Uložný priestor v podlahe auta a jeho výplň

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Paní Poníková
Nováček 2 příspěvky 03.02.18 17:10
Úložný priestor v podlahe auta a jeho výplň

Dobrý deň,
potrebovali by sme s partnerkou poradiť ohľadne výplne uložnej schránky v podlahe automobilu. V podstate hľadáme autosedačku do protismeru v rozmedzí 0-18 kg. Radi by sme niečo na isofix, no v 90% tieto sedačky majú stabilizačnú nohú a bohužiaľ kvôli schránkam v podlahe nemôžme takéto sedačky použiť. Další problém je, že auto (renault scénic II r.2005) nie je vybavené hákmi na Top Tether pas. V podstate nám ostávajú na výber sedačky, ktoré sú na klasický pas, alebo len na isofix bez nohy a Top Tetheru. Momentálne mám vybranú asi jedinú voľbu a tou je joie steadi, no nikde som na túto sedačku nenašiel žiadne testy. Ďalšie rady sú, že si máme schránku vyplniť polystyrenom, no sú to rady typu “ niekde som čítala”. Predsa len ide o bezpečnosť nášeho dieťaťa a potrebujem mať túto informáciu z nejakého dôveryhodného zdroja. Volal som aj priamo do Renaultu, no tam mi neporadili. Bol by som rád, ak by sa k tomu vyjadril aj uživatel “steeve”.

Za každú radu budem vďačný, ďakujem.

Příspěvek upraven 03.02.18 v 18:22

Reakce:
iiiv
Extra třída :D 10977 příspěvků 03.02.18 17:29

Vyměnit auto :nevim:

lecijasek
Závislačka 3908 příspěvků 03.02.18 17:35

Máme Touran a sedačku s nohou jsme měli. Vyrábí se originál výplň schránky. Stojí to hodně peněz a v podstatě je to tuhý polystyren nebo něco takového. Takže manžel uřízl na míru dřevo a tím se schránka vyplnila.

Heivka
Závislačka 3244 příspěvků 03.02.18 17:44

Tohle jsme řešili u tohodle auta u mého taťky, ta schránka je dělaná tak blbě, že i kdyby se tam dal třeba polystyren nebo dřevo, tak aby šel zavřít kryt, tak by tam byl tak 1-2cm volného prostoru. Takže jsme syna půjčujeme i s autem. Myslím, že možnosti jsou dvě, buď vyměnit auto, nebo pořídit sedačku která do něj pasuje bez dalších úprav. Ona super bezpečná sedačka špatně nainstalovaná bude asi horší než sedačka trošku jednodušší nainstalovaná správně.

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 03.02.18 18:53
@Paní Poníková píše:
Dobrý deň,
potrebovali by sme s partnerkou poradiť ohľadne výplne uložnej schránky v podlahe automobilu. V podstate hľadáme autosedačku do protismeru v rozmedzí 0-18 kg. Radi by sme niečo na isofix, no v 90% tieto sedačky majú stabilizačnú nohú a bohužiaľ kvôli schránkam v podlahe nemôžme takéto sedačky použiť. Další problém je, že auto (renault scénic II r.2005) nie je vybavené hákmi na Top Tether pas. V podstate nám ostávajú na výber sedačky, ktoré sú na klasický pas, alebo len na isofix bez nohy a Top Tetheru. Momentálne mám vybranú asi jedinú voľbu a tou je joie steadi, no nikde som na túto sedačku nenašiel žiadne testy. Ďalšie rady sú, že si máme schránku vyplniť polystyrenom, no sú to rady typu “ niekde som čítala”. Predsa len ide o bezpečnosť nášeho dieťaťa a potrebujem mať túto informáciu z nejakého dôveryhodného zdroja. Volal som aj priamo do Renaultu, no tam mi neporadili. Bol by som rád, ak by sa k tomu vyjadril aj uživatel “steeve”.

Za každú radu budem vďačný, ďakujem.

Příspěvek upraven 03.02.18 v 18:22

@steeve

lecijasek
Závislačka 3908 příspěvků 03.02.18 19:02

A ještě jsem si vzpomněla na druhé řešení. To bylo přímo v návodu k sedačce, takže je také ok. Schránku otevřít a nohu dát na dno. U nás to ale nešlo, protože noha vyšla přesně na hranu schránky… Ale u jiného auta to fungovat může.

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 05.02.18 08:22

@Paní Poníková všechny isofixové protisměrné sedačky mají podpůrnou nohu a ty nemůžete dát tam kde je schránka ( vyjímka byla třeba u VW Tourana, kde se dělá originál výplň na schránku) ale Renault nic takového nenabízí, co já vím.
Takže na zadní sedadla Scenika tu protisměrku nedáte, jedna možnost by byla dát ji na přední sedadlo, tam by měl být isofix, a úložná schránka tam není.
Další možnost je vyzkoušet novější modely sedaček podle I-Size, ty mají podpůrné nohy delší, a u některých vozidel když se správně posune sedadlo tak dají až na dno schránky, tím by se to vyřešilo, a je to třeba nový Dualfix I-Size: http://autosedacky.mimishop.cz/…-i-size-2018 nebo Besafe IZI Modular: http://autosedacky.mimishop.cz/…-i-size-2017 se základnou atd…, ale to je potřeba osobně vyzkoušet, tyto I-size sedačky se musí zkoušet.
Další možnost je pořídit sedačku bez isofixu, třeba ta zmíněná Joie Steadi:http://autosedacky.mimishop.cz/…-steadi-2016 , nebo třeba Britax First class plus: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?… tyto sedačky nepotřebují nai isofix, ani nohu ani pás TopTether, takže s nima není problém nikde. Řešení je tedy dostatek.

Paní Poníková
Nováček 2 příspěvky 05.02.18 10:46

Ďakujem Vám všetkým za odpovede.
V tomto momente sme sa rozhodli pre autosedačku Joie Steadi. Nikdy som si nemyslel, že výber detskej autosedačky bude tak náročný. Myslel som si, že práve pre rôzne auta, budú autosedačky homogenizované. A človek si len vybere podľ toho, ktorá mu vyhovuje finančne, svojou variabilitou a dizajnovo. Namiesto toho rodičia strávia dni hľadaním tej správnej, ktorá im sedí do ich vozidla. Stále sa mi nepozdáva to s tou nohou v uložnej schránke, kedže priamo v Renaulte ma od toho odrazovali, čo mi na presvedčení o možnosti tejto varianty použitia nepridáva. Predsa len ošahal som si dno tejto schránky a fakt nie je pevné, je tam ten rebrovitý plast celý obalený flysom. Takže týmto ma sklamal aj náš automobil, ktorý má byť rodinný voz, respektívne malé MPV. Očakával by som pri ňom práve väčšiu kompatibilitu s rôznými autosedačkami.

Ešte raz ďakujeme za pomoc. :potlesk:

iiiv
Extra třída :D 10977 příspěvků 05.02.18 11:10

@Paní Poníková taky si musíte uvědomit, že vaše auto už je 13 let starý a vývoj jde dopředu

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 05.02.18 11:50

@Paní Poníková přesně tak, ten model Scenik II je na trhu od roku 2003, tedy 15 let, v tu dobu se nedělaly isofixové sedačky s podpůrnou nohou, vývoj jde dopředu změnily se typy sedaček. Dnes už se výrobci dokázali dohodnout a například od roku 2016 všechny sedačky co jsou I-Size jdou automaticky do všech nových aut. Takže pokud si koupíte nové auto můžete si vybrat jakoukoliv novou sedačku a půjde tam. U staršího auta bohužel musíte hledat, ještě lépe, když zajedete do specializovaného obchodu se sedačkami, tak vám prodejce během pár minut nabídne co je do vašeho auta kompatibilní a nemusíte trávit dny hledáním.

nika.veroni
Kecalka 134 příspěvků 05.11.18 13:26
@steeve píše:
@Paní Poníková všechny isofixové protisměrné sedačky mají podpůrnou nohu a ty nemůžete dát tam kde je schránka ( vyjímka byla třeba u VW Tourana, kde se dělá originál výplň na schránku) ale Renault nic takového nenabízí, co já vím.
Takže na zadní sedadla Scenika tu protisměrku nedáte, jedna možnost by byla dát ji na přední sedadlo, tam by měl být isofix, a úložná schránka tam není.
Další možnost je vyzkoušet novější modely sedaček podle I-Size, ty mají podpůrné nohy delší, a u některých vozidel když se správně posune sedadlo tak dají až na dno schránky, tím by se to vyřešilo, a je to třeba nový Dualfix I-Size: http://autosedacky.mimishop.cz/…-i-size-2018 nebo Besafe IZI Modular: http://autosedacky.mimishop.cz/…-i-size-2017 se základnou atd…, ale to je potřeba osobně vyzkoušet, tyto I-size sedačky se musí zkoušet.
Další možnost je pořídit sedačku bez isofixu, třeba ta zmíněná Joie Steadi:http://autosedacky.mimishop.cz/…-steadi-2016 , nebo třeba Britax First class plus: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?… tyto sedačky nepotřebují nai isofix, ani nohu ani pás TopTether, takže s nima není problém nikde. Řešení je tedy dostatek.

Dobrý den, nevíte prosím, kde na webu najít výplň? Nemůžu ji vyhledat.. Navíc jsem převrátila Tourana naruby a pod zadními sedadly je oko, tak mě napdlo ten TT pás dát pod sedadlo, ale to je asi blbost....... Díky :-)

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 05.11.18 15:56

ta výplň schránky se dá pořídit u autorizovaných prodejců VW, na netu asi ne, nebo jsem ji tam ani nenašel. Kdysi jsem tady na Emimino dával i objednávkové číslo toho dílu, zkuste to pohledat, jinak je to číslo i v návodu k autu, tak to najdete v něm.
U staršího Touranu nebylo oko pro TT je až v tom novém, nevím co máte za ročník, ale pokud to není originál oko TT ( neplést si to oko s okem na uchycení sítě zavazadel.) tak tam nemůžete ten pás připevnit, nemusel by sedačku udržet.

nika.veroni
Kecalka 134 příspěvků 09.11.18 13:59
@steeve píše:
ta výplň schránky se dá pořídit u autorizovaných prodejců VW, na netu asi ne, nebo jsem ji tam ani nenašel. Kdysi jsem tady na Emimino dával i objednávkové číslo toho dílu, zkuste to pohledat, jinak je to číslo i v návodu k autu, tak to najdete v něm.
U staršího Touranu nebylo oko pro TT je až v tom novém, nevím co máte za ročník, ale pokud to není originál oko TT ( neplést si to oko s okem na uchycení sítě zavazadel.) tak tam nemůžete ten pás připevnit, nemusel by sedačku udržet.

Tak zatím jsem nebyla úspěšná. Zkouším Porsche Praha..uvidíme. Mám 2006tku

nika.veroni
Kecalka 134 příspěvků 09.11.18 14:09
@steeve píše:

Tak kdo by sháněl, tak číslo dílu je 000019720 a stojí cca 600,– Díky za pomoc :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >