Co dělám špatně při uspávání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 22:11
Co dělám špatně při uspávání?

Ahoj všichni :mavam:
Mám tříměsíční holčičku a nevím si rady. Ráno vstává mezi půl šestou a půl sedmou, pak usne ještě před osmou hodinou tak na hodinku, poté usne kolem půl jedenácté tak do dvanácti, potom kolem půl druhé do 4- půl páté, pak v šest do půl sedmé. O půl osmé jdeme koupat, pak se zavřeme do ložnice, kde je přítmí, má puštěný bílý šum, tiše jí něco povídám, ale stejne pláče do devíti- desíti hodin, nepomáhá ani chování a třepání, houpání, kojení. Přes den usíná úplně bez problému, stačí ji položit, případně lrátce pochovat a pustit šum vždycky, jak si začne mnout očička nebo zívat. V kočáře dokáže spát dlouho, doma to tak slavné není a spí častěji, třeba po 20 minutách. Nekojím každé tři hodiny, s kojením jsme měli od začátku velký problém, teď ale plně kojím pokaždé, když si řekne, takže žádný režim. Přes den je spokojené a usměvavé miminko, pokud ji něco nebolí, ale večery jsou stresující pro nás obě. Nechci ji nechávat vyplakat. Myslíte, že spí moc? Nemá někdo radu, jak jí ten režim třeba posunout? Večer je jediný čas, kdy mohu pracovat nebo odpočívat-Pracuji na půl uvazku, přes den jsem s ní většinou venku s kočárkem. Moc děkuju všem za jakoukoliv radu.

Přečtěte si článek: Návod a tipy, jak uspat miminko

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
romik0013
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 31.07.19 22:16

Ja bych zkusila vynechat spani v 6…u nas stacilo nechat 2 dny vyplakat cca 20 minut a 3 den uz spala a usinala hezky sama…

Ellyn
Povídálka 11 příspěvků 31.07.19 22:19

To jsem zapomněla napsat, zkoušela jsem to, dala ji spát dřív, ale ona se po půl hodině vzbudí a má elánu na rozdávání na další 3 hoďky :(

Příspěvek upraven 31.07.19 v 22:20

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 22:19

Bohužel, u nás pomáhá jen vyplakání od cca 2 měsíců, kdy jsem zjistila, že jinak prostě neusne :( Když mě vidí/slyší tak prostě nespí a vydržela by x hodin. Pak jsem náhodou přišla na to, že je unavená po hodině a půl co je vzhůru, tak jí dám do postýlky, povídám, jakmile se vzdálím tak je řev a do max 5 minut krásně spí. Šum, houpání, nic nepomáhá, prostě kolem sebe nesmí mít žádné podněty. Možná zkusit nějak udělat režim? My máme režim jak na spaní, tak i krmení, ale malá je na UM takže dodržuju 2.5, 3h a nemohu dávat jíst kdykoli

chaela
Závislačka 2514 příspěvků 31.07.19 22:20

Tipla bych to na moc spánku přes den. Resp. hodně pozdní ten poslední spánek večer. Když vstane o půl sedmé, je jasný, ze nechce hned po půl osmé zase spát. Zkusila bych budbubrst jeden denní spánek nebo to celé nějak posunout, aby před nočním spánkem byla dyl vzhůru.

kacakaca
Závislačka 2842 příspěvků 31.07.19 22:23

Pracuj a odpocivej od pul druhe do pul pate. Nechodila bych na cely den ven, kdyz potrebuju neco podelat. Sup spat do postylky a ruce mam volne. Az vydrzi neusnout v 6, usne driv vecer.

Xmichaelah
Kecalka 363 příspěvků 31.07.19 22:23

Ja bych k tomu chtela napsat vydrz… vsechno se tak rychle meni, nic co delas s laskou neni spatne. Vykasli se na nejake skatulky… je to vycerpavajici, ja vim, ale nez 2 x mrknes, bude to samostatna jednotka. Jinak vecerni uspavani je u nas potiz stale ( 15 mesicu), ze zacatku kolika, pak nejspis zpracovavani zazitku, ted zuby… ale vzdy si rikam, ze nic netrva vecne a jednou si zas budu pripadat dospele.. :hug:

veria
Nadpozemská drbna 26244 příspěvků 31.07.19 22:30

No nevím, přijde mi ze spí strašně moc přes den. Takto mi spaly jen v 6neděli pak jen 2 spanky přes den.

rozand
Závislačka 4547 příspěvků 31.07.19 22:30

8o No, neporadim, ja dite rvat nenechavam. Snazila bych se, aby spala min pres den.

veria
Nadpozemská drbna 26244 příspěvků 31.07.19 22:32
@Ellyn
@Ellyn píše:
To jsem zapomněla napsat, zkoušela jsem to, dala ji spát dřív, ale ona se po půl hodině vzbudí a má elánu na rozdávání na další 3 hoďky :(Příspěvek upraven 31.07.19 v 22:20

No ale to je úplně normální. Už není novorozeně, nebude ti spát každé dvě hodiny. 8o

Ellyn
Povídálka 11 příspěvků 31.07.19 22:35

Psala jsem už výš, zkoušela jsem ji dát spát dřív, o půl osmé i v osm, ale po 20 minutách je po spánku… :zed:

rozand
Závislačka 4547 příspěvků 31.07.19 22:39
@Ellyn píše:
Psala jsem už výš, zkoušela jsem ji dát spát dřív, o půl osmé i v osm, ale po 20 minutách je po spánku… :zed:

Ale ona spi pres den hodne, proc by mela chtit jit spat na celou noc tak brzo? :roll:

A ty jsi sama? Ze musi spat, abys pracovala.

Russet
Neúnavná pisatelka 18349 příspěvků 31.07.19 22:40
@Anonymní píše:
Ahoj všichni :mavam:
Mám tříměsíční holčičku a nevím si rady. Ráno vstává mezi půl šestou a půl sedmou, pak usne ještě před osmou hodinou tak na hodinku, poté usne kolem půl jedenácté tak do dvanácti, potom kolem půl druhé do 4- půl páté, pak v šest do půl sedmé. O půl osmé jdeme koupat, pak se zavřeme do ložnice, kde je přítmí, má puštěný bílý šum, tiše jí něco povídám, ale stejne pláče do devíti- desíti hodin, nepomáhá ani chování a třepání, houpání, kojení. Přes den usíná úplně bez problému, stačí ji položit, případně lrátce pochovat a pustit šum vždycky, jak si začne mnout očička nebo zívat. V kočáře dokáže spát dlouho, doma to tak slavné není a spí častěji, třeba po 20 minutách. Nekojím každé tři hodiny, s kojením jsme měli od začátku velký problém, teď ale plně kojím pokaždé, když si řekne, takže žádný režim. Přes den je spokojené a usměvavé miminko, pokud ji něco nebolí, ale večery jsou stresující pro nás obě. Nechci ji nechávat vyplakat. Myslíte, že spí moc? Nemá někdo radu, jak jí ten režim třeba posunout? Večer je jediný čas, kdy mohu pracovat nebo odpočívat-Pracuji na půl uvazku, přes den jsem s ní většinou venku s kočárkem. Moc děkuju všem za jakoukoliv radu.

A proč ji dáváš spát po půl osmé? To ti jasně neusne. Večer má mít ticho a klid. Je malá, spánek se jí bude měnit ještě několikrát. Tak to snad chvíli vydržíš. Vyřvat bych dítě nenechávala.

Ivulka218
Stálice 73 příspěvků 31.07.19 22:40

Ahojky, máš šátek nebo nosítko?… Hned na začátek musím říct, že vazne nejsem zastávce „nechat vyplakat“… Je to možná mou slabostí…ale mám vymodleneho chlapečka ( 3m) do teďka dost plakal i u mě ( kolíky, prdíky, nevěděl co vše na světě na něho čeká)… Nechtěl být u nikoho a to ani u přítele, natož u babiček a cizích lidí, teďka už je to skvělé, vydrží cca 20 min u někoho…ale k tomu spaní… Zkouším od narození postýlku, nikdy se nenechal ani položit, natož aby tam zůstal sám a usnul… Od narození usíná u šátku, teďka v nositku, kdy ho až usne položím do postele ( ano spí s náma) a hned hledá prso ( nepřijímá mi dudlík)…chvilku pocuca a spinká krásné celou noc… Poslední spánek před den je od 6-7 kolem půl 8 koupeme a max v půl 9 zase spinká až do cca 5:30-6:00 :) takže si nemyslím, že je přespaná. :) Taky jsem zjistila, že nás malý je barometr na stres, jakmile jsem trošku v neklidu.. nespí, pláče a je nervózní taky..takže základ je být v pohodě :) :) zkusila bych nosítko nebo šátek, ten kontakt a miminkem je úžasný a dítě se chová úplně jinak, je mnohem klidnější, cítí se bezpečně u maminky :) tohle je ale moje zkušenost :) vím, že některé maminky šátky nechtějí a prostě neváhají vyplakat… :) Když na to někdo má srdce dívat se a poslouchat ten pláč, jeho volba :) přeju hodně štěstí, ať vše brzy srovnáte a jste obě v pohodě :)

mamina89
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 31.07.19 22:43

Má moc spánku přes den. Jako vzbudí se o půl sedmé a ty ji za hodinu zase chceš dát spát. Klasika. Jak píšou holky, není už novorozeně. Už nepotřebuje spát tolik. :nevim: vynech ten poslední spánek a dej tomu čas. Alespoň týden. Uvidíš, že se to zlepší. Jinak spát ti bude méně a méně. :nevim: kolem roku syn spal už jen dvakrát denně a od dvou let už nespí vůbec přes den :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama