Transmastné kyseliny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gorgeous
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 16:20
Transmastné kyseliny

Tohle mě teda naštvalo :evil: já to čtu a pečlivě vybírám a ty i-dioti u nás to dělají naopak! Jsme 100 let za opicema http://www.stream.cz/…nych-kyselin

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 12.11.14 16:33

@Gorgeous : to ale dělá evropska unie, to je jejich nařízení.

Chiquinquirá
Závislačka 2832 příspěvků 12.11.14 16:35

@Gorgeous teď jsem na to koukla..hrůza 8o já se snažím vybírat zásadně potraviny bez ztužených tuků. Pokud je na obale napsané ztužený rostlinný tuk, tak nekupuju. ale je to šichta je vybírat :roll:

Gorgeous
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 16:41

Evropská unie a politika :poblion:
V USA to jde a tady ne? Tam už přišli na to, že mají hodně obézních a nemocných lidí, zakázali spoustu látek, které jsou u nás v jídle běžné. Kdo si chce vědomě škodit a ubližovat svým dětem? :nevim: :roll:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 12.11.14 16:43

Bohužel, o tom vím.. ale nechápu, že se teď všichni tak diví, to nařízení je vydané už tři roky.. v platnost vstupuje teď 13/12.. ale je z roku 2011.

Jedná se o pravidla uvádění výživových hodnot, kde se nebude smět uvádět ani obsah cholesterolu, a mezi to patří i transky..

Jde o to, že výrobce to ale může podle mého názoru napsat jinam, ne do dané tabulky, stejně, jako obsah třeba omega kyselin.
Nesdílím ale úplně názor vedoucího odboru Mze, že se jedná o nepovolené výživové tvrzení, jedná se o výsledek laboratorní analýzy a na základě toho to podle mého může výrobce deklarovat. ale jinde a jinak.. a s jinými podklady. A já jako výrobce bych to zkusila.. Podle mého SZPI za tohle pokuty dávat nebude…

(ono je taky pravdou, že si moc nikdo s tím nařízením neví rady a výklady jsou různé, a než začne platit, tak vlastně nikdo neví, u těch hraničních a nejasných věcí dovolit, a co ne. )

Jde spíš než o nařízení o označování o to, aby česká republika hnula zadkem a vydala nějaký předpis upravující obsah transmastných kyselin v potravinách, stanovit jejich max. hranici. To, že je to tam značené, ještě nic neznamená, v tabulce výživových hodnot se jedná o průměrné hodnoty. Já bych si představovala velmi přísný limit legislativní, který jediný něco zmůže. A nejlepší by bylo aby naše socialistická evropská komise takový předpis vydala. Jenže z mojí zkušenosti, většina jejich předpisů je na dvě věci.. naše leg. byla lepší.. :zed:

Gorgeous
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 16:44
@Mantinell píše:
@Gorgeous teď jsem na to koukla..hrůza 8o já se snažím vybírat zásadně potraviny bez ztužených tuků. Pokud je na obale napsané ztužený rostlinný tuk, tak nekupuju. ale je to šichta je vybírat :roll:

Když pominu ovoce, sušené ovoce, jogurt nebo oříšky, jaké dobroty dopřáváš dětem? Podle mě je nemožné vybrat sušenku bez transek :roll: leda v bio obchodě s kvalitními potravinami, ale když tu žádný nemám? Už mě ty výrobci potravin opravdu s-erou!!! Nevyrábějí jídlo, je to chemická laboratoř pro krysy, co asi lidi všechno vydrží?

Gorgeous
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 16:48

@Nataša Na mě jsi v tomhle moc odborná, ale nejspíš tomu víc rozumíš než já. Pro mě je podstatné to, že teď už si nebudu moct ohlídat, co dávám dětem do pusy :( Když to ani nebudou muset uvádět? Co se v téhle zemi změní? Co změní psaní této diskuse? Tohle mi dokáže opravdu zkazit náladu.

Rolin
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 12.11.14 16:49

Jen jestli zase nejsme papežštější než papež, v nařízení jsem se nic o ZÁKAZU nedočetla. Pokud je nějaký údaj v nařízení označen jako „povinný“, neznamená to, že nemůžu na obale uvést i jiné údaje. Vyjádření pracovníka Ministerstva zemědělství je přinejmenším zarážející :nevim:.

Gorgeous
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 16:53

Další téma jsou tavící soli a podobné :poblion: rozmražené pečivo s látkou zlepšující mouku :mrgreen: nebo glutamát, který má už asi 10 různých názvů, aby mohl mást lidi, aspartam v light potravinách, který je horší než cukr. Četli jste někdo etikety kostíků, brumíka a sýr a křup? :poblion: Je mi líto mých dětí, které to chtějí koupit, protože je to krásné, barevné s magnetkou apod. a jiné děti to můžou a oni ne, proč? Podle svého nejlepšího svědomí stále věřím, že pro ně dělám víc. Líto mi je i dětí, které poslušně v dětském koutku otvírají pusinku a maminky je cpou něčím podobným ach jo :roll: přitom zato nemůžou mámy ani děti. Jsem vážně vážně vytočená :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Gorgeous
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 16:57
@Rolin píše:
Jen jestli zase nejsme papežštější než papež

V tomhle jsem pedant, to uznávám, že asi každý tohle neřeší tolik co já, ale jediné co chci je prostě kvalitní jídla, méně trvanlivá a ne miliony druhů, barev, na výběr ale samá chemie to je jako jídlo? Máslo, tvaroh, jogurt, ovoce, zelenina…to je jídlo ale formaldehyd, bromičitan, dusitan, kyselina, siřičitan jako přidávané látky? :poblion: :zed: :pocitac:
Je to politika a peníze v tom, dřív taky šlo udělat jogurty, másla, chleba doma bez přidaných s-raček :palec:

Rolin
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 12.11.14 17:05

@Gorgeous Mínila jsem to všeobecně, já jsem na to taky pedant :kytka:, moje hlášky typu „Nejez to, víš, co je v tom za sr :! čky?“ už začínají být v kolektivu značně neoblíbené :mrgreen:. Bohužel mám ráda sladké, takže někdy se tomu svinstvu prostě nevyhnu :nevim:.

Příspěvek upraven 12.11.14 v 17:07

Gorgeous
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 17:07

@Rolin :mrgreen: Někdy si připadám jako jediná, komu to není jedno a kdo to řeší, je příjemný vidět, že je někde někdo taky takový :kytka:

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 12.11.14 17:10

Mně přijde, že je ta informace stejně tak nějak „navíc“… :oops: Jednodušší je vyselektovat potraviny se ztuženým a částečně ztuženým rostlinným tukem úplně a transmastný kyseliny člověk už dál zas tak moc řešit nemusí… :think:

Podle mě je jen alibismus neřešit, že se vůbec něco takovýho do potravin dostane, ale to, jestli může nebo nemůže být na obalu napsaný kolik toho „škodlivýho“ tam je… :nevim:

MartinaIrena
Extra třída :D 10679 příspěvků 12.11.14 17:31
@Gorgeous píše:
Když pominu ovoce, sušené ovoce, jogurt nebo oříšky, jaké dobroty dopřáváš dětem? Podle mě je nemožné vybrat sušenku bez transek :roll: leda v bio obchodě s kvalitními potravinami, ale když tu žádný nemám? Už mě ty výrobci potravin opravdu s-erou!!! Nevyrábějí jídlo, je to chemická laboratoř pro krysy, co asi lidi všechno vydrží?

A nebo se místo transek objevuji v dobrotách stejně „zdravý“ palmový olej. To si fakt asi člověk nevybere.

Gorgeous
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 17:33

@MartinaIrena No právě :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >