Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Dej jí 600,– za jeden úklid a uvidíš, za jak dlouho to stihne. My jsme měli taky pomocnici na úklid, jednou týdně. A dávali jsme 500,–. V osm přijela a v poledne byla pryč. Holky na úklid se nikdy neplatí od hodiny. Já se tady nebudu kasat jako ostatní, jak rychle bych to stihla. Třeba úklid koupelny mi fakt netrvá jen deset minut
vymalovat a uklidit bych taky za dopoledne nestihla
Ale nejlepší poměřovací systém je zaplatit prostě za úklid. Pak bude sama makat, aby měla tu sumu vydělanou za co nejméně času.
Odkud jsi ? jdu k tobě na brigádu, klidně hned!
jen pro porovnání, já mám též 150kč/hodina a uklízím ve stravovacím zařízení. Za dvě hodiny musím vynést koše, zamést vytřít kuchyň , vyluxovat rohožky, zamést před lokálem , utřít prach, zamést a vytřít cca 30m2 , umýt pánské, damské a personální WC a vytřít dlouhou chodbu + umýt výlohu , když je špinavá. A stíhám to celkem v poho. S tou tvou studentkou bych hodila vážnou řeč a kdyby nedošlo k nápravě, tak bych hledala dál. Za tyhle peníze si myslím , že nebudeš hledat dlouho…
@Ju21na píše:co???koupelnu 45 minut? Umýt vanu a umyvadlo a vytrit podlahu? To co popisuje tipuju tak na tři hodiny vic rozhodně ne.
Máme 3+1, 120 m2 a takový úklid bych taky měla téměř na celý den. Jen koupelnu mám tak na 45 minutJak se píše výše, si to zkus a uvidíš
Zasadni problem vidim v tom, ze jestli jsem to dobre pochopila, platis ji od hodiny. Nema duvod delat rychle. Mas ji platit od prace a budes videt ten fofr, za 3 hodiny bude hotova
A za to, co pises bych ji nabidla max. 5 stovek.
Máte smlouvu? Máš tam nadefinováno, co má udělat? Je fakt, že s placeným úklidem nemám zkušenosti, ale je logické, že pokud platíš hodinově, tak se zrovna dvakrát nepřetrhne, zvlášť, pokud nejsi vůbec doma. Takže hezky seznam toho, co má stihnout a za jakou cenu.
Upřímně tyhle věci, když jsem byla na MD, i když už teď nejsem a pracuju, stíhám po chvilkách v průběhu dne. Vynesu koš ráno, po práci vysaju, s hadrem v ruce chvilku běhám po bytě, vyžehlím večer u telky a šluš. Koupelnu a WC myju jednou týdně, máme velké, tak je to tak na cca 30-45 minut. Od paní na úklid bych chtěla něco hloubkovějšího než tohle pošudlání prachu.
@Netopýr1 Uz jsem ji napsala, ze ji kratim pracovni dobu na 4 hodiny. ![]()
tak já bych to měla za 3 hodiny, dělám si takhle úklid sama běžně… dej tam kameru a natoč si co tam dělá ![]()
@Anonymní píše:
@Netopýr1 Uz jsem ji napsala, ze ji kratim pracovni dobu na 4 hodiny.
A nebylo by pro klid duše i peněženky lepší jednou nechat uklidit profi uklízečku? Hned uvidíš, jestli te holka natahuje nebo ne.
Máme byt na plochu několikrát větší, i s utřením prachu všude jsem na 3 hodinách. Jeden čas jsem uklízela velikánský RD + bylo hodně žehlení, to jsem dala za 5 hodin. Za 7 hodin jsem jim k tomu i posekala zahradu 1000 m2 a vyplela nějaký ten záhon.
Kde bydlíš? Jdu k tobě hned makat
.
Tak dlouho mi netrvalo uklidit ani patrový barák, kde byly 3 koupelny, 3 dětské pokoje, ložnice a pracovna a to jsem musela mít všechno vyblejskané a i celkově vše jsem musela poklidit. Rozházené věci, ustlat, zalít kytky, umýt nádobí, pověsit prádlo, vynést koš, atd. + všude utřít prach, vytřít, vyluxovat, všechno vyleštit. Zrcadla, všechny poličky, digestoř, i vrch lednice, lustry, prostě všechno
Na byt 3+1 jsem měla max. 4 hodiny a v pohodě se to dalo stihnout. A to si majitelé potrpěli i na utírání rámů u obrázků, utření vršku dveří,…více času jsem měla, když jsem myla ještě okna, ale ani tak to nebylo ani zdaleka 8 hodin ![]()
Sice úplně nechápu, proč je potřeba uklízečka, když je ženská na MD, vždyť to nemusíš uklízet najednou, ale třeba po chvilkách, a neni to žádnej problém. Zrovnatak mýt WC a koupelnu jenom jednou týdně a čekat s tím na uklízečku, mno.....
Ale jinak mi to taky připadá dlouho. Buďto jí změň vyplácení fixní částkou za úklid, nebo tam s ní jednou zůstaň,,,,malou ať ti pohlídá třeba kamarádka nebo někdo, je-li to možné, nebo ať je tam s tebou, jak chceš, a myslím, že by byla situace jiná.
Vcera jsem uklizela cely byt 3+1 70m2 a uklizela jsem ho 4 hodiny bez zehleni - a to byl genetalbi uklid.
Bezny uklid mam behem hodky.
Asi bych se se slecnou domluvila na dany penezni odmene at za 1hodinu nebo 7 hodin a uvidis zda bude pruznejsi ![]()
8hodin mi netrvá ani velký úklid v baráku 1+4. A to dělám i takové věci, jako utírání klik, židlí… Pěkně s tebou vy.jebává. Mě vy i vadilo to, že má v popisu práce napsáno/ nebo domluveno utírání prachu a nedělá to. Nejspíš bych hledala jinde. Ale celkově, co si všímám v okolí, tak najít holku, nebo paní na úklid, která to bude dělat pořádně je velký oříšek. Drtivá většina to časem začne flákat. Přitom takový přivýdělek je myslím fajn. Pak fakt už nezbude, než si uklízet sama a neplatit za to nikoho jen tak, nebo pořídit profi firmu ![]()
Dohodnul bych se s ní na úkolové mzdě. Prostě jeden úklid obsahuje toto, a dostaneš za to tolik. Jak dlouho to trvá je tvoje věc. Pokud uklízí dobře, tak bych jinak neřešil.
@Premek_Orac píše:
Dohodnul bych se s ní na úkolové mzdě. Prostě jeden úklid obsahuje toto, a dostaneš za to tolik. Jak dlouho to trvá je tvoje věc. Pokud uklízí dobře, tak bych jinak neřešil.
No ale ona neuklizi dobře, jak jsi se jiste dočetl
Ani za ty nehorazny prachy.