Poradna duly
Jana Čurdová
Ahoj holky!
tak jsem byla u Apolináře na předporodník kurzu včera a jsem 100% rozhodnutá, že tam nerodím a jdu se přeregistrovat příští týden do Benešova! Ne že by na tom kurzu ta PA nebyla příjemná, naopak! Ale to, co z ní vypadlo prostě v mnohých věcech neuznávám!
Jako takovou propagaci nástřihu u prvorodiček jsem nečekala a hlavně to, že to dělají automaticky tak jsem se jí ptala na epi-no, jestli když budu cvičit mě to nechají zkusit bez, tak že prej jo, ale stejně mě to od nástřihu nezachrání, jen se mi zkrátí druhá doba porodní a ať moc necvičím, že pak se svaly nemusí dát zpět a že tan nástřih je lepší, že se to pak sešije pěkně do původna! NO CHÁPETE TO, automaticky každá prvorodička musí mít šití!!!
a další věc, miminku nenechávají dotepat pupečník, odnesou ho hned, pak na 30 minut přinesou a pak jde každé dítě na 4 hodiny do inkubátoru! automaticky! bez diskuzí! jako jsem si připadala jak v socialismu! na otázku proč nezůstane u matky bylo řečeno, že miminka nemají termoregulaci a musí se adaptovat a je to lepší v inkubátoru ne u matky!
no čuměla jsem jak péro z gauče!
@lilia81 To je strašný
. Bych se jí zeptala, jestli si myslí, jestli má tahle porodnice nějakou budoucnost s tímhle přístupem a když je tady taková konkurence, kde se chovají k matkám a dětem jako k lidem, né jako ke strojům?. V životě bych v takový porodnici nerodila, to bych radši rodila doma. Ješte že tu jsou i normální porodnice a může si žena vybrat. Myslím, že je otázkou času, kdy tenhle typ diktátorských porodnic půjde do zadku ![]()
Ahoj děvčata
.
@lilia81 tý jo, tak to jsem ráda, že nakonec jsem se nerozhodla tam rodit, to bych teď byla asi pěkně
.A kterou půjdeš zkusit? Podolí je prý dobrý
.
Tak holky akorád jsem přišla z gyndy, kontrola proběhla v pořádku, rodit se nechystáme, vypadá to, že to opravdu bude na termín, ale uvidime ![]()
jinak mám za sbeou i 1 monitor, kterej jsem nějak trochu nezvládla, při posledních 10minut jsem začla mít mžitky, hrozně se potim, no myslela jsem, že jim tam omdlim
,přitom tlak jsem měla výbornej, tak nevim co to mělo být, v životě se mi to nestalo
.
Jinak ptala jsem se na ten maliník, dr říkala, že tím nic nezkazím a mám ho začít pít až od 36tt. A na kontrolu jdu za 14 dní ![]()
Ahoj holky, tak já už ležím v nemocnici. Ráno čípek 22mm a tak mi vypsala žádanku do nemocnice, tady čípek přeměřen a 17mm. No doufám, že se jeden z nic sekl a že se to nezkracuje takovou rychlostí. Prý uvidíme zítra a případně mi napíchají kortikoidy. Je mi z toho smutno, protože nechci aby mělo miminko těžký start do života tím, že se narodí dřív.
@Pinac jeje
to bude dobrý uvidíš, držím všechny
co mám a v kolikátém, že jsi?
@xk.kx děkuji. Dneska 32+2tt. Kdyby to tak člověk mohl něčím ovlivnit.
@Pinac to ti věřím, takhle je to hrozná beznaděj, že člověk nemůže nic vid
ale uvidíš, že to bude dobrý a nakonec vyleze po 38tt
. A pokud se opravdu rozhodne jít na svět, tak to zvládnete o tom žádná ![]()
@Pinac Ahoj neboj, hlavne ze jsi pod dohledem a ze ti stihnou napichat ty kortikoidy. Kamoska taky rodila ve 33. tydnu a melej to zvladnul uplne bez problemu, byli asi 3 tydny v nemocnici, ale bez vetsich komplikaci a uz jsou doma. Takze se neboj a hlavne myslet pozitivne ![]()
@KaataH díky, snažím se byt co nejvíc v klidu a nestresovat se. Je to to jedine, co ted pro miminko muzu udělat. Na kortikoidy jsem zvědavá. Četla jsem, že se podávají do 33 tt. No uvidíme co zítřejší vyšetření, teprve to bude rozhodovat co a jak.
Holky díky za podporu, pomáhá to ![]()
@xk.kx - do Benešova! tam podporují bonding a rooming in! Já jsem z Říčan, takže do prahy v podstatě nemusím!
@lilia81 no tak to je mazec
ani nevim co na to napsat. Každopádně si udělala dobře že se jdeš nahlásit jinam..Jěště že máme tu možnost se nahlásit v jaké koliv porodnici chceme.Ale tohle je teda moc ![]()
@Pinac ahojky tak jak se vám vede..
jak to tam zvládáte?? určitě to bude dobrý..Hlavně se nenervuj.. psychika dělá hodně. musíš si říkat že to bude dobrý, že si tam chvilku poležíš na pozorování a půjdete domů
držim palečky ![]()
@Mamča Barča
Do ted jsem byla v klidu. Teď jsem však byla upozornena, že snad sníst jídlo za 45 minut neni problém a co ted s tím a rozbrecela mě to. Doktoři a sestřičky jsou tady hodni, ale pani co nosí jídlo je na pěst!
Jinak čípek se od včera zase zkrátil na 14mm
Uz mám napichane kortikoidy a vyfasuji utrogestan. Další mereni bude v neděli. Musím se udržet v klidu, ale přiznávám, že mám strašný strach.
@Pinac to snad není možný..nojo blbec kterej ti zkazí den se vždycky najde..
tak si jí nevšímej. Musíš si říkat jsem tady kvůli prckovi a né kvůli ní..ona si moje slzičky nezaslouží..
věřim ti že máš strach..já bych měla taky
to zvládneš, bud v klidu a na tu ženskou se vys…
něco hezkého si přečti..povídej si z prckem a zkus se nějak uklidnit.. myslim na vás ![]()
Ahojky holky tak jak se vám vede?? jak zvládáte změnu počasí?
bolej vás klouby a co mimíska dávaj o sobě pořádně vědět?
já se teda kolikrát za noc budim a blbě se mi spí
bolej mě klouby.. a za poslední týden jsme pořádně vyrostli už máme 1éécm přs pupik
a co vy??