Nespavost, kojení, mimino na cestě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 04:14
Nespavost, kojení, mimino na cestě

Ahoj, mám dotaz - od porodu syna, který má momentálně 15 měsíců jsem se vlastně pořádně nevyspala - budí se na kojení co 2 až tři hodiny, usíná kolem půl osmé, kolem desáté už je vzhůru poprvé a já většinou po jednom z nočních kojení nezaberu - klasicky bdím od jedné do pěti, pak třeba ještě vytuhnu na hodinu, hodinu a půl. Mám spaní celkově rozhozené, jsem z toho hodně depresivní a vyčerpaná. Byla jsem u psychiatričky, ale ta mi odmítla dát léky na spaní, když kojím, ať prý odstavím a když se moje „náladičky“ nezlepší, ať přijdu. Dneska jsem zjistila dvě čárky na testu a ač se na mimino těším, nedokážu si představit další dva roky v tomto módu, už teď mám pocit, že se brzy sesypu. Je mi jasné, že léky na spaní mi nikdo v těhotenství nedá, máte nějakou radu, jak spaní zlepšit?
Jinak syn odstříkané mléko odmítá, takže nehrozí, že by s ním bděl někdo jiný, navíc má manžel těžkou práci a babička je starší dáma. Připadám si jako křeček v kole, nevím, jak z toho ven, večer se bojím jít spát, že to zas nepůjde a celé dny se ploužím jako mátoha

Reakce:
Deninina
Závislačka 3986 příspěvků 04.08.19 04:23

Syna bych odstavila, nebo naučila na kojeni vecer pred spaním a pak az rano. Bude to boj, taky jsem si to zazila, ale po par dnech si malý zvykl a zacal spat celou noc

Verun83
Extra třída :D 10372 příspěvků 04.08.19 06:12

Odstavit. Kojeni je krasna vec, ale ty mas zdravi jen jedno. A nevidim jediny duvod, proc by tak velke dite melo v noci pit.

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 04.08.19 06:43

Vazne odstav, tohle uz je proste cesta do pekel. Ja ted odstavovala 19 mesicni, prave kvuli nocnimu kojeni a za 3 dny spala celou noc. Nedala jsem nahradou nic, aby si nezvykla na neco jineho. Nic jineho nevymyslis. Udelej to hned, at se aspon trochu hodis do normalu pred druhym mimcem. :kytka:

Uživatel je onlineTerez001
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 04.08.19 07:01

Vítej v klubu. Já mám druhé dítě, je mu 17m nekojím a stejně mě budi tak 4×, někdy 8× :cert: já byla vyřízena z toho dost, jak ty, ale časem jsem si zvykla. Někdy v noci zaberu a po půl hodině už rve. A to chodí spát az v 22 hod, denně spí po obědě 1.5 h, unaví se dost :roll: přesně jak ty jsem otěhotněla v 15 měs staršího, Ale ten spal od 8 měs fakt celou noc, takže jsem nic takového neřešila. Byt to naopak, nevím, jak bych to dala. Miminko je přece poprvé narpcne a dvě deto jsou velký zlom oproti jednomu.. A v tom tehu je to taky horší o dost. Já se už s tím smirila, přestala se bát každé noci a někdy se vzbudí jen 2×, poprvé třeba až v půl páté a to mám energii, že bych mohla lámat skály. Dřív jsem se střídala a manželem, už jsem byla z toho na odpadnuti, mám stejně lehké spaní a než záberu je to i 2 h! Drž se, deti mají takové období, zlepší se to :srdce: zkus odstavit, nic jiného možná nepomůže :,(

kacakaca
Závislačka 2803 příspěvků 04.08.19 07:09

V patem mesici tehotenstvi jsem ukoncila kojeni, protoze mi z toho tvrdlo bricho. Dcera byla mladsi nez tvuj syn, jsem velky zastance kojeni, a nehroutila jsem se z toho. Vem si, ze z tveho tela budes zivit deti „vrchem spodem“. Bud si pak vyctes kazdou komplikaci nebo jednou nemoc, nebo bude dodelane tve telo. Co bude dal se spanim - uvidis, treba zacne spat lip sam.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1990 příspěvků 04.08.19 07:30

Urcite ukoncit kojeni- treti noc uz to bude v pohode, uvidis ;)

Jana206
Nadpozemská drbna 28256 příspěvků 04.08.19 07:35

Ukončit kojení nebo kojit nekompromisně jen ráno a večer, spát v jiné místnosti.

citlivaduse
Závislačka 2563 příspěvků 04.08.19 07:52

Ja po roce utla alespon noční kojení a bylo to kupodivu bez velkych scén. Do te doby se budil co hodinu, nekdy driv, nekdy me nechal i dve hodiny v kuse, ale stejne jsem zacala mit se spankem hrozne problemy. Byla jsem tak unavena, ze mi spat vlastne ani neslo.

Ornwen
Kelišová 5428 příspěvků 04.08.19 07:58

Ukoncit kojeni, nebo prevest na neco jineho. V 15m um nebo klidne i normalni mleko.
Zkusit se naucit nejake techniky, jak driv zabrat. Meditacni, bylinky…
Mne se ted konecne prestal starsi v noci budit. Ma 4,5. Ale ja zaberu hned. Malej (2,5) spi lip, ale chvili to byl dobrej zahul.

vrbule
Kecalka 400 příspěvků 04.08.19 08:15

Asi ho budes muset odstavit. Spanek je nezbytnost pro psychickou pohodu. My meli to same v roce. Kojeni uz jen v noci a mala vzhuru co 2h, tak jsem kazdou noc ubirala jedno krmeni/dumlani. Stacilo pochovat, pohoupat a za par dni se spalo celou noc. Navic jsem taky zjistila druhe tehotenstvi. Dcera je nastesti jedlik, takze jsem z toho nemusela mit vycitky a 14 dni po odstavu dokonce zacala pit UM, ktere do te doby nesnesla. Ted ho doslova miluje :) Jestli nemate problemy s jidlem, odstav ho. Ted budes vic a vic unavena, spat v noci bude nutnost :kytka:

Váš příspěvek
Reklama