Trouba vyhazuje pojistky

Anonymní
18.2.21 17:36

Trouba vyhazuje pojistky

Ahojky.
Jsem v najemnim byte, teprve necely mesic. Poprve jsem se chystala péct v troubě a vyhodila mi pojistky. Chvilku bezela, nahrala a pak je vyhodila. Nahoda to nebyla, zkusila jsem to znovu. Zasuvkou to neni, normalne funguje na jiny spotrebic.
Co to muze byt? Je to zalezitost pronajimatele i kdyz jsem to zjistila az ted? bojim se, aby nechtel troubu zaplatit, jsem hloupa, ze jsem to neozkousela poradne. 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8451
18.2.21 17:41

Pravděpodobně bude rozbitá trouba. Reste to s pronajímatelem, jestli je to jeho majetek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
18.2.21 17:51

Resila bych to s pronajimatelem-bud je vadny jistic, nebo trouba, nebo mas treba na tom okruhu, co je zapojena trouba zapnute jeste neco (varnou konvici, sporak, lednicku, pracku) a ten jistic to proste neudrzi… Nemela jsi nahodou zaple jeste neco? Jinak vetsi opravy nez tusim 500 hradi pronajimatel (mela bys to mit napsane v najemni smlouve).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
18.2.21 18:00

Kolik ampér má jistič je to na něm napsané ;) pokud je lehce přetížen výpadne po nějaké době tepelná ochrana jističe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
18.2.21 18:03

Je tedy samozřejmě lepší trouba na 3faze ale při té jedné to chce min 16 A jistič.
Zkus to třeba jen na samotný horní či dolní ohřev pokud nevypadne je tam špatná dimenzace jističe.
Staré byty většinou měli zásuvky na 10A

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9269
18.2.21 18:17
@Anonymní píše:
Ahojky.
Jsem v najemnim byte, teprve necely mesic. Poprve jsem se chystala péct v troubě a vyhodila mi pojistky. Chvilku bezela, nahrala a pak je vyhodila. Nahoda to nebyla, zkusila jsem to znovu. Zasuvkou to neni, normalne funguje na jiny spotrebic.
Co to muze byt? Je to zalezitost pronajimatele i kdyz jsem to zjistila az ted? bojim se, aby nechtel troubu zaplatit, jsem hloupa, ze jsem to neozkousela poradne. 8o

Na jaký jiný spotřebič? Jestli na lux a nevyhodí pojistky, tak to bude nejspíš troubou. Pokud to není tak, že pečeš v troubě, zapneš varnou konev, která je na stejný jistič a to vyhodí pojistky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 18:32

@meduzza musím měnit zasuvku, je tam jedna a susička běží.

• Citovat
  • Nahlásit
6228
18.2.21 18:35

Obykle by trouba mohla mít samostatný jistič. Ale kdo ví, jak je to zapojené. Zkusit pustit troubu „na co nejméně“- ohřev jen zdola a třeba jen na 130°C. Pokud by to vydrželo, zkusit nastavit třeba 180°C. Sudený jistič vydrží, ale po určité době a vyšší zátěži se ohřeje a vypne. Může být starý, vadný, nebo slabý.
Pokud by na ten jistič bylo napojeno více zásuvek (při vypadnutí nejde něco dalšího), tak při použití trouby nepoužívat nic jiného. Rychlovarka, mikrovlnka- to jsou velké odběry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 18:39

Je na 16A a na te same zasuvce a jistici nic nebezelo, na jinem pracka zrovna prala.
Ale vyhodilo to hl. jistic v byte, ne jen tu troubu. A taky to vyhodilo i kdyz bylo vse vypnute.

Ale zitra ma prijit, uz jsem mu napsala, ale dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
590
18.2.21 18:57

Ahoj, hele my kdyz jsme rekonstruovali kuchyň, tak jsme dělali speciálně zásuvky na každý spotřebič zvlášť. vypadalo to jak bludiště ty kabely.. hrozný. Ale má to své opodstatnění, každá má svůj jistič, tudíž se nestane, tento problém, aby to vyhazovalo pojistky všude, ty spotřebiče jsou dneska na jednu zásuvku popřípadě s rozdvojkou strašně silné, pak to vyhazuje, jestli máš jiný spotřebič ve stejné zásuvce (myšleno). Nebo je prostě vadná trouba, pokud je sama v zásuvce, hodně to dělá konvice..každopádně, řešila bych to za včasu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
18.2.21 20:45
@Anonymní píše:
Je na 16A a na te same zasuvce a jistici nic nebezelo, na jinem pracka zrovna prala.
Ale vyhodilo to hl. jistic v byte, ne jen tu troubu. A taky to vyhodilo i kdyz bylo vse vypnute.Ale zitra ma prijit, uz jsem mu napsala, ale dekuji.

Tak pračka si klidně vezme 2,5 kW a ktomu 2 kW trouba a 16 jistič to nedá pokud je to samozřejmě na jedné fázi.
Nevím odkud jsi a co je na tom anonymní 😁 ale pokud z okolí Plzně tak když bych to měl při cestě tak to můžu překontrolovat ;) a nic by tě to nestálo kromě materiálu když by to byla jenom drobnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
18.2.21 21:16

Nám to dělá trouba taky občas. Máme být po rekonstrukci, půl roku stará elektroinstalace, trouba taky nová, jistič má každý spotřebič svůj. A stejně :cert:. Nevyhazuje teda svůj jistič, ale proudový chránič. Nedělá to furt, ale třeba jednou za měsíc, za to třeba třikrát po sobě. Typicky, když jedou dva spotřebiče, ale klidně i když pustím jen ji. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
19.2.21 08:21

@Kolicek95 tak chránič by neměla vyhazovat vůbec ;)
Za mě tam bude něco v nepořádku. Že je to nové neznamená že někde po cestě není nějaká bota ;)
Ten chránič porovnává průchod energie fázi a pracovní nulou. V ideálním případě by měl být proud =0 pokud někam uteče těch cca 30 mA tak vypne ( třeba do země, člověka či ochranného vodiče)
Většinou máš třeba hl jistič 25 A a chránič 40A / 30mA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
19.2.21 09:16
@JiříkMazlík píše:
@Kolicek95 tak chránič by neměla vyhazovat vůbec ;)
Za mě tam bude něco v nepořádku. Že je to nové neznamená že někde po cestě není nějaká bota ;)
Ten chránič porovnává průchod energie fázi a pracovní nulou. V ideálním případě by měl být proud =0 pokud někam uteče těch cca 30 mA tak vypne ( třeba do země, člověka či ochranného vodiče)
Většinou máš třeba hl jistič 25 A a chránič 40A / 30mA.

To mi je jasný, že je někde nějaký průšvih :roll:. Ten elektrikář byl prostě trouba, po jeho odchodu a revizí jsme zjistili, že nefunguje půl obýváku a sousedce dole nešla televize. Se bojím, abychom tu nevyhořeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
19.2.21 11:41

@Kolicek95 bohužel tyhle sporadické závady jsou často problém nikdy se neobjeví když ji hledáš :lol:
No tak to moc elektrikář nebyl 😏 doufám že byl alespoň levnej když už práce stála za starou bačkoru.
Smím se zeptat z které končiny ČR jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat