Učení se školákama

Anonymní
23.11.19 18:51

Učení se školákama

V první třídě jsme neměli žádné knížky domu, učitelka nechtěla, abychom do výuky zasahovali. Jenže teď je problém v tom, že knížky už jim začali postupně dávat a já zírám, co všechno se učí. No a o co jde. Dále mají jen pár úkolů, občas matematiku a psaní. Nic víc. No a jde mi o to, že mému dítěto to zase tak moc nejde. V matematice dělá pořád chyby. V psaní taky. No a co se týká pravopisu, tak taky. Snaží se, ale nestačí to. Takže z toho vyplývá učit se doma. Jak moc se učíte? Jak často, jak dlouho, co? Každý den čteme, ještě máme další povinnosti kvůli zdravotnímu stavu, s druhým dítětem musím cvičit logopedii a nějaké další věci. Bohužel jezdíme docela pozdě domu. Jak to všechno stíháte??? Přijdu domu, uchystám rychle nějaké jídlo a jdeme na povinnosti. Jsem strašná matka. O víkendu doháním to, co přes týden nestihnu. No a do toho teď je tolik věcí, že třeba příští týden ani jeden den v týdnu nebudeme doma brzo. Dva dny mají děti vystoupení, takže opravdu přijedeme až večer. Tatínek mi s ničím nepomůže - bývá doma až pozdě a jen jeden den o víkendu. Když to píšu, tak si připadám ještě horší. Obdivuji všechny ženy, jak vše zvládají.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22624
23.11.19 19:04

Naštěstí mám fungujícího manžela, takže chystání večeře a následný úklid po ní je jeho starost. Já zatím s dětma cvičím logo a vojtovku. Úkoly dělá se synem ten co má čas, stejně tak čtení. Učit se ho snažíme hrou, takže hrajeme deskovky, stromy se učíme na procházce atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
23.11.19 19:08

Ahoj mám také prvňáčka a je to mazec!
K věci: učíme se denně nad rámec úkolů a oprav v sešitech.
Denně mají úkoly: číst, psát..sem tam příklady, obden mi nosí " testy " jako jsou desetiminutovky a pětiminutovky.
Od září jsme nevydechli. Musíme makat. Jedeme i o víkendu, protože v týdnu nemáme šanci. Napříklaf sčítání a odčítání můj syn pochopil až po 2 měsících.
Dokonce donesl už i 3 je slabší a proto my nemůžeme vydechnout.
Ještě vše do toho musí učit básničku ( týdne ), pak další básničku kterou se musí učit 1× za měsíc třeba o 3 slokách a dokonce dostanou občas úkol se naučit i písničku do hudební výchovy.
Syn po 4 měsících školy musí číst věty, slova, počítat do 7 -,+,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
23.11.19 19:10

Se to nějak neposlalo celé :cert: do toho řetězce s příklady, diktáty slabit v písance jedou slova…
Jo a mám ještě 4 letého kluka a 7 měsíční dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
23.11.19 19:12

Když jsme měli jen dvě děti tak jsme se střídali. Jeden dělal úkoly druhy vařil atd. Tak ono číst ti muže i u vaření ne? Dat do pračky je otázka chvíle. Pokud mas myčku tak není co řešit. Logoedie jde taky procvičovat za provozu. Pokud víš ze zítra přijdete až vecer navar na dva dny dopředu. Je to o organizaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18647
23.11.19 19:14

Zatim se s prvnakem nic moc ucit nemusime. Ale logo jsme treba cvicili cestou ze skolky, pri cekani na autobus, ve vane apod. Stejne vic jak 3-5 min nespolupracoval.
Tudle jsme cetli ve vlaku cestou na vylet. Pocitat jde taky za pochodu, cist lze bilbordy, nazvy obchodu… Cestou autem nebo na prochazce hrajeme slovni fotbal nebo Uhadni zvire, rostlinu, ovoce/zeleninu.
Nenapada me, co jineho by druhak krome psani musel procvicovat, aby u toho bylo nutne sedet na zadku u stolu.
Pominu teda dite, co se neumi soustredit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
23.11.19 19:18
@Jannys píše:
Ahoj mám také prvňáčka a je to mazec!
K věci: učíme se denně nad rámec úkolů a oprav v sešitech.
Denně mají úkoly: číst, psát..sem tam příklady, obden mi nosí " testy " jako jsou desetiminutovky a pětiminutovky.
Od září jsme nevydechli. Musíme makat. Jedeme i o víkendu, protože v týdnu nemáme šanci. Napříklaf sčítání a odčítání můj syn pochopil až po 2 měsících.
Dokonce donesl už i 3 je slabší a proto my nemůžeme vydechnout.
Ještě vše do toho musí učit básničku ( týdne ), pak další básničku kterou se musí učit 1× za měsíc třeba o 3 slokách a dokonce dostanou občas úkol se naučit i písničku do hudební výchovy.
Syn po 4 měsících školy musí číst věty, slova, počítat do 7 -,+,

Tak to je fakt mazec! Já mám štěstí, se synem jsem se učit moc nemusela. Zvládal vše tak nějak sám, až teď v osmičce trochu něco. Ještě mám malou holčičku, tak snad jí to také půjde. Přijde mi toho u vás nějak moc na první třídu. My museli v první denně číst, ale těch úkolů tedy tolik určitě nebylo. Máš zápřah tedy, uf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3222
23.11.19 19:26

@Jannys taky mám prvnaka, tříletou a 9 měsíčního.. A teda zvládá vše sám, jen vždy kontroluju výsledky, poslouchám (za provozu) jak čte :think: do toho chodime na logopedii, učí se R a Ř.. Což teda za pochodu nejde, k tomu se musí sednout a makat :mrgreen: (brnkani o jazyk lžičkou, prstem, „foukání“ atd) si nedovedu představit dělat to venku při cestě ze školy třeba :lol: naštěstí je takovej, že fakt vydrží i hodinu sedět a makat - jak logopedicky, tak s učením - úkoly apod. Baví ho to. Chyby dělá, ale jen ve škole, občas donese dvojku z matiky, že poplete čísla.. pořád mu říkám, že se tam musí soustředit a nekecat s Majdou odvedle :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48478
23.11.19 19:26

S dítětem ve druhé třídě se v podstatě neučím. Úkoly si dělá samo, pouze pokud něčemu nerozumí, řekne si a probereme to spolu. Úkol pak jen překontroluju a pokud je někde něco špatně, nechám najít chybu a opravit.
Naštěstí mé dítě je ohromný čtenář a samo od sebe čte stohy knih plus miminku předčítá nahlas. Taky samo od sebe hodně a rádo píše. Pravopis zatím žádný pořádně neberou, tak spíš sama koriguju jeho texty v rámci jeho možností pochopení (nešrotím vyjmenovaná slova, ale h, ch, k,r, d,t, n by zvládnout mohlo.
S počtama je to občas slabší, tak když někde něco nejde, dávám desítku-dvacítku příkladů k procvičení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.19 19:31
@-Sára píše:
Když jsme měli jen dvě děti tak jsme se střídali. Jeden dělal úkoly druhy vařil atd. Tak ono číst ti muže i u vaření ne? Dat do pračky je otázka chvíle. Pokud mas myčku tak není co řešit. Logoedie jde taky procvičovat za provozu. Pokud víš ze zítra přijdete až vecer navar na dva dny dopředu. Je to o organizaci.

Mladší má problém s logopedií - a nechce cvičit. Takže máme cvičení, u kterého musím opravdu sedět a koukat do knížky nebo dělat různá cvičení - nelze u toho vařit. Když vezmu jen povinnosti, co musíme dělat a budeme každé věnovat jen 15 minut, tak je to na hodinu a půl každý den. Do toho jsou ty úkoly. Mladší dítě je dost živé a hlučné, takže je problém všechno zvládnout. Tak tento týden jsme přišli jednou kolem 19. h., jednou ve 20 h. Ono je všechno otázkou chvíle, ale když se to nasčítá, tak to zabere víc času. Nejdříve vlastně jezdíme kolem 17. h. Málokdy se stane, že dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.11.19 19:32
@Svistice píše:
Zatim se s prvnakem nic moc ucit nemusime. Ale logo jsme treba cvicili cestou ze skolky, pri cekani na autobus, ve vane apod. Stejne vic jak 3-5 min nespolupracoval.
Tudle jsme cetli ve vlaku cestou na vylet. Pocitat jde taky za pochodu, cist lze bilbordy, nazvy obchodu… Cestou autem nebo na prochazce hrajeme slovni fotbal nebo Uhadni zvire, rostlinu, ovoce/zeleninu.
Nenapada me, co jineho by druhak krome psani musel procvicovat, aby u toho bylo nutne sedet na zadku u stolu.
Pominu teda dite, co se neumi soustredit.

To děláme taky, pokud teda jsme venku a zrovna neběhají. Obě děti jsou dost akční a rády v pohybu. No a já nejsem teda žádný chytrolín.

• Nahlásit
  • Citovat
3062
23.11.19 19:33

To mi prijde docela dost, ja mam doma taky prvnacka a ucime se denne cca 20-30 min, kdyby neblbnul u psani, tak i min, cisteho casu, co mu ukoly zaberou jsou cca 10-15 min. Logopedii taky cvicime, to ale delam za pochodu (i treba priklady nebo anglictinu), jak uz tu holky psaly, to mi prijde fajn. Urcite je to i o organizaci. :palec: :kytka: ;) Ale nas prvnak s ucenim problem nema, my zase bojujeme s jinyma vecma jako treba s pozornosti. :lol: :mrgreen: ;) Drzim pesti! :kytka: Jinak mam deti 6, 4 a cca 2, doufam, ze budem zvladat, i kdyz pak budu verit, ze to nejak dame. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18647
23.11.19 19:35
@Anonymní píše:
Mladší má problém s logopedií - a nechce cvičit. Takže máme cvičení, u kterého musím opravdu sedět a koukat do knížky nebo dělat různá cvičení - nelze u toho vařit. Když vezmu jen povinnosti, co musíme dělat a budeme každé věnovat jen 15 minut, tak je to na hodinu a půl každý den. Do toho jsou ty úkoly. Mladší dítě je dost živé a hlučné, takže je problém všechno zvládnout. Tak tento týden jsme přišli jednou kolem 19. h., jednou ve 20 h. Ono je všechno otázkou chvíle, ale když se to nasčítá, tak to zabere víc času. Nejdříve vlastně jezdíme kolem 17. h. Málokdy se stane, že dřív.

A co mate za ty odpoledni aktivity? Pokud by dite fakt nezvladalo, tak bych zvazila osekani krouzku.
A proste zapojit chlapa, at treba navari na dalsi den, ten jeden den o vikendu at dela neci, co ti ulehci (udela ukoly s jednim z deti, uvari, ukludi, zabavi mladsi dite).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9452
23.11.19 19:37

Jako u nás. Nestíhám nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18647
23.11.19 19:45

A ja jsem teda s ohledem na planovany synuv nastup do skoly menila zamestnani, abych byla driv doma a mohla resit krouzky a ukoly, muz si po nastupu mladsi do skoly zkracoval o chlup uvazek, aby deti nemusely na 6:45 do skolky/druziny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama