Já ti nebudu psát, že na tucích se nedá hubnout. Očividně dá, ale je to k prdu.Dle mě každá dieta je k ničemu, jelikož se stejně časem dosatví jojo efekt a k tomu se ti parádně rozhodí metabolismus. Takže ano, věřím, že je možné, že je to z té diety.Je to totiž pro tělo naprosto nepřirozené.

Zjistí si fakta o low carb, je to nejzdravější dieta, nejiš rafinované cukry a nejedná se jen o dietu ale životní směr. Já přestala jist kvůli diabetu v rodině a bylo mi to i doporučeno lékařem. Tuky jsou pro tělo velmi důležité. Zejména rybí

luca241
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 02.11.17 17:08
@Anonymní píše:
Zjistí si fakta o low carb, je to nejzdravější dieta, nejiš rafinované cukry a nejedná se jen o dietu ale životní směr. Já přestala jist kvůli diabetu v rodině a bylo mi to i doporučeno lékařem. Tuky jsou pro tělo velmi důležité. Zejména rybí

Nevěřím. Věřím ve vyváženou stravu.Ale je samozřejmě v pořádku, když ty to máš nastaveno jinak…Já nerada extrémy v ničem, a toto extrém je. a btw- cukorvka v rodině byla i u nás, já měla těhotenskou a diabetolog mi vždy doporučoval jíst vyváženě :nevim:…Ale přít se s tebou určitě nechci.Jen jsem reagovala na ten vysoký tlak.On je blbý hlavně ten spodní prý…

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 02.11.17 17:08

Pokud jste měla nízký tlak a nyní jedete v drastické dietě a výrazně vám to zhoršilo zdravotní stav k horšímu, tak je docela dobře možné, že to má souvislost.

Téměř jistě to nebude klasickou arteriosklerozou - ta se nevytvoří za měsíc.

Co tak hledám, tak zatím jsem nenašla relevantní studie o tom, že by ketoza a low-carb zvyšovalo tlak přímočaře.

Ale - tím jak je ketoza stav pro nouzové přežití organismu (navzdory marketingu všech těch keto-diet), tak to může spustit nějaké vady, které by jinak zůstaly skryté.

Určitě zajděte k lékaři a rozhodně si nechte udělat podorbnou prohlídku. Kardio, hormonální panel a určitě vyšetřit ledvinovou funkci - ledviny jsou při ketoze nejhoroženější. Plus teda by u toho krevního tlaku mohl hrát roli bordel v draslíku/sodíku - jejich absorbce a zpracování se právě při ketoze dost mění.

Jinak prokazatelné změny ketoza umí už za měsíc - pokud jste vydržela měsíc na ketodietě, tak hlasuju přejít z ketogenního režimu na low-carb, tedy držet to okolo té 100 sacharidů denně. Což je bezpečná, fyziologická situace, dlouhodobě udržitelná a nepřetěžujete tím hormonální systém.

Plus tedy pochopitelně pevně douám, že kromě ketozy taky máte dostatek pohybu. Protože jen experimentovat s extrémní dietou, bez změny základních špatně nastavených mechanismů je fakt blbost. Zejména když vám to zhoršuje zdravotní stav.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >