Reklama

Trizomie 18 chromozomu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Didlinka33
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 01.03.18 15:59
Trizomie 18 chromozomu

Ahoj,
Včera jsem byla na screeningu ve 13 týdnu..Ultrazvuk vyšel v pořádku, ale podle krve mi bylo zjištěno, že mám zvýšené riziko trizomie 18 chromozomu 1:450..Byla jsem poslána na kardiologii, kde mi řekli že vypadá vše v pořádku..
Doktor řekl že nemám být smutná, že to vyšlo i dalším třem maminkám přede mnou, jedné dokonce 1:70, ale na další screening jdu až v 16. týdnu a mám strašný strach, je to až za tři týdny a jsem z toho na prášky už teď :(

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5384 příspěvků 01.03.18 16:06

@Didlinka33 Neboj, kamarádka měla 1:80 a dítko je v pořádku. Může to být i třeba jen tím, že jsi starší.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15592 příspěvků 01.03.18 16:08

Spíš bych veřila ultrazvuku, krevní testy často selhávají. Znám maminku, co tuto (nebo velmi podobnou) chromozomální poruchu zkutečně měla - její plod - a nález na ultrazvuku byl jednoznačný, byly vidět deformace plodu. A dítě, které potratila, skutečně mělo sérii VVV.

P4ja
Kelišová 5384 příspěvků 01.03.18 16:12

@pe-terka Tak tak. Jsou nastavené hodně doširoka, aby zachytily skoro všechno a pořád to je tabulková hodnota, kde velkou roli hraje věk.
Pokud je utz v pořádku, tak je to hlavní.

bludice
Nováček 7 příspěvků 4 inzeráty 01.03.18 16:22

Není to tak, že krevní testy selhávají, mohou jen naznačit zvýšené riziko - výsledek 1:450 znamená, že jedno děťátko ze 451 se stejnými hodnotami bude postižené a 450 jich bude v pořádku. A jak píše pe-terka, ve 13. tt by už určitě bylo možné případné postižení pozorovat i na ultrazvuku. Myslím, že můžeš být klidná.

Didlinka33
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 01.03.18 16:23

Děkuji, snad máte pravdu..dr říkal že na dalším screeningu už bude určo všechno v pořádku, ale to čekání je hrozné, je to strašně dlouhá doba

P4ja
Kelišová 5384 příspěvků 01.03.18 16:26

@Didlinka33 Určitě. Zkus se hodit do klidu. Nijak to neovlivníš, tak spíš aby bylo miminko v pohodě a necítilo z tebe stres. :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama