Ukončení smlouvy v 8 tt

Anonymní
24.4.20 15:32

Ukončení smlouvy v 8 tt

Ahoj, omlouvám se za anonym.

Tak se mi zařadilo a našla jsem na testu //. Jsem 8 tt. Potíž je v tom, že mi koncem měsíce bude končit smlouva. Zajímá mě, co se bude dít v případě, že mi ji neprodlouzi. Mám nárok na mateřskou? Pracovala jsem 4 roky. A co delat před nástupem na MD? Zadat o podporu? Díky za rady, nevím jak to chodí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

472
24.4.20 15:33

Jít na neschopenku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
24.4.20 15:40

Myslim, ze se vejdes do ochranne lhuty (180dni), takze bys na PPM narok mit mela. Jinak po konci smlouvy jit na UP a shanet praci (nemyslim, ze se o tebe budou prat…leda bys byla neco extra, ale to by ti smlouvu nejspis prodlouzili), brat podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39130
24.4.20 16:05

Na ppm narok vznikne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.20 16:30

Holky moc děkuju, to mě trochu uklidnilo. Začnu si vše studovat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.4.20 16:30

Aby jsi mohla mít mateřskou musíš být v pracovním poměru nebo se vejít do ochranné lhůty 180 dnů před nástupem mateřské, na tu se nastupuje nejdříve 8 týdnu před termínem porodu, Ochrana lhůta může být i kratší pokud pracovní poměr byl kratší než 180 dní a pak je stejně dlouhá jak trval poslední pracovní poměr.

• Nahlásit
  • Citovat
2206
24.4.20 22:51

Pozjišťuj si, zda se vlezeš do ochranné lhůty pro získání PPM. Jinak bys musela asi zavčasu nastoupit na PN, ta by ti běžela aj po konci smlouvy. Ale znamenalo by to, že bys byla prakticky celou dobu omezena vycházkami :nevim: Další možnost je prodloužení smlouvy ve stávající práci nebo hledání dočasné nové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama