Ultrazvuk a koronavirus - panika

Anonymní
23.4.20 19:31

Ultrazvuk a koronavirus - panika

Ahoj holky, panikařím kvůli rozvolňování opatření. V květnu mám jít na 2. ultrazvuk a bojím se, co se stane, kdybych se nakazila koronavirusem. Teď jsem četla, že vláda uvolňuje opatření, to znamená, že se přítel musí vrátit do práce. Roste riziko nakažení, mám hrozný strach. Nevíte některá, co by se stalo, kdybych onemocněla v době termínu 2. ultrazvuku? Udělají mi ho i tak? Nebo se prostě vynechá a já budu trhnout, jestli je to dítě v pohodě?? Díky za reakci :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
213
23.4.20 19:33

Spíš bych se bála o zdraví plodu… Než o ultrazvuk  :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
23.4.20 19:34

Jinak nákaza trvá asi 14 dní, takže by se ultrazvuk jen posunul..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
23.4.20 19:36

Nejhorší je smrt z vyděšení, takže klid. A nějak nechápu tu otázku na ultrazvuk :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 19:39

Myslela jsem, že se to musí provést mezi 20.-22.tt, takže když onemocní v téhle době, tak už to pak nejde… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3580
23.4.20 19:39

A ja mam v kvetnu rodit a manzel se bude vracet do prace.. A co? Skakat z okna z toho nehodlam. Nechapu co resis a nejhorší je smrt z vydeseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25960
23.4.20 19:40

Nejhorsi je smrt z vydeseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20026
23.4.20 19:42

Ne, neudělají, pochopitelně. Si asi nevydela ty obleky a manévry jen při vyterech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64594
23.4.20 19:49
@Anonymní píše:
Ahoj holky, panikařím kvůli rozvolňování opatření. V květnu mám jít na 2. ultrazvuk a bojím se, co se stane, kdybych se nakazila koronavirusem. Teď jsem četla, že vláda uvolňuje opatření, to znamená, že se přítel musí vrátit do práce. Roste riziko nakažení, mám hrozný strach. Nevíte některá, co by se stalo, kdybych onemocněla v době termínu 2. ultrazvuku? Udělají mi ho i tak? Nebo se prostě vynechá a já budu trhnout, jestli je to dítě v pohodě?? Díky za reakci :zed:

Přestaň silet, ta panika je mnohem horší, než vše okolo.. Taky mě to čeká, bydlím na velkém městě. Nejsi jediná. Nejhorší je smrt z vyděšení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1390

Ježíš neblazni. Taky mám strach, ale Teda větší, že to ohrozí dítě. Ne že mi neudělají jeden ultrazvuk. Myslím si, že nejdůležitější je ten v 1. trimestru. Pokud máš vše ok tak věřím, že i ten druhý bude dobrý. Já jdu v půlce května také a tedy manžel chodí do práce celou dobu, kdybych uvažovala jako ty tak se zblaznim úplně :nevim: udržujte odstup, hygienu a noste roušky. A hlavně nepřemýšlej co by kdyby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25054
@Anonymní píše:
Myslela jsem, že se to musí provést mezi 20.-22.tt, takže když onemocní v téhle době, tak už to pak nejde… :zed:

jde to kdykoli. Jediný problém je, že toho je krajní termín, kdy je zákonem povolený umělý potrat plodu z důvodu VVV.
Jinak mě přijde, že panikaříš úplně ze všeho…Z toho, že manžel půjde do práce, z toho, že vzápětí chytneš koronáč a ještě se děsíš, že ti odmítnou provést ultrazvuk.
Ta rozvolnění určitě nebudou znamenat odstranění všech hygienických bariér. Nadále bude desinfekce v každém krámě/podniku, nadále budou všichni nosit roušky…Takže se nemusíš nervovat, pokud tvůj manžel nedělá na nějakém extra rizikovém pracovišti..Navíc v tomto stadiu už je dítě plně vyvinuté, takže virus třeba vývojovou vadu nezpůsobí. Věř, že stres a panika, kterou prožíváš, je pro miminko daleko reálnější riziko než potencionální nákaza koronou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1390
23.4.20 19:53

Navíc přece sis nemyslela, že manžel bude do září doma ne? A to pak máš pořád nějaké kontroly. 2.ultrazvuk, ogtt,3.ultrazvuk, ster na streptokoka, pásy a nakonec i ten porod s koronavirem taky asi nebude pecka. Zkrátka nehodí se to nikdy, ale co člověk nadela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34693
23.4.20 19:54
@Anonymní píše:
Myslela jsem, že se to musí provést mezi 20.-22.tt, takže když onemocní v téhle době, tak už to pak nejde… :zed:

Koronavirusem se nenakazíš. Jedině koronavirem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2427
23.4.20 19:56
@Russet píše:
Koronavirusem se nenakazíš. Jedině koronavirem.

Jde oboji. Virus i vir.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5352
23.4.20 19:58

A jiných nemocí se nebojíš? Trošku už hysterie kolem tý korony. Korona bude my nebudem. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat