Učitelem cizího jazyka - podmínky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 21:42
Učitelem cizího jazyka - podmínky

Ahoj, prosím o radu zkušenější nebo sečtělejší.
V současné době se učitelem cizího jazyka může stát pouze člověk s ukončeným studiem pedagogiky či příslušného jazyka? Není umožněno, aby člověk s vysokoškolským titulem Bc. začal vyučovat a při zaměstnání doplnil své vzdělání o Mgr. + Pedagogické minimum?

Je to tak jak píši nebo se mýlím? Děkuji za info :mrgreen:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 21:59

V současnosti je situace taková, že je katastrofální nedostatek učitelů, hlavně na venkovských školách, takže angličtinu u nás na okrese běžne učí lidé z jazykové (takže jen státnice či certifikát Cambridge) plus samozřejmě maturita. Ovšem já v tom problém nevidím, ti lidé jsou často daleko více erudovani než kolegové, co to mělo „vystudovano“
Prosím o anonym, info z práce - jsem učitelkou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 22:04

Jak kde. V našem okresu by sis práci bez patřičného vzdělání nenašla. Ale v místech, kde není dostatek kvalifikovaných učitelů tě vezmou.

Lynette
Echt Kelišová 8728 příspěvků 22.05.19 22:19

Já musela mít magistra a dodelat pedagogické minimum. s bakalářem by mě na to minimum ani nevzali. Taky jsem měla zkušenosti s výukou 10 let a úroveň jazyka napsanou černým na bílém.

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 19417 příspěvků 22.05.19 22:40

Pokud vím, tak s Bc můžeš učit na jazykovkách, ale jen nižší úrovně :think: Na základky a sš, případně i VŠ, musíš mít příslušný jazyk vystudovaný na Mgr úrovni, zakončený státnicí :think:
Kamarádka studovala nepedagogický typ VŠ a pak se rozhodla učit němčinu, kterou už dříve studovala v rámci SŠ :think: Na úroven C1 se dostala samostudiem, též chodila na přípravy k profesionální lektorce :think: Zkouška z jazyka byla velmi náročná, navíc si musela dodělat pedagogické minimum! Ted už může učit prakticky kdekoli a nabídky se jí hrnou :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 06:04
@pe-terka píše:
Pokud vím, tak s Bc můžeš učit na jazykovkách, ale jen nižší úrovně :think: Na základky a sš, případně i VŠ, musíš mít příslušný jazyk vystudovaný na Mgr úrovni, zakončený státnicí :think:
Kamarádka studovala nepedagogický typ VŠ a pak se rozhodla učit němčinu, kterou už dříve studovala v rámci SŠ :think: Na úroven C1 se dostala samostudiem, též chodila na přípravy k profesionální lektorce :think: Zkouška z jazyka byla velmi náročná, navíc si musela dodělat pedagogické minimum! Ted už může učit prakticky kdekoli a nabídky se jí hrnou :palec:

No a odkud je ta kámoška? Jaký kraj? Tam, kde je to daleko od hranic s Německem, Rakouskem o němčinu zájem není. Minimum maturantů a učí se jen jako druhý cizí jazyk na základkách. Taky jsem si malovala, jak budu učit soukromě, jen ty, co se učit chtějí a bohužel. Jsem ráda za místo na základce, kde už jsem roky jediná němčinářka. Před reformou, kdy byla němčina rovnocenná s angličtinou, jsme tam byly tři!!! Vedla jsem i kurzy v jazykové škole, přípravy pro maturanty a teď není nic. Moravskoslezský kraj :zed:
Anonym práce, bydliště.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 07:39

Díky holky, tak nějak jsem si i myslela, že to bude. Já mám Bc. nepedagogickeho zaměření a Cambridge zkoušky. Uvolnilo se místo ve městě kousek od nás na učilišti, tak si říkám, že bych se zkusila přihlásit se závazkem dodělání Mgr a pedagogickyho minima :think:

Lynette
Echt Kelišová 8728 příspěvků 23.05.19 09:55
@Anonymní píše:
Díky holky, tak nějak jsem si i myslela, že to bude. Já mám Bc. nepedagogickeho zaměření a Cambridge zkoušky. Uvolnilo se místo ve městě kousek od nás na učilišti, tak si říkám, že bych se zkusila přihlásit se závazkem dodělání Mgr a pedagogickyho minima :think:

Přihlásit se zkus, za to nic nedáš. Zkušenosti s výukou už máš? Protože jestli ne, doporučuju začít nabízet doučování, soukromé hodiny neb kroužek angličtiny a až si osvojíš didaktické dovednosti, tak pak bych teprve do toho šla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 10:30
@Lynette píše:
Přihlásit se zkus, za to nic nedáš. Zkušenosti s výukou už máš? Protože jestli ne, doporučuju začít nabízet doučování, soukromé hodiny neb kroužek angličtiny a až si osvojíš didaktické dovednosti, tak pak bych teprve do toho šla.

Učila jsem pro jazykovou školu, docházela jsem do firem, doučovala studenty ZŠ a vedla svůj kroužek AJ pro děti v MŠ, takže nějaké zkušenosti mám. Když bych to zprůměrovala, tak cca rok a půl, dva roky praxe.

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 19417 příspěvků 23.05.19 11:25
@Anonymní píše:
No a odkud je ta kámoška? Jaký kraj? Tam, kde je to daleko od hranic s Německem, Rakouskem o němčinu zájem není. Minimum maturantů a učí se jen jako druhý cizí jazyk na základkách. Taky jsem si malovala, jak budu učit soukromě, jen ty, co se učit chtějí a bohužel. Jsem ráda za místo na základce, kde už jsem roky jediná němčinářka. Před reformou, kdy byla němčina rovnocenná s angličtinou, jsme tam byly tři!!! Vedla jsem i kurzy v jazykové škole, přípravy pro maturanty a teď není nic. Moravskoslezský kraj :zed:
Anonym práce, bydliště.

Jižní Morava, Brno :kytka: Tady je poptávka vyšší, vím ;)

Váš příspěvek
Reklama