Úraz dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 02:41

Uraz ditete

Ahoj maminky.
Rada bych chtela vedet jak by ste se zachovaly vy stat se vam neco podobneho.
Dcera (3) chodi do skolky kde se ji tento tyden ji stal uraz. Dcera pry spadla z kolobezky pricemz na ni nejspis jak dopadla na zem spadli jeste riditka primo tesne pod oko. Rana to asi musela mit ma to pod okem sedreny a nateklo ji to tak, ze na to oko do druhyho dne poradne nevidela nez otok splaskl. Kdyz ji manzel vyzvedaval vypadala jak kdyby ji nekdo dal pesti ( hralo ji oko uz barvami.)
Chapu, ze se to stat muze ale prekvapilo me, ze se to stalo nekdy dopoledneala pry hodne plakala ucitelka ale me neinformovala, ze se neco stalo nikdo mi nevolal takze ji tam nechali az do odpoledne a co me nejvic rozsekalo, ze po takovym urazu ji dali spat po obede. Druhy den sem ji odhlasila ( byla jsem pro jistotu u dr a rekla at je doma a zapsala si o tom zpravu) ucitelce slusme rekla, ze priste mi ma zavolat ze jsem doma a nedela mi problem si pro ni dojit. Hned jeste ten den mi volala reditelka ze mi vyplati odskodne, ze jen staci od dr zprava a me to prekvapilo o nic sem nezadala nejaky odskodny jen sem chtela po ucitelce, ze mela zavolat kdyz se neco podobneho stane. Cely tyden nad tim premyslim a nevim co si o tom mam myslet jak to mam chapat… ma nekdo podobnou zkusenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
55226
22.10.21 04:41

Školka a škola je pojištěná. Když se stane úraz, tak ty máš prostě nárok na pojistné.
Když se něco stane dětem v družině, tak někdy hned volám rodičům a někdy to sdělím taky teprve při předávání. Důležité je, že bylo sděleno, že se něco stalo. Poskytnutá základní první pomoc. Nebylo třeba volat lékařskou pomoc. Je udělaný zápis. Rodič byl informovaný. Nejspíš uč. vyhodnotila, že až při předávání dítěte, že tehdy bude podání informace stačit. Pro příště ví, že požaduješ informovat bezprostředně.

Teď měla v říjnu dcera úraz v tělocviku. My máme svoje úrazovky. Takže jsem tělocvikáři říkala, ať to vůbec neřeší, když se ptal, jestli budeme řešit pojistku se školou. Že my si to vyřešíme přes naši úrazovku pro děti. A tím jsem to s ním uzavřela. On teda volal, když se to dceři stalo, pak volal odpoledne, jestli jsme už po vyšetření v nemocnici. Zajímal se, jak to s ní vypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16270
22.10.21 05:32

No, tak nějak si myslím, že pádů dětí tam mají asi víc a hádám, že bezprostředně po úraze to nemuselo být ani moc vidět. Děti dokáží hodně plakat i z leknutí, takže to bych úplně nebrala jako měřítko úrazu. Před polednem to nemuselo být moc vidět, během spaní se mohlo vybarvovat. Potom už asi vyhodnotili, že ti to řeknou při přebírání.

Nechci se jich vyloženě zastávat, nebyla jsem u toho, netuším, jak to skutečně vypadalo nebo nevypadalo. Jen, že to mohlo vypadat jako jeden z desítek malých karambolů, kvůli kterým rodiče z práce určitě tahat nechtěli.

Malé je mi líto, ale bez pádů se děti nenaučí být opatrné. Snad bude v pořádku a nebude se koloběžky bát :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
22.10.21 06:51

A co se teda dceři stalo? Má oteklou modrinu pod okem? Je to odřené? To přece není nic akutního, život ohrozujicicho nebo vyžadujícího neodkladnou lékařskou péči… moc nechápu ani tu pojistku za toto…ale pokud jste byli u doktora, tak budiž. Učitelce tam denně spadne několik deti, některé hodně brečí i jen z odreneho kolena, jiné nebreci ani když si zlomí ruku (případ mě z dětství). Učitelka to prostě na základě zkušeností vyhodnotila, úraz evidentně zapsala, ředitelku i rodiče informovala…nevím, co víc by se po ní ještě chtělo.. kdyby holka spadla tak, že by bylo nutné ji sledovat pro podezření na otřes mozku, krvácení do mozku atp, tak věř, že by Učitelka jednala úplně jinak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17028
22.10.21 07:10
@Anonymní píše:
Ahoj maminky.
Dcera (3) chodi do skolky kde se ji tento tyden ji stal uraz. Dcera pry spadla z kolobezky pricemz na ni nejspis jak dopadla na zem spadli jeste riditka primo tesne pod oko. Rana to asi musela mit ma to pod okem sedreny a nateklo ji to tak, ze na to oko do druhyho dne poradne nevidela nez otok splaskl. Kdyz ji manzel vyzvedaval vypadala jak kdyby ji nekdo dal pesti ( hralo ji oko uz barvami.)
Chapu, ze se to stat muze ale prekvapilo me, ze se to stalo nekdy dopoledneala pry hodne plakala ucitelka ale me neinformovala, ze se neco stalo nikdo mi nevolal takze ji tam nechali az do odpoledne a co me nejvic rozsekalo, ze po takovym urazu ji dali spat po obede. Druhy den sem ji odhlasila ( byla jsem pro jistotu u dr a rekla at je doma a zapsala si o tom zpravu) ucitelce slusme rekla, ze priste mi ma zavolat ze jsem doma a nedela mi problem si pro ni dojit. Hned jeste ten den mi volala reditelka ze mi vyplati odskodne, ze jen staci od dr zprava a me to prekvapilo o nic sem nezadala nejaky odskodny jen sem chtela po ucitelce, ze mela zavolat kdyz se neco podobneho stane. Cely tyden nad tim premyslim a nevim co si o tom mam myslet jak to mam chapat… ma nekdo podobnou zkusenost?

Pojistka je v pořádku, to má zajištěné školka.

Zápis o úrazu byl a nešlo zjevně o nic vážného - modřina od řídítek koloběžky je sice určitě hodně vidět (jako pokaždé, když jde o oblast kolem očí), ale nic akutního. Nebyl žádný důvod Ti kvůli takové maličkosti ihned volat nebo ho nedávat odpočívat - dítěti přece nic nebylo, takovéhle pády jsou zcela běžné.

Učitelka jednala naprosto správně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
22.10.21 07:16

Taky myslím, že pokud nejde o nějaký vážnější úraz (což modřina pod okem, která nejdřív asi ani nebyla vidět není), tak jednali správně. Děti často pláčou, i když sebou plácnou a nic se jim nestane, na základě toho se rodič nevolá. Myslím, že učitelka jednala správně, i ty ses zachovala dobře, když jsi jí jen upozornila, že příště ať klidně volají, když jsi doma.
Mě volali ze školky jen jednou za těch cca 7 let, co tam děti chodily, a to bylo ve chvíli, kdy sen zakopl na betonu, rozsekl si ret a zarazil horní zuby do dásně.. To teda lehce plašila i pančelka :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26941
22.10.21 07:32

Odškodné proto, že školka je pojištěná. Ale pochybuju, že to bude ějaký vejvar. Je to vtipné, neb mě by teda ani nenapdlo hlásit na soukromé úrazové připojištění modřinu a „bouli“. :lol:

Dítěti se evidentně nic hrozného nestalo, taky bych neviděla důvod volat rodiče. Běžný pád. Intenzita pláče dítěte opravdu není indikátorem toho, zda volat nebo nevolat rodiče. Vím o dětech, které si zlomily ruku, rozsekly hlavu a skoro nebrečely a taky o těch, které si odřely koleno a ječely, jako by je někdo vraždil.
Zakladatelka si akorát zadělává na to, že při každém bebíčku jí příště budou volat, ať si pro dítě přijde. Protože bude za matku hysterku. Teď jí to možná nevadí, až bude v práci, tak asi nebude moct hned dojuchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5768
22.10.21 07:56
@Anonymní píše:
Ahoj maminky.

Odskodne je bezna praxe ve skolskych zarizenich, kdyz dojde k urazu ditete, jsou pojisteni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
22.10.21 08:06

Když dcera spadla z průlezky na školkové zahradě a držela si ruku, tak učitelka hned volala, ať s ní raději zajedeme na rentgen, ale že si myslí, že to zlomené nemá. A zlomené to opravdu měla. Pak se to řešilo přes pojišťovnu, dostala bolestné. Když jen spadla a měla bouli, nebo odřeniny, tak na to jen učitelka upozornila po předání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9233
22.10.21 08:12

Školky jsou běžně pojištěné pro případ úrazu dítěte, to je normální a nejde o nějaké „držhubné“ pro tebe ze strany školky, jestli jsi ten dotaz myslela takto :D Jinak podle mě normální dětský karambol, nevidím ze strany učitelek žádné pochybení, naopak je hezké, že tě ředitelka i sama informovala o odškodném, když jsi o tom sama neměla tušení. Asi to bude pár kaček, ale na nějaké malé milé bolestné pro dcerku to určitě dá :D Ať je brzo v pořádku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21891
22.10.21 08:50

No pokud by mi volali pokaždé když dítě spadne a udělá si modřinu tak vlastně do školních ústavů ani chodit nemusí, naposledy tedy volal učitel že syn si něco udělal s prstem o přestávce kdy mají k dispozici látkový míč a že to chladili a syna to bolí, chudák se omlouval že o přestávce je prostě neuhlídal no vím že syn je bebíčko takže učiteli jsem řekla že pokud se syn nezabil že to chápu že není v jeho silách to uhlídat a nemá si s tím dělat hlavu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21891
22.10.21 08:51
@Michelle_M píše: Školky jsou běžně pojištěné pro případ úrazu dítěte, to je normální a nejde o nějaké „držhubné“ pro tebe ze strany školky, jestli jsi ten dotaz myslela takto :D Jinak podle mě normální dětský karambol, nevidím ze strany učitelek žádné pochybení, naopak je hezké, že tě ředitelka i sama informovala o odškodném, když jsi o tom sama neměla tušení. Asi to bude pár kaček, ale na nějaké malé milé bolestné pro dcerku to určitě dá :D Ať je brzo v pořádku :kytka:

jo takhle ona si zakladatelka myslela že dostane úplatek protože dítě mělo strašný úraz :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55226
22.10.21 08:53
@ka2ka píše:
jo takhle ona si zakladatelka myslela že dostane úplatek protože dítě mělo strašný úraz :mrgreen:

Asi jo. Podle všeho si to myslela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9233
22.10.21 08:59
@ka2ka píše:
jo takhle ona si zakladatelka myslela že dostane úplatek protože dítě mělo strašný úraz :mrgreen:

Nevím, nechci nic zakladatelce podsouvat, ale takhle jsem si to vysvětlila, že už týden přemýšlí nad tím, proč jí ředitelka nutí peníze za úraz a co v tom asi může být za kličku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21891
22.10.21 09:18
@Kelsey píše:
Asi jo. Podle všeho si to myslela.
@Michelle_M píše:
Nevím, nechci nic zakladatelce podsouvat, ale takhle jsem si to vysvětlila, že už týden přemýšlí nad tím, proč jí ředitelka nutí peníze za úraz a co v tom asi může být za kličku :D

no mohla se rovnou zeptat jaký peníze myslí nemusela přemýšlet týden :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat