Údržba respirátoru - vyhodit? vyčistit?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
7257
16.3.20 18:32
@Anonymní píše:
@jannina1 Dle informaci primo od vyrobce: V zamorenem prostredi (treba nemocnice) vydrzi max. jednu smenu. Pokud se nosi preventivne (MHD, nakup) lze nosit tak dlouho, dokud se pres nej nezacne spatne dychat/nezacne zapachat.

Fakt jo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
845
16.3.20 18:43
@jannina1 píše:
Kdo chodite treba na nakup s respiratorem, jak ho udrzujete? Necim ho po navratu postrikat? Nebo ho vyhazujete po jednom 15 min. nakupu? To bych nemela za par nakupu nic…

Nečetla jsem diskuzi. Jestli máš respirátor z nano vlákna, můžeš ho použít opakovaně.
 https://www.nanospace.cz/…reasafe.html

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3927
16.3.20 20:28
@bonika69 píše:
Jasně, tohle je ideální případ, kdy máš hodně respirátorů a ve zdravotnictví to ani jinak nejde.
Jinak já tu alpu mám v malém rozprašovači v kabelce, další při vstupu do baráku v garáži i s rukavicemi. Dneska jsem si desinfikovala madlo na nákupním košíku, pak volant v autě, ruce v rukavicích průběžně, popruhy tašky atd. Neříkám, že vychytám všechno.
A při příchodu domů první desinfekce rukou v rukavicích, pak sundat respirátor a uzavřít v sáčku, ten pak desinfikovat. Pak sundat jednorázové rukavice, znovu vydesinfikovat ruce a pak jít do koupelny a ruce umýt. To si myslím, že je docela bezpečný postup.

To zní rozumně a bezpečně v rámci možností, které člověk má.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7257
19.3.20 11:52

..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26747
19.3.20 12:13
@bonika69 píše:
Jasně, tohle je ideální případ, kdy máš hodně respirátorů a ve zdravotnictví to ani jinak nejde.
Jinak já tu alpu mám v malém rozprašovači v kabelce, další při vstupu do baráku v garáži i s rukavicemi. Dneska jsem si desinfikovala madlo na nákupním košíku, pak volant v autě, ruce v rukavicích průběžně, popruhy tašky atd. Neříkám, že vychytám všechno.
A při příchodu domů první desinfekce rukou v rukavicích, pak sundat respirátor a uzavřít v sáčku, ten pak desinfikovat. Pak sundat jednorázové rukavice, znovu vydesinfikovat ruce a pak jít do koupelny a ruce umýt. To si myslím, že je docela bezpečný postup.

No hate, ale… Sahas rukou na ten flakonek, ten dáš do kabelky, tam se to otře… Tohle už mi prostě přijde jako psycho. Ale dost to vysvětluje, proč jsou na tom chlapi hůř. Dala jsem mu papírek na nákup a on si ho vyfotil, takže x krát v krámu vytáhne mobil, nějaká desinfekce volantu… Já mu teď vždy mobil vezmu a desinfikuju sanytolem, to prostě má v ruce celej den a kliku když přijde. Je to prostě masakr no.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3503
19.3.20 12:18

@Šáruší @jannina1 My koupili Segre FFP3 a píší, že je na opakované použití. V příbalovém letáku uvádí, že když je respirátor označen NR, nesmí se používat víc než 8 hodin. Respirátory s označením R se mohou znovu použít, když se uchovají v dodávaném uzavřeném obalu. Nemají se používat v uzavřených místnostech bez přístupu čerstvého vzduchu (má se dobře větrat). Nemají se skladovat na slunci. Dále píší, že je před dalším použitím nutné vyčistit nosovou záklopku a vnější stranu masky vlhkým ubrouskem.
Ještě jsme ho nepoužili, byly v tu dobu dražší než jiné, ale kupovali jsme je právě proto, co o nich výrovce uvádí. A budeme se řídit tím, že dokud se nezvýší dechový odpor, budeme ho používat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11923
19.3.20 12:28

@elpiska :srdce: :srdce: ty vis, za co. A co s nim udelas? Ja do ovchodu pujdu tak maximalne jednou tydne, takze prijdu domu, dam zpet do toho pytliku, kde byl a schovam. Kdyz ho tam necham 14 dnu, tak by na nem preci nemelo nic prezit, takze za 14 dnu by mel jit vyndat a opakovane pouzit. Nebo jsem uplne mimo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20
19.3.20 12:53

Jak sterilizovat respirátor - rada odborníků ČVÚT

Dezinfekce teplem: horkou párou nebo v mikrovlnce (v případě respirátorů bez kovových částí; dle výkonu 3–5 minut; je třeba napřed navlhčit vodou například rozprašovačem; je nutné mít pod dohledem, aby nedošlo ke vzplanutí)
Dezinfekce UV zářením: kdo má UV lampu, popř. takzvané horské sluníčko, může osvítit z každé strany tři minuty
Chemická dezinfekce: použít dezinfekční prostředek na plochy (třeba ten, který vyrábí i FJFI ČVUT), nechat oschnout

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3503
19.3.20 12:54

@Šáruší Právě, to je taky moje úvaha. Asi s ním budu manipulovat venku, ale opatrně ho sundám a složím a strčím do toho sáčku. Nemyslím si, že by měl být vlhký. A ty viry na něm musí zdechnout za pár dnů. Do obchodu nepáchnu častěji než 1× za 2 týdny. Jezdím do práce, je nás tu šest a se 3 kolegy jsme domluveni, že nakupuje jeden pro ostatní.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11923
19.3.20 13:33
@elpiska píše:
@Šáruší Právě, to je taky moje úvaha. Asi s ním budu manipulovat venku, ale opatrně ho sundám a složím a strčím do toho sáčku. Nemyslím si, že by měl být vlhký. A ty viry na něm musí zdechnout za pár dnů. Do obchodu nepáchnu častěji než 1× za 2 týdny. Jezdím do práce, je nás tu šest a se 3 kolegy jsme domluveni, že nakupuje jeden pro ostatní.

mně jediný, co chybí, je pečivo. Jako jsem už echt vyšťavená, vařím i pro mámu, včera přijel otčím, tak ho mám vedle v baráku v karanténě, zrušila jsem aťas, stejně je zákaz, a udělal jsem mu tam pokoj, abych ho izolovala ( kamioňák z Německa), jenže kuchyň v aťasu nemám, takže vařím ještě i otčímovi a nosím mu jídlo a uklízím po něm. Tedy zatím neuklízím, nádobí skládá na zahradu, nechám chcípat případný virus 2 dny, pak to seberu a umyju, nic lepšího mě nenapadlo. Jak magor fakt už. Takže už nemám kapacitu na pečení domácího pečiva. Takže trochu bojuju s tím pečivem, jinak bych do krámu nemusela snad jednou za tři týdny. Přemýšlím, že koupím ještě mrazák, narvu čerstvé do mrazáku a budu to postupně tahat. Ale nikdy jsem rozmražené pečivo nejedla, tak úplně nevím, jak by to chutnalo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11399
19.3.20 16:51

@Šáruší rozmrazene pecivo chutna uplne normalne jako cerstve.Nebo muzes koupit nejake bagety na dopeceni, ale ty asi mit nebudou :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2344
19.3.20 19:59

Mám taky respirátor ffp2. Každý den na 3h použití a vydrží týden. Ale i tak ho budu používat pak dal. Chlap měl pár na práci, tak ho taky využívám. Hůř se v něm dýchá než v rousce, ale pořád asi účinnější.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3503
20.3.20 10:38
@Šáruší píše:
mně jediný, co chybí, je pečivo. Jako jsem už echt vyšťavená, vařím i pro mámu, včera přijel otčím, tak ho mám vedle v baráku v karanténě, zrušila jsem aťas, stejně je zákaz, a udělal jsem mu tam pokoj, abych ho izolovala ( kamioňák z Německa), jenže kuchyň v aťasu nemám, takže vařím ještě i otčímovi a nosím mu jídlo a uklízím po něm. Tedy zatím neuklízím, nádobí skládá na zahradu, nechám chcípat případný virus 2 dny, pak to seberu a umyju, nic lepšího mě nenapadlo. Jak magor fakt už. Takže už nemám kapacitu na pečení domácího pečiva. Takže trochu bojuju s tím pečivem, jinak bych do krámu nemusela snad jednou za tři týdny. Přemýšlím, že koupím ještě mrazák, narvu čerstvé do mrazáku a budu to postupně tahat. Ale nikdy jsem rozmražené pečivo nejedla, tak úplně nevím, jak by to chutnalo.

Jsi v hrozné situaci. :( :hug: Já bych to nádobí taky dávala do kbelíku a pak odmočila v horké vodě a normálně umyla. Mně rozmražený chleba moc nejede, ale dá se to. Koláče i rohlíky ok. Pokud máš místo v mrazáku, tak si nakrájej krajíce a šup tam s nimi. Nemáte v okolí pekárnu? Přece jen ty jejich obchůdky navštíví méně lidí. Mně už z té situace dobře hrabe, a to mám daleko méně starostí než Ty. Vydrž! :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1543
20.3.20 23:13
@KahlanAmnel píše: :roll: ale prosimtě :mrgreen:
Pokud si koupíš zásobu na 14 dní, tak jeden respirátor na 14 dní na nákup stačí a ochraníš tak sebe a ostatní.
Mouka, rýže, konzervy, olej a i sýr, trvanlivý salám, droždí, mléko atd atd atd…maso do mrazáku..když si koupí někdo 10 respirátorů a jeden použije jednou za 14 dní..ochrání se na 4-5 měsíců.
Přesypeš do nádob, maso do mrazaku, atd atd a dáš do lednicky..pak jen hygienu a je to.
Obaly stačí utírat či nastříkat desinfekčním prostředkem.

A teď si představ, že jsou lidi, kteří z objektivních důvodů nemohou „zalézt, zamknout a fertig“ :zed: Jsou lidé, kteří musí chodit do práce a zajistit základní provoz - aby bylo jídlo, elektřina, lékařská péče… Ty velký nákup fakt nevytrhne, mezi lidi musí stejně
:nevim: Není to tak jednoduché a někdo má možnosti ochrany lepší než jiný. Ale nevražit na sebe kvůli tomu je cesta do pekel…
A to říkám jako ženská na md s manželem na homeoffice, co má bavlněné roušky a i pár respirátorů. :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1615
21.3.20 06:21
@Hazentla píše:
A teď si představ, že jsou lidi, kteří z objektivních důvodů nemohou „zalézt, zamknout a fertig“ :zed: Jsou lidé, kteří musí chodit do práce a zajistit základní provoz - aby bylo jídlo, elektřina, lékařská péče… Ty velký nákup fakt nevytrhne, mezi lidi musí stejně :nevim: Není to tak jednoduché a někdo má možnosti ochrany lepší než jiný. Ale nevražit na sebe kvůli tomu je cesta do pekel…
A to říkám jako ženská na md s manželem na homeoffice, co má bavlněné roušky a i pár respirátorů. :lol:

A o čem to teď plácáš? :roll: Řešili jsme respiratory a počet při ochraně třeba nákupu..
Nikoliv že někdo musí do práce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna o očkování dětí proti chřipce

Ikona - Daniela Verdánová

MUDr. Daniela Verdánová