Tvrdá voda - odlučovač vodního kamene

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 04.01.10 19:08
Tvrdá voda - odlučovač vodního kamene

Ahoj lidi,
tak jsem pořád nemohla pochopit, proč si někdo kupuje takové ty konvice na odstraňování vodního kamene a už to vím i na mne došlo :mrgreen: V novém domečku nám teče super tvrdá voda :-( Konvici můžu čistit po 3 dnech :twisted: Mně tedy chutná voda z kohoutku i tak, ale přeci jen na pračku, myčku, koupelnu, bojler a topení to dobrý vliv mít nebude a filtrační konvice to jaksi nespasí :cry:
Máte někdo zkušenost s odlučovačem vodního kamene?
Na netu jsem našla tohle http://www.upravenavoda.cz/ovk3.html
ale nevím jak to funguje a jestli to není něco jako „odlučovač jaderných elektronů z Temelína“ :lol: :nevim: Máte to někdo? Budu ráda za každou zkušenost.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 04.01.10 19:13

A nechceš zkusit filtrovací konvice typu BRITA?

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 04.01.10 19:53

gina: nevim..me se to moc nechce zdat…kolik za to chcou??…taky bych neco takovyho brala..mame ve studni desne tvrdou vodu..ale proste jsme s tim smireni a do vseho (spotrebice) se kupuji zmekcovace..a bojler se musi nechavat cistit co dva nebo tri roky. jednou jsme s tim napustili bazen a uz nikdy nesel slozit pac se stal kamennym :-)…jestli to koupis a bude to fungovat tak dej vedet…moc by me to zajimalo.

jeanine: to by asi na vodu do bojleru moc nepomohlo :wink:

liška
Echt Kelišová 7559 příspěvků 04.01.10 19:58

Ahoj něco podobného nám doporučoval náš opravář pračky a myčky, bo máme taky tvrdou vodu. Nevím, jestli je to ono, ale doporučoval něco jako magnet, který se dá na trubku, co jde ze studny nebo tam někam :oops: a rozbíjí tu tvrdost. Nemluvil o elektřině, jen o magnetu. Hodně to chválil, říkal, že tomu nevěřil, ale že hodně lidí to má, i on a jsou spokojení. Cena kolem 3000, počítá se množství spotřebované vody nebo počet lidí v domácnosti a podle toho se vybere ten magnet. My do toho chceme jít, ale až se trochu finančně schabráme. :mavam:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 04.01.10 19:58

Gino, většinou tyto stroječky pracují na principu tzv. záměny iontů. Každý minerál obsažený ve vodě se skládá z kationtů a aniontů. Kationty, což jsou ionty kovových prvků, se můžou účastnit tzv. podvojné nebo vícenásobné záměny. Konkrétně ve tvrdé vodě se ionty vápníku většinou nahrazují ionty sodíku. To zanmená že s uhličitanu vápenatého (vápence) se stává uhličitan sodný (tzv. nepravá soda). Znamená to ale, že ten sodík tam musí být doávaný většinou v nějaké výměnné kartuši a po čase se ta kartuš musí minimálně zkontrolovat. Jiný princip třeba spočívá v tom, že „elektrostaticky“ (nevím jak se to přesně jmenuje) jsou ionty vápníku přinuceny, aby se usazovaly okolo nějaké elektrody, no a ta elektroda se po čase mění i s tím vodním kamenem.
Než budeš něco kupovat, napřed se podrobně vyptej, na jakém principu to vlastně fachčí.
Mimochodem, pračka - já mám ZANUSSI s horním plněním, nejlevnější, co jsem sehnal (necelých 7000 Kč). Smířil jsem se s tím, že po pěti letech bych se měl poohlížet po nové (koupil jsem ji v září).Na myčku jsem rezignoval a tím pádem nemusím tvrdost vody řešit…

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 04.01.10 20:09

No projel jsem si ty internetové stránky a jsem na rozpacích. Tohle možná funguje a možná to funguje jenom někdy. Nevím, nevím… Chce to vyzkoušet.

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 04.01.10 20:31

No právě, taky jsem na rozpacích.
Kdyby to fungovalo, tak ta cena by byla super, věřím, že za dva roky by to bylo zpátky už jen za prací prášek nebo za čištění koupelny od vodního kamene, ale nerada bych naletěla.
Nejraději bych ten centrální vehement a ne šroubovat cosi před každý spotřebič. Ono i ve sprše je ten kámen hodně znát. To abych to leštila po každém osprchování :twisted:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 04.01.10 20:33

Filtrujeme vodu na každý vaření a pečení a pití a musím říct, že se to vrátí už jen v ceně balených vod. Myjeme se tedy ve vodě neupravený.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 04.01.10 20:46

Ještě mě napadá - v průmyslu se dělá rozdíl mezi demineralizací vody (tzv. demi voda) a odželezněním, což znamená, že vápenec tam zůstává, voda má mírně zásaditou reakci, jen nepůsobí jako startér koroze (díky absenci železa).
A ještě jsem slyšel o vodních filtrech DIONELA (pěkně drahé a prodávají se prý takovým způsobem jako hrnce ZEPTER). Ale to jsou individuální filtry a to je asi to, co nechceš…

Alík
Echt Kelišová 7866 příspěvků 04.01.10 20:51

Holky s tim magnetem na trubky, manžel řiká že se sice kámen v těch trubkách neusadí, ale usadí se to pak v prvnim kovovym předmětu, takže v kastrolu, rychlovarce atd. My to nejdřív chtěli taky, ale pak co sme se dozvěděli tohle… :roll:

Na pití sme koupili Aquabar, a zbytek řešíme. Protože ty spotřebiče půjdou za chvíli do kopru :zed:

Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 04.01.10 22:17

My to taky resili a poridili jsme centralni zmekcovac vody Ecowater. Je napojeny primo na privod vody, takze nezanasi trubky a spotrebice.

Je to tohle:
http://www.aquaclear.cz/

A funguje to skvele.

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 04.01.10 22:44

Hanko, tohle fakt vypadá docela seriózně. Jakpak je to s cenou? Nikde na netu nemůžu najít ceník :-(

Katule 187
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 04.01.10 22:53

Ahojda lidičky, magnet jsme si pořídili, ale jeho efekt na tvrdost vody je veškerý žádný.. akorát vyhozený peníze :evil: Možná má šanci fungovat tam, kde voda není až tak moc tvrdá, ale jakmile je to okolo nebo přes 20 německých stupňů tvrdosti, tak je to bez šance… Vodní kámen máme všude, konvici vyvářím podle potřeby, do myčky dávám tablety a zatím to zvládá a pračku nechávám vlastnímu osudu -do vyvářky přisypávám „Žabku“- změkčovadlo (asi stejnak brzy odejde :-( ). Žehličku jsem „vypářila“ kyselinou citronovou (ocet se mi zdál nevhodnej :lol: ) a od tý doby do ní leju jen destilku, ikdyž v návodu to výrobce výslovně zakazuje. Anti-calc tyčinku bych ale musela čistit po 10ti minutách, takže na to nemám morál a navíc si myslím, že je to jen reklamní trik. Řekla bych, že cokoliv jinýho než domácí úpravna vody (třeba na principu katexu) je téměř bez efektu.. :cry:

Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 04.01.10 23:02
Gina108 píše:
Hanko, tohle fakt vypadá docela seriózně. Jakpak je to s cenou? Nikde na netu nemůžu najít ceník :-(

no cenou ti to vypocitaji dle spotreby vody a velikosti domu, tusim ze snad minimalne 30 tisic, navratnost je cca 8 let.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 05.01.10 06:18
Žehlička

K té žehličce - zákaz lití destilky do zásobníku není reklamní trik, je tam čidlo hlídání hladiny (funguje jako bezpečnostní pojistka) a to využívá vodivosti, respektive odporu vody k tomu, aby indikovalo plný nebo prázdný zásobník. Destilka má nulovou vodivost, čili nekonečně velký elektrický odpor. Právě proto, že neobsahuje žádné rozpuštěné minerály. Je dobré do ní při míchat pár desítek kapek vody z vodovodu, pak je to v pohodě…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >