Uplynutí smlouvy na dobu určitou

Napsat příspěvek
Velikost písma:
16470
11.4.25 13:08
@j.a.n.i1 píše: Více

Jo, ale že pokud chtěli dát na urcito, tak si to pokajdili sami :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101939
11.4.25 13:17
@Dahlia0409 píše: Více

To rozhodně :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36186
11.4.25 13:25

No a co ty teda chceš? Zůstat tam nebo ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65453
11.4.25 13:25
@j.a.n.i1 píše: Více

Ale opakovaně i to, kdyby nepodepsala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101939
11.4.25 13:32
@vokishka píše: Více

Tak ja to pochopila tak, ze nechce podepisovat dodatečně jen na další rok a řeší ze by „nemela nic“, ale možná to chápu blbě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5
11.4.25 13:53

Děkuji všem za rady.

Jen ve zkratce, stávající smlouva mi skočila 07.04.2025 a se zaměstnavatelem jsme se domluvili opět na dobu určitou. Dnes je 11.04.2025 a stále nemám smlouvu ani žádnou jinou informaci. Dle zákoníku jsem vyčetla, že v tuto chvíli mám smlouvu na neurčito, ale má mě zaměstnavatel nějak upozorňovat? Co když se bude bránit tím, že jsme se předtím domluvili na dobu určitou. :zed: :nevim:

Jelikož jsem opravdu naštvaná na celý přístup a jednání, zvažovala jsem, že bych skončila. Ale nevěděla jsem si pořádně rady co a jak, proto jsem napsala příspěvek sem. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101939
11.4.25 13:57
@Simi9988 píše: Více

Na co by te mel upozornovat? Mel ti dat podepsat prodlouzeni do toho 7.4., to neudelal. Tedy bylo rozhodnutí na tobě, tim zes 8.4. rozhodla prijit, si prodlouzila smlouvu na neurcito, pokud si chtela skoncit, stacilo 8.4. neprijit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5
11.4.25 14:07
@j.a.n.i1 píše: Více

V životě jsem s takovým jednáním nesekala, takže je asi moje blbost. Děkuji za rady

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101939
11.4.25 15:00
@Simi9988 píše: Více

Nojo, chybama se člověk učí, ale příště uz te to nepřekvapí ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6381
11.4.25 16:48

Špatně nastavene procesy. U nás třeba dáváme vědět 2 měsíce předem. Chodí reminder ze systému. Musí se na to odpovědět. HR pak dostane pokyn a udělá dodatek o smlouvě neurčité a dodá manažerovi.
Pokud se manažer rozhodne spolupráci ukončit tak si spolu s HR plánuje meeting s tím člověkem.
(Tohle je teda bullshit, ale u méně oblíbených musí být HR) já mezi ně patřím.
Jinak je možnost vyžádat si dodatek už po půl roce. Což já osobně dělám, abych si lidi pojistila. A i oni z toho mají radost.
V tvém případě jsi automaticky přešla na dobu neurčitou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7748
11.4.25 23:23

To slyším poprvé, že když mám smlouvu do 7.4.,je ticho po pěšině a tak 8.přijdu radši zase, že mám automaticky smlouvu na neurčito. No ale jsem ráda, že to vím. Protože já bych buď 8.nepřišla nebo bych se bála, že mi těch X odpracovaných dní bez smlouvy popřou a nezaplatí. :think: :oops:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
193
12.4.25 05:32
@Taktinevím píše: Více

Jo, ale oni tě toho 8.4. musí nechat pracovat. Když ti 8.4. řeknou, co tady děláte, už tu nepracujete, včera smlouva skončila, jděte domů, tak automaticky smlouvu na neurčito nemáš.

Jinak, když nic neřeknou a nechají tě pracovat, tak máš automaticky smlouvu na neurčito.

Slyšíš to poprvé? Chtělo by to přečíst si zákoník práce, který by podle mě měl znát každý pracující.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7748
12.4.25 19:34
@JPMB píše: Více

Jo, fakt poprvé. Nikdy jsem v takové situaci nebyla

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat