Usínání půlroční holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Harsh.strawberry
Nováček 5 příspěvků 10.08.19 10:33
Usínání půlroční holčičky

Ahoj maminky, už si moc nevím rady, tak se na vás, zkušené obracím…
Mám pulroční holčičku, uspávám ji každý den na rukách. Jinak v žádném připadě neusne. A i to trvá dost dlouho… chce spinkat, usíná a v tom najednou se probere a začne se vztekat, jakoby byla naštvaná, že je unavená a musí spát. Po nějaké době teda usne, jakože fakt tvrdě. Odkládám do postýlky. Spí 5, 10 minut a je vzhůru, takže znovu. A to udělá třeba pětkrát… nejen večer, ale i během dne, kdy by měla spinkat. Lehnout si s ní nehrozí, nechce ležet jen tak, a nejsem zastáncem vyplakání. Navíc má slečna velkou výdrž. Já to vydržela 20 minut, kdy jsem ji vytahovala z postýlky červenou s úplně mokrými vlasy… ale už moc nevím, co s ní. Je to fakt vysilující…
Není nějaký akupresurní bod na usnutí miminek? :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Martha03
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 10.08.19 10:36

Ahoj. Já měla u dcery také problém, usinala jen u mě u prsa jinak ani rana, když jsem jí chtěla někam odložit okamžitě byla vzhůru a samozřejmě byla protivná, jelikož jsem ji přerušila spánek. Mě nakonec zabral kočárek a hlavně nositko, prvního půlroku spala hlavně v něm, pak jsem ji naučila na ten kocarek. Co tvůj prcek jak zvládá tyto alternativy? Nebo je bojkotuje. Jinak časem to bude lepší…

CarnivoraKurama
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 10.08.19 10:45

Doporučila bych šátek nebo nosítko, my naštěstí se synem neměli takové problémy při usínání, ale kdykoliv se vztekal, mrčel, byl neklidný, tak šup s ním do šátku a do pěti minut vytuhnul, případně se v šátku i kojil a pohodička, i jsem zvládla doma něco dělat k tomu. Na fb je několik skupin podporující nošení dětí, např. Nosím na srdci, nebo různé regionální skupiny. :)

Harsh.strawberry
Nováček 5 příspěvků 10.08.19 10:46

@Martha03
V nosítku mi usne, na rukách taky, jen ji vložit do té postýlky je problém :? Po položení spinká… nějakou chvíli a pak buch a je vzhůru. Jde vidět, že spát chce, začne poplakávat, má zavřené oči. Ale poplacávání nebo něco takového nepomáhá. Má v ruce mé tričko, aby mě cítila… no zkusila jsem už vážně vše :joy: a když nespí, je samozřejmě protivná… vím, že to je období, ale trvá to už dlouho, v noci se začala budit co dvě hodiny 8o
Takže mi nezbývá než vydržet :D

Harsh.strawberry
Nováček 5 příspěvků 10.08.19 10:51

@CarnivoraKurama
Ano, díky, do regionálního nošení dětí se chystám :palec:
Nejhorší je to její buzení po chvilkách, no. A to dělá ikdyž usne v nosítku a já ji odložím..

Martha03
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 10.08.19 10:52
@Harsh.strawberry píše:
@Martha03
V nosítku mi usne, na rukách taky, jen ji vložit do té postýlky je problém :? Po položení spinká… nějakou chvíli a pak buch a je vzhůru. Jde vidět, že spát chce, začne poplakávat, má zavřené oči. Ale poplacávání nebo něco takového nepomáhá. Má v ruce mé tričko, aby mě cítila… no zkusila jsem už vážně vše :joy: a když nespí, je samozřejmě protivná… vím, že to je období, ale trvá to už dlouho, v noci se začala budit co dvě hodiny 8o
Takže mi nezbývá než vydržet :D

Ano výdrž bude to lepší. Já to po určité době taky vzdala. Chodila jsem s ní i na záchod, protože kdyz byla vzhuru musela být furt u mě, jen manžela brala na milost, ale ten chodil do práce, takže mi ruce uvolnil až odpoledne. Já ji na sobě měla nalepenou cca do 7meho měsíce než začala sedět. Pak už to bylo mnohem lepší. Z nosítka jsem ji pak naučila na ten kocarek, pustila ji ukolebavku a jezdila po baráku než usnula. Ze začátku se za krátko budila a postupně se to prodlužovalo až se naučila spinkat sama. Večer uspavam u prsa to jinak nejde a pak do postýlky. Mě naštěstí spí celou noc, ale když ji do té postýlky dám občas se mi ještě dvakrát vzbudí tak ji musím uspat znovu. Taky mám vytrvalkyni, ta by si vykricela plíce a stejně by neusla. Vyplakavat tedy nenechávám jelikož mi pak trvá dvojnásobnou dobu ji uspat. Že bych stala u postýlky a hladila ji taky nefunguje… Drž se, bude to lepší (teda než přijdou zuby :lol:)

browneye
Kecalka 132 příspěvků 10.08.19 10:56

@Harsh.strawberry Ahoj, naše byla taky taková. Večer jsem ji každý den 4 hodiny nosila a uspávala a jakmile jsem položila do postýlky, po chvíli řev. Takže to dopadlo tak, že jsem si ji vzali k sobě do postele a spala na mě, celé noci a pak se časem sama přesunula mezi nás. Jsou ji dva a spi s námi pořád:heart:️

browneye
Kecalka 132 příspěvků 10.08.19 10:59

Jo a kočárek nesnesla vůbec a nosítko jen cca kolem 3/4 roku a to tak měsíc a pak už také ani ťuk. Vyplakat jsem nenechala nikdy.

Harsh.strawberry
Nováček 5 příspěvků 10.08.19 11:06
@browneye píše:
Jo a kočárek nesnesla vůbec a nosítko jen cca kolem 3/4 roku a to tak měsíc a pak už také ani ťuk. Vyplakat jsem nenechala nikdy.

Právě ona nechce být vedle a jen tak ležet :slight_smile: takže třeba váleníčko s miminkem na pohodu v posteli u nás nehrozí :lol:
A kočárek-když nespí, tak tam nechce být :joy: tak se celkem děsím toho, aby pak nevyváděla i ve sporťáku, ale to snad ne :joy:

browneye
Kecalka 132 příspěvků 10.08.19 11:12

@Harsh.strawberry
U nás se opravdu spalo jen tak, že já ležela na zádech a malou jsem měla na břiše. Takhle to trvalo asi 2 měsíce a pak se přesunula mezi nás, ale i tak byla vzhůru 10× za noc. Sporťák pak byl ok, ale jak začala chodit, nechce v něm jezdit, takže v kočárku po odede spi a to se do nej tesi

Taky jedna
Extra třída :D 12085 příspěvků 10.08.19 12:11

Dobré je dát dítko spinkat ještě předtím, než odpadá únavou, tzn. při prvních příznacích únavy dát dítě spát. Vytvořit rituál (ona už ho vytvořený bohužel má - nošení na rukou). Výborná věc je mít postýlku pouze na spaní, nikoliv na ležení během dne. Tzn. do postýlky se jde spinkat, když je vzhůru, je s vámi v jiných částech domu, v jiném prostředí. Jakmile je ospalá, jde se spinkat do postýlky, můžete tam být třeba zpočátku s ní, hladit, tišit, podržet dudlík… uspávání na rukou je náročné a bude vás to vysilovat. Je jí 6 měsíců, neměla by cvičit ona vás, i když taky nejsem zastáncem vyřvání atd., ale chodit k ní, ujistit ji, že s ní jste, aby se třeba nebála, ale zase vrátit do postýlky. Hodně štěstí.

sonnys
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 10.08.19 14:55

@Harsh.strawberry Měla jsem to samé a uspávala jsem malou tak, že jsem si lehla na záda, malou jsem měla na hrudníku, břiše a houpala ji nahoru a dolů… když plakala tak jsem houpala víca víc a ona přestala a po chvíli spala…,..,,…,..,,,…,…,..,,…,..,,…,..,,,…,…,..,…,..,,…,..,,,…,…,..,
Ruce mě tak nebolely a malá byla spokojená. Holt mimi je jen jednou tak jsem na úkor času na domácnost byla s ní :srdce: v postýlce se ještě v budoucnu naspí. Někdy se mi podařilo ji vyklopit vedle mě, jindy jsem sledovala filmy a čekala až se dospí. Taky mi hodně spávala v nosítku :srdce:…,..,,…,..,,,…,…,..,…,..,,…,..,,,…,…,..,…,..,,…,..,,,…,…,..,
Sama od sebe si postupně zvykla při únavě lehnout a usnout na madraci co má na hraní nebo při kojení na té samé madraci… Teď bych si ji na ten hrudník dala ráda hned, ale už na něm nechce být. Večer když jdem spát my, si ji buď přenesu spící k nám do postele nebo se vzbudí a ukojí se s námi ve velké posteli…,..,,…,..,,,…,…,..,…,..,,…,..,,,…,…,..,…,..,,…,..,,,…,…,..,
Ale já jsem zastáncem hodně respektu k přání malé :oops: a kontaktní výchovy a mazlení, snažíme se ji moc nefrustrovat. Takže když nechtěla být v postýlce tak v ní prostě nebyla a není. A vyplatilo se :srdce: malé je rok a funguje bezvadně. Máme pozamykané skříňky a ohrazený některý nábytek, takže malá může všude. Usíná si sama kdy potřebuje, většinou to je kolem 21 hodiny večer jen ji rychle při únavě vyčistím zuby a pak se budí ráno kolem 7 kdy ji přebalím, nakojím a pak si úplně sama hraje a já se vyspím cca do 9 půl 10, pak se budím i já, dáme si sníďu a buď jdem ven nebo zase kolem 10. usíná nebo si zase hrajem…,..,,…,..,,,…,…,..,

sonnys
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 10.08.19 14:59
@browneye píše:
@Harsh.strawberry
U nás se opravdu spalo jen tak, že já ležela na zádech a malou jsem měla na břiše.

Měli jsem to stejně :srdce: na hrudníku vydržela spát i 2 nebo 3 hodiny :lol: ale když jsem ji vyklopila vedle mě tak často skoro nespala :kytka:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 10.08.19 15:08

Ja uspavala u prsa a pak na kline na polstarku a to stacilo jenom poklepavat nohou. Musi citit nejaky pohyb a to jim vetsinou staci. Ted mam v kocarku houpatko Rockit a taky to zlepsilo spanek a hlavne uspavani. Kdyz se mi zacne budit po pul hodine tak ji ho zase na chvili zapnu.

sonnys
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 10.08.19 15:10
@kytkalenka píše:
Ja uspavala u prsa a pak na kline na polstarku a to stacilo jenom poklepavat nohou. Musi citit nejaky pohyb a to jim vetsinou staci. Ted mam v kocarku houpatko Rockit a taky to zlepsilo spanek a hlavne uspavani. Kdyz se mi zacne budit po pul hodine tak ji ho zase na chvili zapnu.

V kočárku 8o, mohla bys prosím dát odkaz nebo foto? Vůbec to neznám :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama