Trhání zubu moudrosti v těhotenství + antibiotika

400
18.7.18 15:50

Trhání zubu moudrosti v těhotenství + antibiotika

Ahoj. Máte někdo zkušenost s trháním zubu moudrosti v těhotenství s nasazením antibiotik? Jsem v 23. tt a zubaři se opakovaně nedaří zklidnit bolavý zub moudrosti. Je pravděpodobné, že ho bude muset vytrhnout a vzhledem k celkem závažným komplikacím, které provázely vytržení jiné osmičky před dvěma lety, bude nezbytné nasadit antibiotika. Máte s tím některá zkušenost? Mělo nasazení antibiotik nějaký zdravotní dopad na mimčo? Loni na podzim jsem v 17. tt potratila, takže jakákoliv komplikace je pro mě noční můra.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18.7.18 16:16

Atb ničemu nevadí.. Snad je lepší mít pár dní antibiotika než bolavy zub 8o Navíc v tomto týdnu už nemají nejspíš žádný dopad, nejhorší jsou v 1.trimestru

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5415
18.7.18 17:11

@Mysina me vyrezavali osmicku z kosti, mela jsem ten zub polozeny uplne v kosti az vepredu pod 4a 5. Byla jsem v 7tt a mela jsem nasazeny ospamox, dokonce v dvojite davce. Docent v olomouci ve stomchir centru me ujistoval, ze bez toho zanet zcela jiste nelze zvladnout a ze samotny velky zanet dite ohrozuje vic. Nyni jsem 21tt a vse :palec: Drzim palce, at mas brzy klid.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3251
18.7.18 19:53

noo,taky mě to čeká,dr.mě v květnu řekl,že mám osmičku na vytržení,a že by to nechal na podzim,až nebudou vedra,ale jsem z toho ted hotová,nečekaně rychle jsem otěhotněla,končím 8tt a budem teda trhat v září i s prckem v břichu.zatím mě nic nebolí,a děsně ráda bych se vyhla atb.to je dvaj po trhání osmočky vždycky?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
442
18.7.18 21:13

Tak atb jsem měla v 20.týdnu při nějakém úporném kašlavém bacilu a v pohodě. V druhém trimestru jsou atb vcelku bezpečná, doktor ví jaká může napsat, nebála bych se toho. Zub moudrosti mi trhaly v 18.týdnu, ale obešlo se to bez atb, vlastně se to uplně obešlo bez komplikací, jestli mě snad 3.den drobet zabolelo? Asi jsem měla víc štěstí než rozumu, u ostatních osmiček jsem si dost užila :zed: Jen mi to prý nemohli moc umrtvit, ale teda fakt v pohodě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
442
18.7.18 21:19
@mattule píše:
noo,taky mě to čeká,dr.mě v květnu řekl,že mám osmičku na vytržení,a že by to nechal na podzim,až nebudou vedra,ale jsem z toho ted hotová,nečekaně rychle jsem otěhotněla,končím 8tt a budem teda trhat v září i s prckem v břichu.zatím mě nic nebolí,a děsně ráda bych se vyhla atb.to je dvaj po trhání osmočky vždycky?

Vždycky ne, jen pokud byl nějaký větší zánět, případně se předpokládá že by se infekce mohla objevit. Třeba u vrchních zubů jsem měla díru do nosu, laicky řečeno, zašívaly mi to a pokryly atb a je fakt že jsem měla pár dní teplotu. Nebo u nějakých komplikovanějších zákroků, úprava kosti, vysekávání z kosti, šití..
Pokud je zub naprosto bez problémů vytržen a není předpoklad nějaké infekce, tak se nedávají. ale třeba mě nějaká zubařka opraví. Mám všechny osmičky venku a zubařka mi to takto vysvětlovala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3251
18.7.18 22:49

@joli31 děkuji.. no já z toho mm hrůzu.všichni mi říkaj,že jsem hysterka,když mám za sebou dva porody,ale můj problém je,že snášim velmi dobře bolest,ale nesmí u toho do mě nikdo píchat a řezat

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
442
19.7.18 00:03

a já nesnáším bolest, bojím se injekcí, omdlívám a ještě mám fobii ze zubařů:D a přesto mám všechny 4 osmičky venku. dvě víceméně nutně (Ale ještě ne akutně) a 2 dobrovolně. Říkala jsem si, jaký jsem vzor pro dti, když taky hysterčím kvůli zubům..a naučila jsem se jednu věc. když se něčeho bojím, jdu do toho co nejdřív. Mín se stresuju a beru to tak, že je to věc nutná a čím dřív za sebou, tím méně stresů. když člověk něchá něco dojít daleko, je to pak mnohem horší a ještě víc se nervuje.
hlavně nemyslet na to, co se děje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3251
23.7.18 00:19

@joli31 díky,obj.se hned na září… i tak už šílim

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
442
23.7.18 20:54

@mattule V těch vedrech je to nepříjemné , předloni mi akutně trhali zub v červenci a nic moc teda :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3251
23.7.18 23:02

@joli31 mě právě zubř řekl,že to necháme až přestanou vedra

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
400
24.7.18 19:51

Tak jsem nakonec v pátek skončila s rozsáhlým zánětem u zubaře a osmička šla ven. Mám nasazená antibiotika a naštěstí bez komplikací.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.