Přítel ignoruje mé pokyny k péči o dítě - nepřebalí, nenakrmí atd

Anonymní
27.7.13 16:24

Trápí mě přítel

Ahoj. Anonymně píšu proto, že je to celkem citlivé téma.
Mám s přítelem za sebou pár krásných let, narodil se nám v říjnu 2012 syn. Rozumíme si, máme společné zájmy, milujeme se, ale je tu věc, která mi nedá spát a moc mě trápí.

Jedná se o to, že když mu něco říkám, aby nezapomněl, třeba když má hlídat malého, tak kroutí očima, že se opakuji, že to ví a vypadá uraženě, že proč mu to říkám. Chápu, nebaví ho poslouchat stále dokola, aby něco neopomněl. Jenomže o to jde, potom přijdu domů, zjistím, že malému nedal napít, dal mu jíst úplně něco jiného, než měl nachystané, za celé 2.5h ho nepřebalil a to byl pokakaný asi už delší dobu. :roll: On si raději sedí, malého nechá s hračkami na zemi a myslí si, že se asi o sebe postará sám. Přítel se dívá na filmy nebo buší do počítače a nevěnuje se mu. Když se ho pak zeptám, proč mu nedal napít, řekne, že prý malý nechtěl (každý den mi přitom během 2h vypije i 1dc) a flaška teda byla netknutá. Samozřejmě, jak jsem mu dala okamžitě napít, hamptal to do sebe jak ďábel v tom horku :( Když jsem se ho zeptala, proč mu nedal jíst to, co měl, řekl mi, že jsem mu nic neřekla!!! Celou dobu se na mě před odchodem díval, převracel oči, že ho otravuji věcmi, co už ví a přitom to neudělá a tvrdí, že jsem mu nic neřekla a udělá ze mě blbou. :think:
Někdo si řekne, že je to banalita, ale když raději upřednostní film předtím, než aby mě vnímal, co má s malým dělat, a aby ho potom přebalil, nakrmil tím, co měl, nebo dal napít, mě to vytáčí.
On se k malému chová pěkně, když tu jsem já, hraje si s ním, mucká ho, ale nenapadne mu dát najíst i když zná časy, kdy jí, nenapadne ho přebalit, ani mu dát napít. A nejvíc mě právě vytáčí to, že mu to můžu před odchodem říkat 100× a on mi pak řekne, že jsem mu nic takového neřekla :roll:
S takovou mám strach si někam zajít na kafe, nebo do obchodu. Připadám si pak jak vězeň doma, který musí pouze pečovat o dítě a domácnost, když chlap je neschopný mě alespoň vnímat, co má s malým dělat a potom mi tvrdí, že jsem mu nic neřekla. Taky chci mít chvilku pro sebe, ale cožpak to jde, když vím, že mám doma přítele, co si raději dělá svoje a malému nedá napít ani v těch vedrech? :roll:

Snad jsem to nenapsala až moc zmateně.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

quassa
27.7.13 16:28

Napadá mě leda mu to napsat kdy a co má malý jíst, ať mu dává napít pravidelně atd. zkoušelas „napsat seznam úkolů“? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.7.13 16:29

@SonaBN Ano, má to všechno na lednici. Přesný čas jídel, kolik by měl mezitím zhruba vypít minimálně tekutin, že ho má minimálně před každým jídlem a i mezi jídly přebalit, především, když je tak horko. Má to vše napsané na ledničce. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
quassa
27.7.13 16:30

Tak to nevím co jiného, mám doma něco podobného, akorát už si zvykl, že všechno opakuju xkrát a nebrble ;)

• Nahlásit
  • Citovat
11133
27.7.13 16:31

Nebo mu trebas co hodinu zavolat - jedl uz maly? dals mu napit?
je to omezujici a pritel se asi bude citit jak male decko, ale tak kdyz to jinak nejde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
27.7.13 16:31

Tak nevim, ale asi bych mu to pekne vytmavila.Dite ste chteli oba, tak at se taky stara. Rekla bych mu narovinu, proc se o malyho nazejima, proc si s nim nehraje atd…a pak at se nedivi, ze mu to vsechno opakujes, kdyz stejne nic nepochopi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
quassa
27.7.13 16:32

@Ali-Ali No volat je sice řešení, ale když mu vadí, že připomíná než půjde, tak když bude volat každou půl hodinu, tak to bude ještě horší reakce…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.7.13 16:32

@SonaBN Mi právě přijde, že mě už úplně ignoruje, co mu mluvím. Přitom si vážně na něj nemůžu v jiných věcech stěžovat, ale toto mě vytáčí. Jde tu o našeho syna. Nevím, jak ho přinutit, aby si uvědomil tu zodpovědnost za dítě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
K-Black
27.7.13 16:33

Myslím, že tě má pěkně na salámu ;) je mu to jedno, co mu říkáš a je mu jedno že se pak zlobíš, když se to pořád opakuje. Postarat o dítě se umět měl, chápu že jsi naštvaná, ale asi nezmůžeš nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1903
27.7.13 16:33

Zkus mu to říct důrazněji a zdůrazni, ať nekroutí očima, že všechno ví, když to pak nezařídí. Taky by mě tenhle přístup štval a hlasitě bych mu řekla, že bych mu to pořád dokola neopakovala, kdybych viděla, že to není třeba! Asi bych mu to, co je třeba napsala a pak bych klidně i volala, jestli dává pít a to ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
27.7.13 16:34
@Anonymní píše:
@SonaBN Mi právě přijde, že mě už úplně ignoruje, co mu mluvím. Přitom si vážně na něj nemůžu v jiných věcech stěžovat, ale toto mě vytáčí. Jde tu o našeho syna. Nevím, jak ho přinutit, aby si uvědomil tu zodpovědnost za dítě. :nevim:

a co jinak dělá?

• Nahlásit
  • Citovat
13802
27.7.13 16:38

Přítel je to samé. Přiznám se, že jsem to už přestala řešit a jsem ráda, když vypadnu z baráku. Moje dítě 2 hodiny bez pití a po*rané přežije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
27.7.13 16:38
@SonaBN píše:
@Ali-Ali No volat je sice řešení, ale když mu vadí, že připomíná než půjde, tak když bude volat každou půl hodinu, tak to bude ještě horší reakce…

no to je mi jasne, ze ho to nastve. ale zkus mu (v klidu, bez vycitek, narazek a pripominek) vysvetlit, ze ti fakt nejde o to, abys ho buzerovala, ale ze mas proste strach, ze dite bude v tomhle pocasi dehydrovane.
chlapi spoustu veci u deti proste neresi, protoze jim to neprijde jako problem? muj manzel prcka zbozbuje a fakt se stara. ale klidne by mu dal 3× denne jogurt, nechal cucet o pulnoci na telku atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
27.7.13 16:39

Muj chlap byval to same. Ted uz je ale trojnasobny tata a navic byl proskolen realitou. Cca do roka naseho prvniho ditete to bylo stejne, jako popisujes (teda v pokadene pline by ho nenechal). Pak jsem dostala strasnou, ale fakt strasnou chripku. Manzel si musel vzit i dovolenou. Me bylo tak zle, ze jsem prestala diktovat ukoly (jsem byla ve stavu, ze mi vlastni dite bylo jedno) a hle, chlap se najednou zacal chodit ptat. Zacal s malym spat sam v loznici, ja se presunula do obyvaku, musel k nemu vstavat a tak jim to nejak obema nastartovalo vztah. Muz pochopil, ze o dite je treba se starat.
Ted uz mame deti tri a pokud nekam vecer jdu, tak je to pro manzela narocne. Vzdy mu napisu zhruba papir, co musi aktualne udelat (jako treba 2× kase k veceri, 1× chleba, 3× pyzamka v postylkach, 3× vycistit zuby, 1× 5ml nurofen, 1× rozcesat vlasy, 2× mleko na spani, 1× dudlik- detem to uz priradit umi, dudlik petiletakovi necpe :lol: ) a rovnou mezi dverma se ho ptam, zda mu mam rikat, co ma delat. Vetsinou zamele, ze ne, tak mu vrazim papir do ruky a jdu.

On se to casem nauci i tvuj muz, nezna tu kontinualni peci na vlastni kuzi, tak mu to neprijde tak dulezite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
27.7.13 16:39
@micelinka píše:
Přítel je to samé. Přiznám se, že jsem to už přestala řešit a jsem ráda, když vypadnu z baráku. Moje dítě 2 hodiny bez pití a po*rané přežije.

dobre delas. ono to fakt prezije :D

vzpomen me si na S tebou me bavi svet a maleho Matesa- koupal se v caji, spal ve snehu a jak byli vsichni spokojeni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama