Únava po nemoci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 19:07
únava po nemoci?

Ahoj, synovi je 3,5. Před 14 dny měl syndrom ruce nohy pusa. Teplota jeden večer, druhý zvýšená, pak výsev puchýřu a aftů co do týdne ustoupil. Ale od té doby jen polehává.
Teplotu, rýmu, kašel nemá :nevim:
Začala se mu loupat kůže na prstech rukou a nohou. Udělá se něco jako puchýřek a pak se to začně loupat.
Začal tedy trpět zácpou, ale to přikládám tomu, že celej den jen leží, nechce moc pít..
Ráno to vypadá tak, že se vyspí, překotí na gauč, a tam leží skoro pořád až do oběda.. pak jde spát, a po spaní se to opakuje.. hrát si hraje, ale je prostě vidět, že je unavený. Do kolektivu teď ani nikam nechodíme, tak max se psem na 20m.
Dávám imunoglukan. Může to být ještě po nemoci? Mám v plánu jít v pondělí s močí k dr a žádat krevní obraz.. Mám žádat třeba ještě i jiné vyšetření?

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65127 příspěvků 25.10.14 19:14

Přijde mi to už dlouho :think: a myslím, že moč, krev a prohlídka jsou pro první kolo OK.

vodolejka
Vesmírná mluvilka 30816 příspěvků 25.10.14 19:22

Podle me to může byt, dle mého je to virus typ herpes a unavu muze způsobit to, ze se pridruzi EB viroza.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 19:28

@j.a.n.i1 taky se mi to zdá dlouho, a hlavně se to nelepší :nevim:
akorát nevim, co je opravdu únava, a co už by mohla být lenost

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 19:29

@vodolejka co je EB viroza?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 19:34

Není to něco jiného? Synovi se to neloupalo. Loupala se spála :think:

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 25.10.14 19:38

Nepřipadá mi vhodné žádat doktora o vyšetření- to přijdeš a řekneš- udělejte krevní obraz, serologii, já nevím co ještě? Co tak to nechat na něm?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 19:39
@Anonymní píše:
Není to něco jiného? Synovi se to neloupalo. Loupala se spála :think:

tohle mělo typické příznaky.. na spálu by měl třeba horečky déle, ne? a taky se mu loupou jen prstíky, na nohou tedy víc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 19:40

@poplach tak vzhledem k tomu, že nemarodí, tak tyhle postupy neznám… někdo si o ně říká… navíc mám pár dní do porodu a nerada bych ho předávala na hlídání v takovým stavu, a nebo aby hlídání s nim muselo lítat po dr

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 25.10.14 19:47

Já nemyslela k doktorovi nejít. Ale nemám ráda pacienty, kteří mi diktují, co by chtěli ještě vyšetřit, i když to považuju za zbytečné. Prostě tam zajdi, řekni, že se ti to nezdá, a nech na doktorovi, ať dělá, co umí. Teda pokud máš kvalitního doktora. Jinak moc nechápu, proč jsi anonymní.

vodolejka
Vesmírná mluvilka 30816 příspěvků 25.10.14 19:50

EBV je vir, který způsobuje únavu. Rada se přidružuje k jiné proděláváne viroze. Můj syn mel v létě stomatitidu, mel ji týden a pak ještě 2 měsíce zvýšenou teplotu a tak 14 dni po vyléčení stomatitidy byl hodně unavený. Stomatitidu způsobil herpes vir a EBV se pridruzilo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Grossová přišla o ňadra: Lékaři jí zřejmě odeberou i dělohu a vaječníky

Šárka Grossová (39) má za sebou náročnou operaci a dost možná ji čeká další.... číst dále >