Trauma z otěhotnění

13
15.10.20 14:24

Trauma z otěhotnění

Ahoj, s přítelem jsme vždy chtěli dvě děti, jednoho raracha doma máme, ovšem porod byl ten nejhorší zážitek. Počínaje od nepříjemné porodní asistentky až po porod samotný, šílené bolesti, držela mě na lůžku, ani vyčůrat mě nepustila, prostě hrůza, při porodu jsem upadala do mdlob, malej měl laicky nesrostle bříško, takže první pohled na něj mě dostal na dno.. Zkrátka můj porod byl jedna velká noční můra kterou doprovázely deprese ještě asi půl roku.. Ale teď k mě otázce, jsem si jistá že přirozenou cestou už prostě neporodim, je ve mě blok, kterého se ani po 5ti letech nemůžu zbavit. Touha po druhém dítěti je ale obrovská. Chci se zeptat, da se po konzultaci domluvit císařský řez? Potřebuji k tomu nake doporučení od psychologa? Vim že ani ten není procházka růžovou zahradou, ale je to jediná cesta kterou bych zvládla. Děkuju za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
221
15.10.20 14:33

Jsem na tom podobně - kleště, resuscitace, prognózy typu „chodit snad bude“ a jiné chuťovky. Nevyplnily se, ale na opáčko náladu nemám. Zeptej se svého gynekologa a psycholog by ti papír jistě dal. Co vím, k matkám, které jdou rodit podruhé jsou celkem ochotní, nikdo nemuže ríct, že nevíme, o čem mluvíme. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
15.10.20 14:37

@Sarinka15 Chodila jsi k psychologovi nebo psychiatrovi k vůli těm depresím?
Na svůj první porod taky nerada vzpomínám, ale druhý byl za odměnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4297
15.10.20 14:45

Tohle měla kamarádka a domluvila si CS v Praze. Přeji hodně štěstí. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4668
15.10.20 15:00

Nejdřív bych se stavila pro papír k psychousovi, aby si gyn nemyslel že to je jen z rozmaru. Myslím že to půjde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
15.10.20 15:18

Děkuju vám:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 15:31

Známá to tak měla taky, ani jsem nevěděla, že z prvního porodu měla takové trauma (skončil vexem, tlačení na břicho, malý je ale OK - moc ty zážitky rozebírat nechtěla). Druhý porod měla kvůli tomu plánovaný CS, ale i kvůli odhadu mimina (ten tedy vůbec netrefili, ale asi ho udělali takto blbě záměrně, felit se o víc jak kilo je dost, aby byla indikace k CS, váha ani ne 2500 kg - patrně CS ještě před termínem porodu měla, to už jsem nepátrala, ale asi to jde udělat, měla doporučenku k CS myslím jen od gyndaře, ne od psychologa či psychiatra). CS si tedy chválila, ale další dítě už nechce, dvě stačí. Faktem je, že na přirozený porod se vůbec nepřipravovala, nic nečetla, nic netrénovala, takže pak k tomu šla jak slepec. Anonym z důvodu info o známé.

• Citovat
  • Nahlásit
76
15.10.20 15:44

Určitě by to nějak jít mělo. Když budeš mít navíc doporučení od psychologa, tím líp pro tebe.
Každopádně moje kamarádka také měla „domluveného“ císaře se svým gyn, nakonec ji stejně nechali porodit přirozeně. Pokud opravdu přirozenému porodu nic nebrání, dělají s tím někde docela štráchy. Ale jestli si to ošetříš tím doporučením, příp. budeš dostatečně důrazná, určitě to půjde. Nebo si zajedeš někam, kde to půjde.
Rozumím ti, i když porod za sebou ještě nemám. A držím palce, ať tě to neodradí a vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.20 16:09

No mozna bych zkusila jit nejdříve cestou nejake terapie u psychologa. Pokusila bych se ten zazitek v sobe zpracovat a smirit se s tim, přijmout to. Nez si hned domlouvat cisare. Muj prvni porod byla taky podobna hruza hruz a ten druhy byl za odmenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 16:13

Jde to, po prvním porodu, jsem měla deprese přes rok a normálně jsem se domluvila na SC jen tim, že jsem promluvila s primářem v porodnici. Teď jdu už na druhý plánovaný cisař Přirozeně už to riskovat nebudu. Prosím o ponechání anonymu, nebo smazat. Diky

• Citovat
  • Nahlásit
16603
15.10.20 17:03

@Sarinka15 Doporučuju načíst něco o porodním traumatu. A případně najít psychologa nebo dulu, kteří tě tím provedou. A dula nebo soukromá pa by tě potom mohly provést i samotným porodem.

A jinak, i kdyby sis nakonec domluvila císaře, pak bych stejně s tím traumatem pracovala. mohlo by se stát, že se ti to v nějaké životní situaci vrátí. Ony ty nezpracované věci mohou nadělat pěknou paseku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
15.10.20 17:07

Ahoj zakladatelko,
určitě CS domluvit lze. Věř, že v tom nejsi sama, trauma z porodu je velice časté, jen se o tom nemluví, informace můžeš najít zde:
https://porodnitrauma.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
15.10.20 19:52

Děkuju všem za reakce. K psychologovi jsem chodila asi třičtvrtě roku po porodu, nepomohlo to-nebo takhle, dostal mě z těch příšerných stavů, ale ten strach a nepříjemný pocit při slově porod mě doprovází stále. A jsem přesvědčena (bohužel) že zvládnu jen císaře. Psychicky bych se v těhu složila. :(..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
15.10.20 20:03

Já myslím, že císař je dobrá volba pro tebe. Byla by škoda se vzdát druhého dítěte,,,jen´´ kvůli porodu. Rodit vaginálně nemusíš, normální lékaři ti musí vyjít vstříc. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
16.10.20 06:32

Moc děkuju:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu