Úřad práce a úraz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 09:00
Urad prace a uraz

Dobry den, prosim o rady ohledne toho co ted delat, predevcirem jsem na schodech uklouzla a upadla a mam podvrknute koleno, nemuzu na nohu, chodim o berlich, dostala jsem zpravu z nemocnice a za tyden kontrola. V pulce prosince mam jit k doktorovi ohledne nove prace a pak mam navstevu na urade, staci jim ma zprava z nemocnice nebo musim mit neschopenku?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64157 příspěvků 3 inzeráty 22.11.18 09:07

Nějak nechápu proč by si nemohla jít v půlce prosince na schůzku na UP?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 09:18

Tak pokad se to zlepsi tak ano ,ale o berlich se mi tam moc nechce pac ani nemam odvoz a ridit moc nemuzu.Resim jestli si nechat udelat neschopenku od doktora abych tam pripadne nemusela a poslat jim to treba mailem?

Keyllah
Extra třída :D 10226 příspěvků 22.11.18 09:26
@Anonymní píše:
Tak pokad se to zlepsi tak ano ,ale o berlich se mi tam moc nechce pac ani nemam odvoz a ridit moc nemuzu.Resim jestli si nechat udelat neschopenku od doktora abych tam pripadne nemusela a poslat jim to treba mailem?

začátkem prosince, až budeš vědět, jak na tom jsi, bych zavolala na ÚP a přímo se s paní domluvila -) nějaké potvrzení od doktora to bude chtít určitě, když se budeš omlouvat z domluvené schůzky, ale jestli přímo neschopenku, bych se domluvila přímo s ní. Ale uvidíš, jak ti za ten dva týdny bude ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64157 příspěvků 3 inzeráty 22.11.18 09:31

Tak trochu se obávám, že to, že se ti tam nechce o berlích není důvod pro to, aby ti doktor psal papír, že nemůžeš na schůzku. Pro omlouvání ze schůzek jsou malinko jiná pravidla, než pro uznání práce neschopnou, protože je spousta situací, kdy až je člověk práce neschopen, tak plnění povinností na UP schopen je. A pokud nebude vyloženě namrzlo, tak berle nejsou důvod, proč se tam člověk nemůže dostavit.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 22.11.18 09:32

Já jsem jednou na ÚP byla a byli tam lidi o berlích a na vozíku celkem běžně. Podle mě to není moc věrohodná výmluva. Napsat zprostředkovatelce, že sis před měsícem podvrtla nohu a proto nemůžeš přijít. Ale asi je to na benevolenci té konkrétní, ke které chodíš. K doktorovi se dostaneš, ale na pracák ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 09:42

Kamarádka marodi se zády, plotynky. Normálně si nechala vystavit neschopenku, tu odnesla na pracák a paní na úřadě ji řekla, že má přijít až ukončí neschopenku . Marodi už 4 měsíce, normálně se pohybuje, ale má bolesti a na úřad práce chodit nemusí. Takže bych to určitě řešila tou neschopenkou

lachtanice86
Kelišová 6926 příspěvků 22.11.18 09:45

No nevím. K dr dojít můžeš a na schůzku na úřad ne?

P4ja
Kelišová 7142 příspěvků 1 inzerát 22.11.18 09:47

Pokud budeš mít neschopenku a samozřejmě dodržovat vycházky, pak tě nikam honit nebudou. Pokud neschopenku nemáš, pak není důvod se omlouvat. Já bych zavolala paní hned a zeptala se, jak to máš řešit… V prosinci před schůzkou mně to přijde dost sprostý, když to víš už od teď.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64157 příspěvků 3 inzeráty 22.11.18 09:48

@P4ja Tak zase, za 3 týdny klidně může už chodit normálně, takže mě zas přijde zbytečný to řešit už teď.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 22.11.18 10:12

Až to bude aktuální, zavolej úřednici, která tě má na starost a uvidíš. Ono to tak horké, jak tu holky prezentují nebývá :kytka:

P4ja
Kelišová 7142 příspěvků 1 inzerát 22.11.18 13:27
@j.a.n.i1 píše:
@P4ja Tak zase, za 3 týdny klidně může už chodit normálně, takže mě zas přijde zbytečný to řešit už teď.

Tak když už teď ví, že tam nepůjde a chce se doptavat až v prosinci.? Tak by měla mít neschopenku od teď ne?

Jinak jasně, máš pravdu, v prosinci bude chodit líp. Ale když tam tak nic nechce, tak jsem jí podle toho odpověděla. :)

P4ja
Kelišová 7142 příspěvků 1 inzerát 22.11.18 13:31
@radkka píše:
Až to bude aktuální, zavolej úřednici, která tě má na starost a uvidíš. Ono to tak horké, jak tu holky prezentují nebývá :kytka:

Odpovídala jsem jí podle toho, že už teď ví, že tam nepůjde

Jinak taky bych to předem neřešila.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64157 příspěvků 3 inzeráty 22.11.18 13:39

@P4ja Ale ona jako nezamestnana neschopenku nedostane.

P4ja
Kelišová 7142 příspěvků 1 inzerát 22.11.18 14:12
@j.a.n.i1 píše:
@P4ja Ale ona jako nezamestnana neschopenku nedostane.

Dostane stejný blanket a bude to mít jako potvrzení, že je nemocná a tudíž nebude muset nikam chodit. A nikam jí nebudou posílat. Aspoň teda kamarádka to tak má a musí dodržovat vycházky, jinak by ji prej mohli z evidence vyřadit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >