Urologie Brno

Anonymni
22.6.09 14:41

urologie Brno

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli tady má někdo zkušenosti s dětskou urologiíí Černá Pole Brno?Jedeme tam zítra s dcerou má rozšířenou ledvinovou pánvičku.Jak dlouho se čeká a jak to všechno probíhá,mám z toho docela strch.Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18639
22.6.09 16:45

Do dětské nemocnice? Mám pozitivní zkušenost s panem primářem Zerhauem. Je to odborník na svém místě. Ale co se týká obecně čekání v nemocnici na cokoli tak to si připrav hodně pevné nervy. Mám pocit že to vázne už na „recepci“, kde dáváš papíry a pak se taky nikdo rozhodně neužene aby si tam dlouho nečekala…
Konkrétně na tuto diagnozu ti ale odpovědět neumím, tak snad někdo další…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.6.09 20:29

lacenka děkuji za odpověd tak s tím čekáním mám teda radost a zvlášt s malou chvilku neposedí a máme tam být mezi 11 - 12:30 hod.,to zrovna spává,tak doufám,že nás tam nenechají dlouho čekat.Škoda,že nikdo nenapsal ohledně té diagnozy,mě by zajímalo jak to vyšetření probíhá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.7.12 00:59

Ahoj holky, omlouvám se za anonym, ale je to věc pro nás citlivá, chodí sem i lidé, kteří mě znají a já nechci, aby toto věděli. mého syna čeká pravděpodobně na podzim operace na urologii v Dětské nemocnici v Brně. V té době bude syn čerstvě dvouletý. Chtěla jsem se zeptat, zda tu některé z vás nemátě nějaké zkušenosti s pobytem na tomto oddělení. Syn má reflux - moč se mu vrací zpět do ledvin. Budou mu operovat močovody, aby vedly správně a moč se neměla tendenci vracet. Máme zatím za sebou v nemocnici pouze návštěvu ambulance, ale začala jsem si předběžně hledat informace, abych věděla, co můžeme čekat.
A teď mé dotazy - jaký jr pobyt na tomto oddělení pro dítě, jaký je pro matku. Mají společný pokoj? Byli jste nekdo na stejném či podobném typu operace? jak dlouhá byla hospitalizace a jak ji snášelo vaše dítě? A jak je vlastně zajistěno dítě po operaci v narkóze? je na JIP? Předem moc děkuju za jakékoliv informace :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
2231
12.7.12 03:14

Ahoj tak my máme hospitalizaci na urologii právě za sebu. Domů jsme přijeli v sobotu. Musím říct, že jsem to čekala horší podle toto co jsem četla na internetu :-) Pokoj pro maminku s dítětem tam mají(sestra říkala že 7) a pokud bude volno vezmou tě tam s ním. Když ne máš prostě smůlu-na noc tam být nesmíš. Jinak si musíš hledat jinou nemocnici.Tak mi to bylo sděleno. Já měla to štěstí, že jsem tam se synem mohla být. Po operaci dávají na JIP u složitějších operací. My měli zůženou moč. trubičku a dovezli mě ho rovnou na pokoj.Ale byli tam děti i co dávali na JIP.Po narkoze ho dovezli připoutanýho a v hysterickým stavu. Což jsem se teda divila, myslela jsem že bude spát, ale prý to je normální. Já ho odpoutala, uklidnila a pak už jen několik hodin spal.Syn je jeden z těch co nesnese připoutání, tak jsem mu to už nedávala a protože měl hadičku tak jsem ho musela hlídat. Když jsem šla na oběd, tak hlídali i sesry, ale já narazila na celkem dobrý. Vím, že když tam dítě nemělo vývod, tak ho nechali prostě řvát, jedné paní si tam miminko vyrvalo i kanylu. A možná proto pak raděj i hlídali, protože dostaly od dr. Kdybych tam s malým nebyla, tak je normálně v noci přivázanej, což si neumím představit -on by ani neusnul.Za mě jsem ale byla spokojená. U pokojů je společná lednička, mikrovlnka, konvice, wc, koupelna. Je tam hernička pro děti, chodí tam ve všední dny paní učitelka-mateřská školka. Na pokoji-televize, ale doporučuju si vzít nějakej nootebok s pohádkama. Tod snad vše. Kdyby tě něco napadlo napiš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.12 21:46

@Edita27
Moc děkuju za rychlou a podrobnou odpoveď :kytka: :kytka: Přesto ale ještě pár otázek mám :lol:
Jak starý je tvůj syn? A matky jak starých dětí měly pokoj s dítětem? Myslíš, že bude mít vliv, že jsme přímo z Brna?
Urologie patří pod Chirurgickou kliniku, kde je m. j. i ortopedie. JSou ty oddělení zvlášť, nebo jsou spojeny? A jak vizity? jsou na nich pouze lékaři z urologie nebo i jiných oddělení? (Jako dítě jsem se na ortopedii léčila, moc se mi tam nechce potkat známé tváře…)
Musela jsi si někam na jídlo chodit, nebo ti jej nosili do pokoje?
Chodili vám behem dne často do pokoje? (sestry, lékaři…)
Jak je to s návštěvami? Musí se čas striktně dodržovat?
Dělali mu někdy předtím i cystoskopii(vyšetření v narkóze)?
TAky jsem se chtěla, zda tvého syna operovali laparoskopicky nebo jinou metodou..
Psala jsi, že syn měl hadičku - odkud vedla?(Vůůůbec nemám přestavu - z pindíka, z bříška?)
Cévkovali jej?
Taky bych se ještě chtěla zeptat na narkózu - jak dlouho ti spinkal po zákroku a narkóze? A jaké bylo potom spaní v noci? Nebyl vyspaný?
Kdy je tam budíček a kdy je tam odpolední spánek?
A kolik dní jste vlastně museli v nemocnici strávit?
Synovi jsou dva, ale zatím má plínky a nad ránem pije mlíčko - předpokládám, že si máme vzít vlastní, že? A co pyžamko? Máme vzít svoje, popřípadě mohou být pyžamkové kalhoty?
A jak je to vlastně s pohybem dětí po oddělení? MAjí být na pokoji v postýlce popř. na pokoji s matkou nebo jsou v herničkách či i smí se volně po oddělení pohybovat?

Vím, že otázek mám plno. Bohužel nám žádný papír s instrukcemi nedali a budu ti opravdu vděčná za každé info :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:
Kdyby ti otázky přišly moc osobní a nechtěla to tu veřejně dávat. Byla bys tak zlatá a dala by jsi mi třeba info přes SZ, tak písni, napíšu ti ze svého účtu.
Ještě jednou moc děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
2231
15.7.12 10:45

Syn má 2,5 roku a na urologii jsme byli sledování pro hypospádii, tím mu zjistili že má zůženou moč. trubičku a tak jsme šli hned jak nám to řekli na meatotomii.My měli vývod z šulínka. Malý plínku má už jen na noc, ale tam jsem mu ji nechávala pořád právě kvůli tomu vývodu-aby měl šulínka chráněnýho a nebouchal se do něj. :-) Myslím že vy máte vadu co tam měla jedna holčička co tam ležela. Byli jí 4 roky. Měla vývod z bříška, kalhoty mu můžeš vzít, ale budou asi na nic. Stačí volné triko. Pokud bude mít vývod z bříška nedávala bych mu ani trenky-guma by mu tlačila přímo na ránu. A myslím že to dělají vše laparoskopicky.Ale to nevím jistě-všechno by ti měl říct a popsat dr.My přece jen měli něco jinýho. Jen ti chci poradit-nestyd se za to.Je to nosmální věc, rozhodně malému nedávej najevo že je jinačí. Prostě to ber jaký je a hlavně dá se to spravit a brzo to spravené budete mít. Na pokojích pro maminky jsme byli zřejmě nejstarší-vlastně tam byl ještě chlapeček starší s maminkou, ale to byl z jiného oddělení kde zrovna neměli místo, tak tam se to bere jinak.
Jestli jsi z Brna nebo ne to je jedno. Možná u mimobrněnských se na to dívají trošku jinak aby nemuseli dojíždět, ale když mají místo tak tě prostě vezmou s malým, když nemají místo nevezmou tě aji kdyby mu byl jen půl rok a byla z Prahy-můžeš jít na ubytovnu na noc. Přes den tam můžeš být dokud večer neusne a ráno hned přijít, ale na noc tam být nesmíš. Na jídlo se chodí do zaměstnanecké jídelny která je v jiné budově. Nedovezou ti to na pokoj, takže se musí bud poprosit sestra nebo až usne. Snídaně od 7-8 hod. Obědy od 12-myslím 14 hod.Ted nevím. O víkendu od 11-12 hod. Večeře ti dají sebou při obědě. Ale jídlo tam máš jen v případě že jsi také hospitalizovaná. A oddělení je opravdu spojené a ortopedii a chir.,doktory tam můžeš potkat-k nám přišel jen jednou jeden takovej mladej co jsem ho neznala.Jen spíš z povinnosti :-) jestli mu to třeba nehnisá, ale jinak vpohodě. Chodí většinou z té urologii. Prostě ten co slouží o víkendu jinak jsou tam myslím z každého toho odd. zvlášt. Návštěvy se musí dodržovat přesně podle toho jaká sestra tam je. Některá to vyžaduje jiná zas půl hodku přehlíží :-)Ale byli jsme tam přes svátky kdy jsou návštěvy dopoledne a pak ještě odpoledne(přerušený na odpolední klid asi 3 hodky)přítel tam byl celej den, nikam neodcházel a nic mu neřekli. Po narkoze se děti ještě na oper. sále budí a to ho dovezli uplně hysterickýho. Po asi půl až hodině jsem ho uklidnila a spal asi 5 hodin. Vnoci zase vpohodě spinkal. Dívali jsme se i hodně na pohádky-ležel v klidu v postýlce. Ale malej je i normálně spáč. Může to na každýho působit jinak a hlavně tobě ho můžou vzít na 2 dny na JIP. Jestli má to co si myslím. Zase by ti to měl říct dr.Na JIP s ním nesmíš určitě. Mlíko si vem na to který je zvyklý-sestry budou rádi. Jsou tam 2 herničky-jedna pro malé a druhá pro větší děti-ta je i s dvd a tel. Mohli jsme tam být jak chtěli a hrát si, po chodbách se ale neprochází.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2231
15.7.12 10:48

A k jakému dr. chodíš-k Zerhauovi nebo Husárovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.12 15:06

Já se za tu vadu nestydím, opravdu. Ale setkala jsem se s tím, že komu jsme to řekli, tak z toho mají docela haló a řeší to. A taky nechci, aby to věděl někdo, komu do toho nic a zná mě… (však to znáš ;-)
Byli jsme zatím jen na ambulanci a tam sloužil Zerhau, ale zda pod něj přímo spadáme, nevím… Co jsem vyčetla, měl by být kapacita, tak v jeho odborné schopnosti dost věřím.
CHtěla jsem se ještě zeptat- jak jsi říkala o té 4-leté holčičce, co tam ležela a měla asi to samé co my - nevíš jak dlouho tam byla a prostě nějaké info?
Taky jsem se chtěla zeptat, jak to bylo u vás - oni při tom vyšetření zjistili u syna vadu a rovnou ji operovali, nebo až s odstupem několika dní? A kolik dní celkem jste tam byli celkem?
Ještě mě napadlo pár otázek:
Měl syn kapačku po tom zákroku? Popř. jak dlouho? A po jak dlouhé době jsi mu mohla dát jíst a pít?
A jak to bylo před narkózou? Jak dlouho před ní nemohl jíst a pít? (z toho já mám strach - syn je zvyklý se v noci napít a nad ránem i na mlíčko, bude doost hladový)
V kolik hodin ho vzali ráno k zákroku? Nemuseli jste dlouho čekat?
A pokud má dítě s matkou samostatný pokoj, může s nimi být i otec dítěte nebo on může být jen o nábštěvních hodinách?
A jak je to s propuštěním z nemocnice - můžete domů hned ráno po vizitě?
A jak reagují sestry, pokud dítě třeba v noci neutišitelně pláče?
My nastupujem za týden, tak už mám nervy jak špagáty…

Moc děkuju za info a podporu :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
2231
25.7.12 18:29

Tak my také chodili k Zerhauovi a nakonec operoval Husár. A taky on jediný nám řekl že má zúženou trubičku a měl by jít na operaci co nejdříve. Zerhau ani necek. Myslím, že jsou ale dobří oba dva(a Husár ještě k tomu veeeelkej sympaták :-))Přesně můj tip :-)Ta holčička tam byla asi 10 dní. Nebo 12 nevím přesně. Vím že byla 3 dny na JIP, ale ten poslední den už to nebyla nutnost co říkala maminka :-).Spíš že měli místo tak ji tam ještě nechali.
My jsme nastoupili 3., 4 mu dělali operaci a 7 jsme šli domů. Ale jak říkám měli jsme něco jiného a myslím že i banálnějšího. Víc nervů to bylo pak se synem doma, protože jak mu sundali pytlík, tak když zjistil že čůrání polí, tak si vytvořil psych blok a nechtěl čůrat i když už ho to bolet nemohlo.Ted -musím zaklepat- už je to dobrý. Ale pro mě to bylo možná i horší pak doma.
Domů z nemocnice pouštějí jakmile sundají pytlík a museli jsme se vyčůrat. Takže po vyzitě sundá sestra pytlík a čekáte dokud se malej nevyčůrá. Aby se vědělo že je opravdu všechno vpořádku. Pokud jsi na pokoji s malým, tak jsi prakticky přijata také. Takže za sebe také platíš poplatek a tatínci nebo jakákoliv návštěva tam je jen v návštěvní hodiny.Syn kapačku neměl. A když šel na operaci nesměl od půlnoci jíst ani pít. To tě poučí den předem. Prostě nesmí. Budete to muset vydržet. Oba dva.Ale malý děti berou ráno. Podle toho jak bude volný sál. Prý se tam motá celá nemocnice.Tak nevím. Bohužel při té narkoze by se mohl pozvracet a udusit, tak je to menší zlo být pár hodin hlady než aby byli komplikace při operaci. Jinak my šli ambulantně na kontrolu kvůli hypospádii a řekli nám právě že má zůženou trubičku. Dali nám termín bylo to asi za 3 týdny.
Držím moc pěsti at všechno vpohodě zvládnete a jste brzo doma. Určitě dej vědět jak jste dopadli, kdo operoval atd. Všechno bude dobrý a pak už budeš jen vzpomínat jak jsi se nervovala zbytečně. Ale neboj-já byla to stejný. Ty 3 týdny pro mě byly nekonečný a pořád jsem jen řvala. Ještě do toho čekáme druhý tak se to tím ještě umocnilo :-)Ale jsou opravdu mnohem horší případy a nemoce a bude všechno dobrý. Myslím na vás. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
berta b
26.9.12 19:02

S doktorem husarem mam velmi spatnou zkusenost, chtel propustit syna bez bakteriologie i krevnich testu, tvrdil, ze nejsou potreba, syn zvracel a byl pet dni po operaci, dr. zerhau operoval, ale odjel nekam na konferenci, nakonec jsme syna vzali a odjeli do prahy k doc. kocvarovi, kteremu vdecime za vse, dr. zerhau sice vyborne zoperoval, ale jako clovek nas dost zklamal a dr. husar mel naprosto elementarni neznalosti, jsme s manzelem oba lekari a fn brno nam stacila, uz ne

• Nahlásit
  • Citovat
berta b
26.9.12 19:02

S doktorem husarem mam velmi spatnou zkusenost, chtel propustit syna bez bakteriologie i krevnich testu, tvrdil, ze nejsou potreba, syn zvracel a byl pet dni po operaci, dr. zerhau operoval, ale odjel nekam na konferenci, nakonec jsme syna vzali a odjeli do prahy k doc. kocvarovi, kteremu vdecime za vse, dr. zerhau sice vyborne zoperoval, ale jako clovek nas dost zklamal a dr. husar mel naprosto elementarni neznalosti, jsme s manzelem oba lekari a fn brno nam stacila, uz ne

• Nahlásit
  • Citovat
pavlinacz
18.11.13 15:01

Ahoj, dokázali byste mi někdo poradit, kdo je považován za opravdovou kapacitu v oboru dětské urologie v rámci celé ČR?
Moc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
10048
18.11.13 15:16

Dr. Zerhau- je v dětské nem. v Brně, ale má ordinační hodiny i na dětské poliklinice v Bílém domě, každé pondělí odpo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlinacz
22.11.13 08:27

Supr, k němu jsme už objednaní - snad nám teda pomůže. Díky moc!!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama